Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Sátán44 #33231 üzenetére

    Én a nagyon meleg kivételével sima, hétköznapi alsóban szoktam futni is - persze a szoros típusú boxert hordom, szóval ez alapból nem mozog, nem dörzsöl. A mellbimbó más kérdés, de arra meg ott a leukoplast.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz la_cc #33237 üzenetére

    Hajaj! Hány figyelmetlen kollégát láttam már két tízcentis vérfolttal célba érni! Csúnya látvány, és még annál is fájdalmasabb. Én minden futás előtt vágok magamnak a 2 centi vastag, barna leukoplastból egy egycentis csíkocskát, aztán dörzsöljön, ha tud! Néha egyébként így is sikerül elfelejteni, szóval kicsit már meg is vannak kérgesedve a bimbók. Gondolom, ha eleget hagynám dörzsölődni, előbb-utóbb megkeményedne.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz kk831228 #33253 üzenetére

    Gondolom sikerült ráérezned egy hatékonyabb mozgásmintára, és/vagy sikerült találnod egy tempót, ahol a gyors izomrostok is besegítettek, de még a lassúak is dolgoztak. A kardio terhelésre meg ez nyilván nincs hatással, üzemanyagból így is ugyanannyi kell.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #33261 üzenetére

    Ha jól látom szocmédián, azóta sem futott, csak finoman biciklizget. :D

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #33274 üzenetére

    Nem csak víz. Szénhidrát, ásványi anyagok. Pillanatok alatt kiizzadsz mindent, illetve eleve magasabb fordulaton pörög minden a fokozott hűtésigény miatt, szóval 5-10 ütés plusz az alap. Szóval nem ugyanannál a teljesítménynél lesz a max pulzus sem.

    Én most kicsit direkt belementem a melegekbe, hogy szokjam, pár másodperccel 6 fölötti tempón még stabil a 135-140-es pulzus 10k fölött is, és ezzel egyelőre nagyon elégedett vagyok így 30 fok felé. 2 évvel ezelőtt nyáron azon küzdöttem, hogy 7 perc per km, és 150 ütés alatt tudjak maradni, és nagyon nehezen jött össze. Arról nem is beszélve, hogy kellett utána 10-15 perc hideg zuhany, ha nem akartam egész napos fejgörcsöt...

    A terhelés más kérdés, tegnap csináltam egy 3-7-3-as résztávot, a félmaratoni tempós (5:00-5:10) 7 km a közepén simán 160 fölött volt végig, néha belenyalt a 170-be is. Ez pont 5-10 ütés plusz ahhoz képest, amivel amúgy tudom ezt a tempót.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #33277 üzenetére

    Azért az sem véletlen, hogy a nagyobb versenyek mind ősszel vannak. Volt erre mindenféle vizsgálat, a profik 15 fok alatt tudnak max teljesítményt nyújtani, de valahol 10-12 fok között van az ideális hőmérséklet. Persze Walmsley lefutja 30+ fokban is a WSER-t 17:40 alatt, de 15 fok körül lehet, hogy beférne 17 óra alá is...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #33279 üzenetére

    Én őszintén szólva nemigen foglalkoztam ezzel, nekem 2016 kora nyártól 2017 tavaszig az egész egy nagy akapozás volt, ha esett, ha fújt, ha tűzött a nap, én mentem, és futottam, az esetek nagy részében kínosan lassan, de mivel nemcsak a kardióm volt pocsék, hanem az izomzaton, ízületeken is volt mit erősíteni, jó is volt ez így. Azt nem mondom most sem, hogy jólesik, meg hogy nem fog vissza, de megszoktam, egy bizonyos szintig félre tudom tenni. Félmaraton PB-k legalábbis mentek most a 30 fok közeli hőmérsékleten, napsütésben. Amit észrevettem azért, hogy póló helyett trikó, illetve egy sapka azért sokat segítenek - bár az utóbbi kétesélyes, ha van alkalom vizezni a fejem a frissítőpontokon, az még jobb.

    Párom küzd most ezzel, hogy durván nem bírja a meleget, de úgy rosszullétig. Lehet, hogy felvetem neki a bringázós dolgot, aztán hétvégente eljárunk a finom melegben egy-egy hosszabb körre, mondjuk a szombati regeneráló futás helyett.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz danielsz #33350 üzenetére

    Durva laktátküszöbön átesésnek tűnik, de ez így is egy nagyon jó idő, még a szinttől függetlenül is az lenne. Nagy gratula!

    p

    Ps.: Szeretettel várunk a strava- és/vagy garmin csoportban!

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz pinnacle #33416 üzenetére

    Nekem van, nem rossz. Most vettem mellé egy gt2000-et, nagy különbséget nem érzek a két cipő között. Nekem mindkettőtől felhólyagosodik / bőrkeményedik a sarkam belső része, tehát napi szinten, vagy hosszú futáshoz nem tudnám használni, viszont hátulról sokkal egészségesebb látvány, ahogy futok benne.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz pinnacle #33421 üzenetére

    Stabil cipő, beeső bokához, nem kifelé dőlőhöz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #33434 üzenetére

    Látom mindenki elszórakoztatja magát, ahogy tudja. Mondjuk tomcica programja jobban bejön, mint a sárkányé. Terepfutás azért nagyon más műfaj, aszfaltos futónak szerintem edzés, felkészülés nélkül istenkísértés, de gondolom ezt mindenki az első sérülésnél tanulja meg.

