Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • phg

    csendes tag

    válasz m.fery #3279 üzenetére

    Hy! Nálam is megfordult több asus az utóbbi időben. Volt közte Magyar országon vásárolt és külföldi is. Sajnos nálam is előfordult hogy meghibásodás történt és neki kellet állnom a sokak által már "leírt" asus gariztatásnak. A rémhírek miatt én is egy hosszadalmas kálváriára készültem és megpróbáltam megfelelően előkészíteni és dokumentálni az egészet. Előzetesben kiderült hogy legyen az itthoni vagy külföldi vásárlás , az asus 2 éves garanciája minden további nélkül JÁR és a gyakorlatban működik is! Ennek egyetlen feltétele a regisztrált online service tag. (az én esetemben garancia papír , számla vagy bármiféle dokumentum nem volt csak a regisztrált service tag) A bővített garancia az amit az itthoni viszonteladók kényük-kedvük szerint variálhatnak , adhatnak - megvonhatnak , ítélkezhetnek hogy jogos vagy nem jogos, és így tovább ...
    Visszatérve az alap 2 év garanciára (magyarországi - külföldi) a háztól házig szállítás is tökéletesen működik , egyetlen gond van vele hogy kitolódik az az idő amíg gép nélkül maradsz. Viszont ha veszed a fáradságot és beviszed személyesen már is időt nyersz. Ne felejtsük el hogy Magyarországon egyetlen hely van ahol asus gariztatás történik. Minden viszont eladótól ide kerülnek a gépek csak ez mind idő! Még egy észrevétel; ha veszed a fáradságot és precízen ledokumentálod a hiba jelenséget ( leírod , lefotózod , videót készítesz róla) akkor még többet tudsz faragni a gariztatás idejéből. Gondolom az én esetem nem csak egy szerencsés kivétel , de röviden összefoglalva: 1, meghibásodott egy G750 2, pontos leírást csináltam a hibáról+fotó,videó 3, Személyesen bevittem [ide] ahol ellenőrizték a service tag-ot. Átadtam a saját kis hiba összesítésemet majd távoztam. Pontosan 4 NAP TELT el és kaptam az email-t hogy mehetek a gépért. A gariztatáson a gép kapott ÚJ ALAPLAPOT és ÚJ VGA-t (gtx780M) Mindenük készleten volt és van! Nem vagyok asus rajongó , már nincs is asus-om , szerintem nem is lesz az egyedi kialakítású hardverei miatt de gariztatásban nálam 10/10-et kap. Szerintem az egész csak az előkészítésen múlik. Remélem tudtam segíteni :R

Új hozzászólás Aktív témák