    Mi tegnapelőtt este érkeztünk meg Mo-ra, fejenként egy-egy 13 órás vezetés után, szomszédban már verték fel a sátrat a lagzihoz, szóval alvás nem volt sok, reggel a könnyű regeneráló/ akklimatizáló kört sikerült olyan pulzussal futni, mintha HM tempót mennék. Tegnap este megvolt végre a lagzi, ma bontják már a sátrat, remélem, estére végeznek, mert a hangosítás volt kész először, és káthatóan azt tervezik a végére hagyni. Ma belehajszoltam az asszonyt egy hosszú körbe, vasárnap reggel egész kukturáltan kehet még az út szélén futni. Volt egy hosszabb kvázi-pihenője, hónapok óta ez az első hosszabb futása, hősiesen letolt 27 km-t bruttó 3:15 óra alatt, meglesz az a félmaraton Sopronban, akármilyen idővel is (nem ez a prio, alapvetően az őszi maratonra készülünk már). Nevezés leadva, szállás lefoglalva, júli 28-ig meg van még idő készülgetni is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #33437 üzenetére

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz gergo5991 #33454 üzenetére

    Annyit futsz, amennyit bírsz. A kulcs az, hogy inkább lassan, de hosszabb ideig, mint gyorsan rövidet. Nem az a lényeg, hogy kihajtad magad, és izzadj, mint egy ló, hanem hogy minél kényelmesebben menjen valami futásszerű mozgás, attóljavul a kardiód. A viszketés/zsibbadás lehet szar keringéstől, én csinálnám egy-két hétig a futást heti 3-4 alkalommal olyan fél órát, aztán meglátod javul, vagy múlik-e közben.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #33459 üzenetére

    Pont azon gondolkoztunk, hogy meg kéne hajtani a kisautót valami rendes szerpentinen úgy kettecskén. Lehet arra felétek nem terepes hosszút futni?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz IMIIKE1998 #33577 üzenetére

    Szerintem mindkettő endorfint termel, ezért lehet ilyen hatása. Másrészt ha eléggé kifárasztod magad, annak is lehet negatív hatása a témában. Tesztoszteron-növelő erőedzés (súlyok, gépek, crossfit, saját testsúly, akármi) jó ötlet lehet keresztedzésnek, ha zavaró. Egy próbát megér.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #75376384 #33585 üzenetére

    Kell az az ásványianyag-pótlás, nem elég a víz. Próbálj ki többféle pezsgőtablettát (a cukros löttyöket én sem szeretem). Nekem eddig a legjobban a dm-es ízlett, de nem vagyok különösebben finnyás, egy tablettát beledobok fél-egy liter vízbe, oszt’ kész.

    Tegnap amúgy ismét új tapasztalattal gazdagodtam. Sopron, Paddy Sportegyesület éjszakai futása, félmaraton táv. Ezúttal nem a táv, nem a tempó, nem az idő, nem a meleg tett be, megvolt az erő a lábban, és a kardió is, simán mehetett volna 1:50 alá. A gyomrom viszont egész nap rendetlenkedett, délelőtt 2x, délután 3x voltam wc-n, szóval sejtettem, hogy gond lesz, de bíztam benne, hogy kiürültem (sajnos várhatóan tápanyagból is). Miközben a rajtra vártunk, még kétszer kellett mennem, ott kellett volna feladni. 4 bokortúrám volt verseny közben még, kb a felétől olyan gyomorgörccsel, hogy minden lépésnél összerándult a gyomrom. Utolsó 2,5 km-t már csak lesétáltam, csak hogy meglegyen. Persze egy kiadós hasmenés eleve sokat kivesz az emberből, frissíteni csak vízzel mertem, szóval eleve teljesen esélytelen volt az egész. Éppen sikerült behozni 2:25 alá... :D

    Levontam a nyilvánvaló tanulságokat.

    Párom viszont egy többhónapos hullámvölgyből kimászva kb fél perccel maradt le a lejobb eddigi idejétől, szóval ezért mindenképpen megérte eljönni.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Peterhappy #33672 üzenetére

    Ááá, földim, a kies Degec községből!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Kitartás mindenkinek, nálunk megjött a vihar ma a lehűléssel, tépte a fákat rendesen (szerencsétlenek hullatják a szárazra fonnyadt leveleiket, konkrét friss avar van sz erdőkben), és zuhant 10+ fokot a hőmérséklet. Eső sajnos csak minimális volt, pedig nagyon kéne. Megy felétek, holnapra tuti odaér.

    Ennek örömére regeneráltam ma egyet, 137-es átlagpulzus úgy, hogy a végét megnyomtam, hát, ilyen is rég nem sikerült...

    Tegnap amúgy intervallumoztam egyet, 6x1000, 1,5-2 perces pihenőkkel, 2,5 km be-, és levezetés. Papíron csak 29 fok volt, de okosan délben mentem el, mert akkor értem haza melóból. Próbáltam árnyékban maradni, mert konkrétan fájt a napsütés. Valahol a 3-4. gyors szakasznál már nem izzadtam, mert nem volt mit. Vizet vinni persze minek, csak egy órára megyek... Eleve visszafogottan tempóztam (illene már a 4-hez közelebbi tempót futni ilyenkor, mint az 5-höz), nem is ment jól, értelme sem volt, és vagy egy év után először sikerült egy olyan faszányos fejgörcsöt összeszednem, amilyenek lánykoromban szoktak pár hetente elérni. Az a fájdalomtól üvöltve hányós fajta. Legalább emlékeztettem magam, hogy miért is futok, meg bevéstem a leckét, hogy a déli, tűző nap, és a kiszáradás nem játék.

    Amúgy is kicsit visszavettem most augusztusban, sikerült az elmúlt 3 hónapban összesen 1000 km fölé menni (333, 346, 360), 3 hét múlva maraton, most már csak próbálom tartani a szintet, meg jó lenne még két 30 km-es hosszút csinálni mondjuk most hétvégén, meg a következőn - remélem kicsit marad a hűvös ehhez.

    Na, nem tudom, kit érdekelt, csak úgy elmeséltem. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #33693 üzenetére

    Meglátjuk. Nem fogom erőltetni, próbálom időkényszer nélkül, akár belesétálva, vagy néha megállva, alacsony pulzuson. Mindez ráadásul hőmérséklet függvénye is, bár nagyon remélem, hogy a kánikulának már vége. Csak azt szeretném szokni, hogy 3+ órát egyhuzamban talpon lenni, némi terhelés alatt - valahogy az igazán hosszú futások ebben a felkészülésben kimaradtak, igaz 12 hete sorozatban minden hétvégén van egy legalább félmaratoni táv, illetve volt pár tempósabb hosszú is (90 perc lassú + utána 90 perc maratoni tempó), ebből kettő azért megvolt 30k, mindkétszer 1-2 perccel 3 órán túl. Hogy ebből hogyan lesz 4 órás maraton, azt nem tudom, legfeljebb lesz mire készülni jövőre is...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Magyar árakkal nem vagyok tisztában, de a németeknél figyelem egy ideje a Fenix 5-öt, és a nem faceliftelt modell egyre gyakrabban csúszik be 400 EUR alá, de a 450-475 teljesen mindennapos ár érte. Gyanítom, hogy fekete péntek körül lépi majd át ezt a lélektani határt. Fenix 3-akat most szórják ki, ahogy nézem, de nemigen megy nekik - hozzáteszem, a Fenix 5 akciós árához képest szerintem a 300 EUR körüli Fenix 3 kicsit túlárazott már. FR 235-ök is egyre gyakrabban közelítik meg, vagy érik el a 200 EUR-t, persze 200-300 között is már az újabb/jobb modellek nyomulnak. És akkor még ott van a csajoknak a mindenféle vivo-s sorozat is. Szóval szép nagy káosz van a Garminnál, nem irigylem az első órájukat vásárlókat. Kíváncsi vagyok, letisztítják-e a kínálatot, vagy jó-e nekik a zavarosban halászni; gondolom igen. ;]

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #33749 üzenetére

    Attól függ, milyen módszer. Én nem lézereztem, sima sebészi rutinnyisszantás volt. Ami nagyon kilóg az a legkevésbé para, a tövébe egy érzéstelenítő, aztán egy nyisszantás a szikével, 2-3 nap múlva észre sem veszed. Ez amúgy inkább szépészeti, illetve én azokat vetettem le, amiket a ruha (nadrág dereka, ing, póló nyaka) ki szokott dörzsölni. Hátránya a dolognak, hogy pár év után elkezd visszanőni. :( A nagyobb gond az, ami nem jön ki a bőr síkjából, ráadásul ezek a veszélyesebbek is. Ezeket mélyebben vágják, és utána varrják is, ha olyan helyen van, akkor hetekig kiesik az adott terület. Nekem a bal combom tövében, a belső hajlatban vágtak ki egyet, ami egy-két év alatt ujjbegy nagyságú folttá nőtte magát a bőr szintjében, 5 öltéssel foltoztak utána össze, hivatalos javallat szerint varratszedés után 4-6 hétig nem kellett volna futni. A felét be is tartottam kb... :U Korábban a combom elejéről, középtájról is vettek le gyanús pöttyöket, ahogy nézem, ott is a hegek alapján 3, illetve 5 öltés kellett, de az úgy rémlik, 2-3 hét alatt rendben is volt.

    Jó, hogy szólsz, amúgy, tavaly elfelejtettem menni, csinálok is gyorsan egy időpontot, hátha idén is találnak valamit. Választék, az van.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #33752 üzenetére

    Én a kitüremkedő nagy bumszlikon már túl vagyok, 1-2 még van, ebből egy a nyakamon, azt szerintem még leszedetem, mert néha beleakadok, és olyankor a seb miatt érzékeny, és kellemetlen. Amire a doki mondja, hogy gyanús, az nem játék, arra pár héten belül kapok egy időpontot, és szedik is le. Aztán évente megy egy ilyen kör. Jut is, marad is, durván tele vagyok, úgy nézek ki, mint aki rossz helyen állt, amikor felrobbant, és szétspriccelt egy barna festékes vödör, és a barom még forgott is közben, hogy mindenhova jusson.

    Elvileg figyelni kéne, meg megjegyezni, hogy hol mennyi anyajegy van, de nem vagyok én autista, hogy meg bírjam számolni. Javasoltak egy teljes testes szkennelést, ami csinál egy digitális térképet róluk, aztán azt lehet évente frissíteni, de igazából tenni úgysem lehet ellene, az meg nem tiszta, hogy miért jobb, ha tudom, hogy egy év alatt ezúttal 72 új anyajegyem lett a tavalyi 69 után. :F Doki meg elhátszik vele, mire végignézegeti őket (lábujjak között, fül mögött, haj alatt is, meg ilyesmik), aztán nagyítózik, ha valami gyanús neki. Én csak azt szoktam neki megmutatni, ami új, és nagy, vagy fura alakúra, színűre nő, illetve ha nem egyenletes a felülete.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #33789 üzenetére

    Tegnap én is félmaratonoztam, persze csak a saját kis belépő szintemen. Szomszéd kisváros atlétikai klubja csinál minden évben futónapot (5-10-21k, meg sétatávok nordic walkingosoknak). Tavaly sikerült kinyírniuk, idén óvatosabb voltam, rutinosan visszafogtam az első 5 km-t az elnyújtott, alattomos emelkedőkön, a rövid, meredekebbeken meg konkrétan belesétáltam, és fejcsóválva figyeltem a kollégákat, akik a futómozgásért küzdve minimális sebességkülönbséggel, de hangosan hörögve levegőért elmentek mellettem. Been there, done that. Utána viszont meglepően nehéz megtalálni a tempót, ráadásul az óvatoskodás miatt ugrott vagy 4-5 perc az összidőből, ellenben így is 160 fölött volt végig a pulzus, szóval kivesz az emberből. Valahol a 8. km-re találtam meg az 5 körüli pace-t, de addigra már késő volt, meg egy tegnapi hülye lépés miatt a lábammal is küzdöttem (íróasztal mellől munkavédelmi cipőben felállva sikerült meghúznom a korábban sérült bokámat - letapadhatott a hülye csúszásgátló réteg a linóleumon :W ), no meg a tűző nap is tolt a szívverésen (27 fok volt csak, így késő délután, de sehol egy felhő, meg az első 11 km-en árnyék is csak elvétve. Próbálkoztam az 5-ös tempóval hosszabb távon is, de inkább 5:15 volt az már sok helyen. 8 km-nél toltam egy zselét, az jó ötlet volt, de 14-15 körül kellett volna még egy, azzal elkerülhettem volna talán 18-19 között a holtpontot, és lehetett volna hozni még 1-2 percet a végén. 1:54 lett a vége, a tavalyi belehalós 2:06 után egész jól is éreztem magam, no meg az emelkedők, a meleg, a fájós láb, meg a délutáni futás összesített hatásai miatt nyilván nem számoltam pb-vel. Amúgy is merész dolog volt ez már így is a maraton előtt két héttel. Szóval mostantól szépen visszafogott, nyugis, pihenős tempók, amennyire az idő engedi, a fizikai felkészülés ennyi volt, most megpróbálok fejben is odaérni.

    Ja, reggel, még a verseny előtt megleptem magam egy uvex polarizálós futós szemcsivel, hát huhú! Nem gondoltam volna, de ez egy teljesen más világ. Szemüveges vagyok, de versenyen, illetve nagyobb tempóknál nyilván nem hordom, mindig azt hittem, hogy a dioptriák hiánya miatt nem látok. Hát nem. Megszűntek a beégések, helyükre kerültek a színek, egy teljesen más világ. Egyedül a frissítéseknél van útban, illetve zavaró kicsit, ahogy az elpárolgó cseppekből kicsapódik a vízkő. Erre majd még ki kell találni valamit...

    Szerk.: Na jó, közben írt Tomcica, mindjárt tudom is, hol a helyem, már éppen kezdtem volna elégedett lenni magammal... :DDD

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #33818 üzenetére

    Koblenz.

    A hólyagokat illetően próbálkozhatsz másik zoknival, cipővel, ezek gyakoribb cserélgetésével, de alapvetően jobb csak akkor lesz, ha adsz nekik egy kis pihenőt. Amennyit te futsz, örülj, hogy csak ennyi a gond. :U

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz emvy #33836 üzenetére

    Ár/értékben szerintem most a Garmin műanyag-modelljei a nyerők (a kifutó 235 akár, vagy még inkább alig drágábban, a modernebb felülettel a 735XT), meg talán a Polar V800. Vivoactive inkább a dizájnt erőlteti, a Fenix meg soha nem az ár/érték arányra hajtott. Polar meg inkább amúgy is annak való, aki csak sporthoz veszi fel, hétköznapokon kevésbé vállalható, persze ez is ízlés dolga. Suuntohoz meg abszolút nem értek, de valahogy soha nem is kívántam rá.

    Én most a FR 735-öt venném valami akcióban, ha az ár is szempont (230-250 EUR között szokott lenni, az egy normális ár egy jó óráért szerintem), ha van keret, akkor meg kivárnék egy 400 EUR-s ajánlatot a Fenix 5-re. A Fenix 3 szerintem sajnos nem olyan olcsó, amennyire már kifutott. 300 EUR alatt én még nem láttam, 400-ért meg már Fenix 5-öt is, akkor meg már inkább az olcsóbb, de modernebb 735XT, még ha némiképp funkciószegényebb is. Az is mindent tud, amire egy amatőr futónak szüksége lehet, sőt.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #33848 üzenetére

    Ami miatt én nagyon szeretem a garmint, hogy az összes hülye hibája ellenére iszonyatosan sokat fejlődött a garmin connect az utóbbi 2-3 évben, és bár van még benne mindig bőven javítani-, fejlesztenivaló, gyakorlatilag olyan funkciókat, lehetőségeket kapsz automatikusan az órádhoz, amik miatt poláros ismerősök pl kifizetik még egyszer az órájuk árát pár év alatt strava premium előfizura. Ambitot, tomtomot nem ismerem, de tekintve, hogy nemigen hallani dicsérő szózatokat a háttérrendszerükről, ott sem lehet sokkal jobb a helyzet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #33864 üzenetére

    Nem ismerem a polar felületét, de a polárosok között felülreprezentáltak a strava premium előfizetők. Illetve a strava premiumos ismerőseim között felülreprezentáltak a polárosok. Nem tudom, mi van emögött. Amúgy is, futós társaságban tarol a garmin felénk. Tök érdekes amúgy, egészen jó futókon is egészen régi órákat látni néha, láthatóan már akkor ezzel futottak, amikor nekem még kétszer kellett megállni pihenni, mire felértem a negyedikre.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #33936 üzenetére

    Saját tapasztalat, de akivel beszéltem, mindenki erről számolt be: a gélnek kell 10-15 perc, mire elkezd hatni. Ha a holtponton veszed be, az már késő lesz. Én tempósabb félmaratonon (versenyen) a 10 km-es frissítőpont előtt szoktam egyet betolni, aztán inni rá egy nagyobb adagot, ez úgy tűnik, bevált.

    Maratonra készülve most azon gondolkodom, hogy 8-10 km-enként eszek egyet: 8-16-24-32. Esetleg ha bírom, akkor némelyiket pár km-rel eltolva az elején, és kicsit sűrűbben a végén: 12-20-28-35. Nyilván itt a tempó kisebb, mint félmaratonon, inkább az eltelt idő vesz ki az emberből. Működhet ez így? Egyáltalán kellhet négy, ha egy pb-s félmaratont meg tudok csinálni eggyel? :F

    Vertigo: De miután megmutattad a trófeavitrinedet, megnyugodott, ugye?

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz zaskar #33950 üzenetére

    A Decathlonos aptonia 700-as gélt használom. Anno ezt vettük kipróbálásra, és bevált. Régebben félmaratononként kettőt ettem belőle, mostanában már a 25+ km-es hosszú futásokra is csak egyet szoktam vinni, meg egy zacsi PowerBar kólás gumicukrot (elvileg GelShot), amiből 2-3-at elrágcsálok közben. Érzésre utóbbi kevésbé tölt fel, viszont jobban adagolható, és nem ragadsz tőle.

    emvy: Igen, az elfutás a nagy ellenség. Az utóbbi időkben szándékosan visszafogtam (néha már abszurd hosszan) a versenyek elejét, hogy tanuljam elkerülni. A terv most is az, hogy az első 8-10 km alatt fokozatosan akarok 6:00 körüli tempóról versenytempóra (5:35, jó esetben 5:30) gyorsulni, amivel aztán be kéne 30 körülre állítani nagyjából az 5:40-es versenyátlagot, és azt tartani a végéig. Ez a best-case scenario, adok magamnak még egy 15 percet, amivel együtt tudok élni, 4:15 fölött azért már kicsit elégedetlen kennék. Persze bármikor bármi közbejöhet. Fizikailag úgy érzem, ez reális, meglátjuk, fejben hogy áll össze...

    A linked alapján a heti mennyiségemmel, és az utolsó két félmaratonommal pont jó vagyok erre:

    :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz LanyUs #33961 üzenetére

    Igen, ott fogytál ki. Pulzus beesik, teljesítmény visszazuhan, ha megfeszülsz sem megy több. Kiürült a glikogénraktár. Pont egy frissítés (gél, iso, szőlőcukor) tudna segíteni, ha időben eltolod.

    Amúgy félreértés ne essék: le tudok futni 20-25 km-t frissítés nélkül, ami nem mindegy, hogy 6-os, vagy 5-ös tempóban (lol, azért az 5-öshöz még edzeni kell, de alakul). Ma kellemes 16 fokban indultunk, a végére kb 24 volt, igaz, a nap azért végig sütött, szóval kicsit többnek érződött. Végiglazáztuk az egészet, 2x álltunk meg enni-inni-pisilni-szelfikézni, meg egyszer menet közben ittunk belesétálva, így lett 2:16 a 21,1 km, bár én csak ittam (fél litert). Nyilván ez sem lett volna muszáj, ment volna ugyanez enélkül is, de ehhez kellett a laza tempó, és a relatív hűvös. Kedden nagy bátran nekiindultam tempót futni, 3km bevezetés, 8 km 5:00-s tempó (elvileg ez lenne a félmaratoni céltempó őszre), 3 km levezetés. Nem vittem még vizet sem (az eredeti terv 3+6+3 volt, 12 km-re meg minek), ráadásul borús időben indultam, a közepe táján pedig kisütött a nap. Végigcsináltam, de a levezetés 3 km-ét maratoni céltempón (5:35-5:40) már csak úgy tudtam megcsinálni, hogy a második levezető km-en megálltam csinálni egy képet a tréning-naplóba, meg adtam magamnak azzal együtt egy percet, hogy kifújjam magam. Nagyon kellett volna a víz a végére, bár egy pár iso-s gumicukornak is tudtam volna örülni.

    Régebben szórakoztam azzal, hogy edzés előtt-után lemérem magam, nagyobb melegben, tempót futva, simán le lehet dobni 2+ kg-t, és az mind víz, ami valahonnét hiányzik. Versenyen, ahol elvileg még nagyobb az igénybevétel, mint egy laza futásnál, az az 5 km-enként kb 1,5 deci, amit a kis műanyagpohárban kapsz, még kevés is ahhoz, hogy normálisan hidratált maradjál. 30+ fokban főleg. Meg lehet csinálni enélkül is, persze, de minek basznál ki magaddal azzal, hogy kihagyod, ha egyszer ott a lehetőség. Azt a 1,5 decit felhajtani kb 5 sec veszteség, hiszen megállnod sem kell, csak lelassítani (kis rutinnal legalábbis), ezt könnyedén visszahozod azzal, hogy valamelyest kevésbé leszel dehidratált, meghálálják azok az izmok, meg az egész szervezet.

    Persze ha az van mögötte, hogy az igazi férfi erős, kibírja, az ellen nincs érvem. Nem vicc, hallottam már azt is, hogy férfiak nem nyújtanak futás után, mert az buzis, ez valahol a klasszikus 'real-men-dont-cry' szállóige modern változata lehet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz LanyUs #33969 üzenetére

    Hogyne lenne! Alapozásnak hívják. Sok hoszzú, alacsony pzlzusos. lassú futás. Ha már 16-18 km-en sem nagyon mozdul a pulzus azonos tempón, akkor jó lesz az 21-re, versenytempón is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #34029 üzenetére

    Te is erőszakon végezted az egyetemet, látom.

    Mi egyszer pályanapoztunk a futócsoporttal, idő szerint klikkesedtünk, én a 4:30-asokkal mentem, mert számítottam rá, hogy úgyis gyorsabbak lesznek. Mondjuk a 3:40-es km-re nem, akkor én is majdnem hánytam. Piramis-tréning volt, 200-400-600-800-1000-800-600-400-200, a végén meg két 100-as még bohóckodásnak. Komoly ereje van annak, ha visz a csapat, egyedül 4:00 alá sem mentem volna le akkoriban - meg most se nagyon tudok szerintem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #34043 üzenetére

    Gyakorlatilag a laktátküszöb eléréséről van szó. Ez volt a kedvenc cikkem a témában: [link].

    ”Laktát küszöb: A szervezetben folyamatosan termelődik az anyagcserével tejsav. Mennyisége, mint ahogy a VO2Max is, nő az intenzitás növekedtével. Azonban még az oxigénfelvétel emelkedése viszonylag egyenletes, addig a laktát termelődésének és lebontásának aránya egy ideig laposan emelkedő, majd hirtelen megugró. Azt a munkaintenzitást, vagy hozzá tartozó pulzusértéket nevezzük laktátküszöbnek, mikor a szervezet tejsav termelési és lebontási sebessége megbomlik, több termelődik, mint amennyit hasznosítani tud a szervezet. Átlag nemsportoló felnőtteknél 80, míg élsportolóknál 90% fölött van a pulzusmaximumhoz viszonyítva ez a küszöbérték. Edzett egyének az ehhez tartozó tempót motiváltan akár egy, másfél óráig is képesek tartani, azonban mivel itt már a szénhidrát anyagcsere a domináns, ha nem történik szénhidrátpótlás (főleg lemerült raktárak esetén), rövid időn belül teljesítményesés következik be, még ha ez nem is jár pulzuscsökkenéssel.”

    Nálam jellemzően ilyenkor beesik a pulzus is, de mások logjában is többször láttam már egyértelműen a jelenséget.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Elmentem ma egy óra körül egy laza tempóra, kellemesnek tűnő, borús idő volt, néha kibújó napsütéssel. Nem igazán értettem, miért megy olyan nehézkesen a dolog, utána otthon néztem, hogy 30 fok a hivatalos hőmérséklet. Most estére leszakadt az ég, éppen 21 fok van, nagyjából ott tartok, hogy egy helyben ülve küzdök a levegőért. Ja, reggel 11 fokban mentem melózni, csak hogy változatos legyen a nap.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #34097 üzenetére

    A 32-ben nekem 1200+ km van, egy komplett téli alapozást toltam le benne, mai napig imádom. Az enyém női modell, élénk kék, de nem érdekel, a lábfejem meg szűk, szóval pont jó. Tavaly fekete pénteken akciózták le a 34-et 56 eur-ra, ingyenes szállítással, akkor vettem kettőt, meg később sportsdirectben talán 70 eur-ért egy harmadikat. Az utolsót direkt fél számmal nagyobbnak a hosszúkhoz, de nem lett volna muszáj, igazából kicsit zavar, hogy sok hely marad benne elöl, de jól meg lehet húzni, nem lötyög. Érdekes, hogy Gel Zaraca-m nekem is van egy, valahol 600 km-nél tartok vele. Tényleg hasonló karakterű cipő, csak nem olyan stabil, 600 km körül már nem csillapít úgy, mint új korában, és a sarkát is félretiportam, szóval már csak pihenten, és rövid távokra veszem fel. Az egyik 34-es Pegámban is 600 körül leszek lassan, de az pl olyan, mint új korában.

    Bencze: Iszonyatosan sokat futottál az utóbbi időben, szerintem igen érik egy szünet. Akár 2 hét teljesen futás nélkül, utána meg egy 200 km körüli hónap. Én is túlhajtottam az utóbbi pár hónapot (pedig sehol nem vagyok tőled sem edzettségben, sem tempóban, sem mennyiségben), de annyian figyelmeztettek, és csupa olyanok, akiknek megbízok a hozzáértésében, a rutinjában, és a tapasztalatában, hogy ezt a hónapot elengedtem. Még így is valószínű, hogy ez a 240 km is túl sok volt.

    Ami pedig a pulzust illeti: egyrészt nem vagyunk már mai gyerekek, így a 40-en túl, másrészt a hosszabb futásokkal, illetve a maratonra irányuló edzéstervvel nemhogy nem a max pulzust fejleszted, hanem kimondottan hagyod azt esni. Olyan nincs, hogy valaki minden távon jó. Illetve huszonéves ifjú titánok, akiknek mindene a sport, még próbálkozhatnak ilyesmivel, de ennyi idősen, meló, család, és a mindennapi stressz mellett vagy ráhajtasz egy méregerős 10k-ra, és akkor tempó tempó hátán, aztán lehet laktátküszöböt, meg max pulzust tolni, vagy maratonra készülsz, és inkább a kitartó futásra gyúrsz. Talán a félmaratonistáknak van még esélye valamennyire mindkettőre, de ha mindkét irányba edzel, sose leszel olyan jó, mintha csak az egyikre koncentrálnál. Ráadásul a korral egyre kevesebb esélyed van a 190-es pulzuson sprintelő, vadasúj izomzatú fiatalok ellen, ezért áll át ‘öregségére’ mindenki a hosszabb távokra. De amíg hobbifutóknak indított falusi versenyeken 1:30-as időkkel nyerik az 50-es korosztályban a félmaratonokat, meg a frankfurt maratonon az M70 (egyáltalán, hogy ez korcsoport!) győztese 4 óra alatt ér be, addig szerintem nincs ezzel semmi gond.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #34109 üzenetére

    Egyelőre még áll a terv: az elfutás a nagy ellenség. Az utóbbi időkben szándékosan visszafogtam (néha már abszurd hosszan) a versenyek elejét, hogy tanuljam elkerülni. A terv most is az, hogy az első 8-10 km alatt fokozatosan akarok 6:00 körüli tempóról versenytempóra (5:35, jó esetben 5:30) gyorsulni, amivel aztán be kéne 30 körülre állítani nagyjából az 5:40-es versenyátlagot, és azt tartani a végéig. Ez a best-case scenario, adok magamnak még egy 15 percet, amivel együtt tudok élni, 4:15 fölött azért már kicsit elégedetlen kennék. Persze bármikor bármi közbejöhet. Fizikailag úgy érzem, ez reális, meglátjuk, fejben hogy áll össze...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #34113 üzenetére

    Az idei szezonban a négy hivatalos félmaratonból egyet sikerült behúzni 1:50 alá, egyet egy kicsit fölé, de az túl volt óvatoskodva az elején, aztán egy durva gyomorproblémásat behoztam ugyan 2:25-re négy boxkiállással, de minek, az utolsó 2 hete pedig 1:54-re sikerült, de az elég csúnyán szintes volt, ráadásul késő délutáni verseny, amit utálok, és az állandó hajnali kelés miatt rohadtul nem fekszik a bioritmusomnak.

    Szóval a jelenlegi félmaraton tempóm olyan 5:10-5:15 körül van, ehhez képest a +15 mp, amit te is írsz, az nagyjából reális, igen. Olyan kb 25 km-ig. Abban szinte biztos vagyok, hogy végig nem fog menni.

    Amit már korábban észrevettem magamon, hogy verseny előtt hiába melegítek be, szükségem van a verseny első pár km-én egy fokozatos gyorsításra, hogy beálljon a szervezet. Igazából ez minden futásomnál így van. Valószínűleg megszokás kérdése lehet, hétköznapokon az szokott lenni a bemelegítés, hogy az első pár km-t nagyon laza tempóban futom (2-3 km legalább), utána jön az edzés tényleges tempója. Verseny előtt meg hiába melegítek be, utána jön némi várakozás a rajtra, és kezdhetem az egészet elölről.

    Vasárnap hajnalra amúgy 12-14 fokot ígérnek, délutánra maximum 24-et, alapvetően napsütéssel, szóval olyasmi időt, mint ma, talán 1-2 fokkal melegebbet, de tekintve, hogy ma reggel 9-kor 14 fok volt, ez akár még ideális is lehet.

    Már itt vagyunk Koblenzben amúgy, kivettünk egy apartmant két éjszakára, úgyhogy ráhangolódásként mindjárt jön még egy kis esti séta, meg városnézés, holnap meg egy nagyobb séta a városban, kicsit bejárjuk a pálya jó részét, felvesszük a rajtszámot, körülnézünk a marathonmessén, meg ilyenek.

    A pizza meg remélem elég komplex szénhidrátnak számít, mert most rohadtul ennék egy jó pizzát...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #34120 üzenetére

    Holnap lesz, még ideérsz...

    Amúgy azt figyeltem, hogy az előnevezések alapján 2700 résztvevőt írnak a teljes napra (talán neveznek még páran ma és holnap), amiben a félmaraton, és a 10k is benne van, ráadásul a maraton első köre egyben a félmaraton is (10k is ezen a vonalon megy, de ők csúszással), szóval az első kör még nagyjából ok, de a másodikban eléggé magányos leszek ott a mezőny végén... :U

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz emvy #34148 üzenetére

    Hajjaj, ha csak 38 körül lett volna!

    29 körül kezdődtek a bajok. Ráfoghatnám a belső combizomra, ami begörcsölt, meg is álltam kinyújtani, utána nem is sikerükt már rendesen megindulni. 32-nél volt egy szép hosszú rámpa egy hídra fel, ott sétáltam bele először, de onnét már csak rosszabb lett. Párom jött a második kör nagy részén velem, volt nála sós perec, meg előre kevert 2x fél liter izó, szerintem enélkül ki sem bírtam volna.

    Nem kezdődött rosszul amúgy, első km-en volt nagy tumultus, az 6 fölött lett, utána 3 km 5:45 körül, aztán beálltam 5:30-ra, ami egészen jól is esett. Félmaratonnál 1:58-cal fordultam rá a második körre, szóval azért lehet, hogy kicsit túl feszes volt az 1:49 körüli félmaraton PB-mhez képest, de ennél gyengébb meg eleve kevés lett volna a kitűzött 4 órához. A kör eleje hosszan, de alattomosan elnyújtva emelkedett, a második körben ez is kényelmetlen volt már, utána még küzdöttem egy kicsit, aztán jött az ominózus 29-30. 35 körül mintha kicsit épp sikerült volna átlendülnöm, de akkor jött a híd vissza, aztán a tekergés a belvárosi macskakövön, és mire rákanyarodtam az utolsó hosszú egyenesre, addigra a tököm kivolt már. Győzködtem magam, hogy még a 4:10 meglehet akár egy 6:10- es tempóval is, de ott már nem volt, ami vigyen... Na, ez volt 38 körül. Tartott kb 40-ig, ott azért adott némi motivációt, hogy végre 4-essel kezdődik a km, meg rádfordultunk a stadionhoz vezető szakaszra.

    Csalódott nem vagyok, akárhogy nézem, ebből többet most nem lehetett kihozni, minden kb ideális volt: a pálya, a környezet, az időjárás, a segítség Katicától (rollerrel jött velem nagyon sokat), és a stratégiát sem kárhoztatom, ehhez a célidőhöz ez kellett. Egyszerűen nem tudom még a 4 órát, mindent beleadtam, ennyi volt bennem. Valószínűleg a felkészülésen ‘úszott el’, az intervallumaim, és résztávjaim túl gyorsak voltak (5k tempó az előbbi, 10k tempó, és félnaraton tempó közti az utóbbi), illetve kevés volt az alapozós, és a hosszú (30 km+) futás, igen gyakran váltottam ki a hosszú napokat (akár tempósabb) félmaratonokkal.

    Mindezzel együtt idén a 10 k-m becsúszott végre 50 perc alá (48:21), 6 percet javultam félmaratoni távon (1:54-ről 1:49-re), ez a maraton pedig szinte kerek 30 perccel volt gyorsabb, mint a tavaly októberi (akkor 4:44 lett a vége), szóval ahhoz képest, hogy 2,5 éve annak örültem, hogy végre tudok negyed órát egyhuzamban futni, ahhoz képest azért szépen haladok...

    Persze, volt vele munka, meg még lesz is, hajjaj, de egészen pontosan 6700 km-rel vagyok előbbre, mint 3 éve voltam, és ez pont 6700 km-rel több, mint amit az azt megelőző 37 évben futottam. :U

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #34162 üzenetére

    Aha, a kifejezéseket keverem. A résztávval én a threshold változatra gondoltam (minden, ami 1 km-nél hosszabb). 1 km-nél rövidebb intervallumokat nagyon régóta nem csináltam, abból 6-8-at tudok 5k tempón, 1,5-2 perc pihenővel, rövidebb nyilván menne gyorsabban is, de maratontréninghez azt nem erőltettem.

    A garminnal generáltam amúgy egy 16 hetes edzéstervet heti 7 edzéssel, nekem tetszett, heti 2 gyors edzés volt benne mindig (vagy 2 interval, vagy 1 interval + 1 threshold), és egy hosszú, a többi laza, vagy regeneráló. Utóbbiakat valószínűleg túlfeszítettem időben, és távban - gyakran tempóban is. :U

    Október 28. még a Frankfurt Marathon, ami a következő állomás, oda párom edzésterve szerint készülünk tovább, és futni is vele fogok, aztán kezdődik a téli alapozás.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz concret_hp #34169 üzenetére

    A hétvégi maraton után különösen el tudom képzelni, mit élhettél át. Ha nekem még úszni, és biciklizni is kellett volna utána (előtte), akkor inkább leülök a padkára csendesen zokogni. Óriási kudos a teljesítéshez!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz seadrone #34173 üzenetére

    Flipbeltekre is nézz rá, nekem hosszú távon az jött be. A salomon is jó (nekem a 250-es palackos agility van), de sajnos a telefonom túl nagy, sehogy nem fér el benne (i6s+). Van egy asics övem is, amibe hátul 2db 250-es, vagy 330-as kulacs passzol, de az vált be a legkevésbé, nem csak fel-le csúszkál, de körbe is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dragonfx #34226 üzenetére

    Amennyit te futsz, nem a beton nyírja ki a lábad, hanem futótérded van, mert nem nyújtasz. :P

    GPS vs víz témában: a víz iszonyatosan fog bármilyen jelet, csak hagyd a kezeden az órát fürdés közben, össze-vissza fog zizeregni, ahogy dobál el mindenféle kapcsolatot. GOS-es óráknak már az erdő lombkoronájának, és a fáknak a víztartalma is gondot okoz, de egyszerűen a párás idő is be tud tenni nekik.

    Telefonok GPS egysége meg erősen költségtéma, prémium készülékekben olyan GPS van, ami órákban még jó darabig nem lesz, ahogy egyre költségérzékenyebb kesz egy modell, úgy kerülnek elő a szar chipek. Kanera ugyanez. Drágább telefonok jobb képet csinálnak, mint egy átlagos kompakt fényképező. Tükörreflexes gépeket, meg milc-eket ne keverjük ide, az más téma.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tepenzed #34367 üzenetére

    Decathlonos aptonia szeletek nekem bejönnek. A müzlis is jó, de van proteines is. Vagy csinálsz magadnak egy protein shake-et. Amit én mindenképpen ajánlok közvetlenül futás után, az egy iso pezsgőtabletta sok ásványi anyaggal, mwg némi extra vitaminnal - dm-esre álltam rá újabban, az még fincsi is. Lehetőleg egy liter vízben oldva, hogy a folyadékbevitel is meglegyen.

    Ja, vagyok amúgy, néha benézek, de ez a rohadt költözés kikészít. A maraton óta nem futottam egy métert se, de fáradtabb vagyok, mint közvetlenül utána. Vasárnap elvileg átcuccoljuk az utolsó pár bútort is, aztán már csak az új lakásban kell mindennek helyet találni.

    Azt azért olvastam, hogy miket csináltatok, óriási gratula mindenkinek így utólag is! Sorry, hogy még a kudosok sem mennek straván, el sem indítottam egy hete az appot... :O

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #34429 üzenetére

    Az Erste adja élőben, már 9-től. Elvileg ingyen fogható, bármilyen, Astrára állított tányérral. Online stream asszem csak német ip-vel megy, de ha van vpn, az sem gond.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #34443 üzenetére

    A linken találsz rögtön streamet, én holnap 9-kor veszem fel a bérelt transportert, utána bútorcipekedés az új lakásba, aztán végre már csak helyet kell találni mindennek, fúrni-faragni, igazítani, összeépíteni, és végre elkezdődhetnek talán a futós hétköznapok. Hetek kérdése... :W

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #34447 üzenetére

    Instagrammos influencerek már megkapták a Berlin Marathonra. ;] Futócsoportunkból is ketten már ezt hordják. Persze promós cucc, meghívásos/szerződéses alapon.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Én a saját kutyámmal szoktam futni, kb tacskó méret, ha megindul, egy teslát legyorsul kb. Eszébe se jusson senkinek megpróbálni elfutni, teljesen esélytelen, ellenben legalább onnét kezdve prédának néz, és még izgalmasabb lesz neki a dolog. Ha nem kap el, csak üldöz, akkor csak játszik, nem is akar megfogni, vagy csak elkergetne, mert véd valamit. Legjobb megállni, majd lassan, de határozottan elvonulni. Ha támad, nem pánikba esni, jó eséllyel le lehet győzni, ártalmatlanná tenni, a közben elszenvedett sérülések száma, és súlyossága más kérdés.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz dragonfx #34741 üzenetére

    Nem. Semmiféle garancia nincs rá, hogy akár csak megközelítőleg pontosak, főleg terhelés alatt. Gyanítom, hogy pár hónapnyi rutin után érzésre jobban megmondod a pulzusod, és a tempód is, mint ahogy ezek a csudaolcsó kínai csodák. Akkor inkább vágj ki egy kört kartonból, tedd a csuklódra egy befőttesgumival, és filccel írd rá a pulzust, és a céltempót. Bááár, egy csomag normális edding marker drágább, mint ezek, és akkor a kartont, illetve a befőttesgumit nem is számoltam, szóval lehet, hogy mégis érdemesebb ezeket kínából megrendelni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #34755 üzenetére

    Egy hét múlva varratszedés, gondolom, utána még egy hetet vársz, aztán futáson kívül bármi mehet. Azzal még várj legalább még egy hetet, vagy akár kettőt.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák