Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz #64052736 #71112 üzenetére

    Köszi! Sok kutatás van azzal kapcsolatban, hogy a rostok hasznosak, a diplomámnak is ilyesmi témája volt annak idején. Azért a kép ennél komplexebb valamivel, szerintem egy kicsit túlságosan leegyszerűsíti a fazon és nem a rost fogyasztástól függ ennyire direkten, hanem sokféle összetevő együttes hatása. Én személy szerint most vezettem vissza őket nyers mosatlan savanyított káposztával, de a fél napot a wc-n töltöttem a múltkor is. Amit csináltam most több, mint fél évig az a FODMAP diéta, gyakorlatilag rost mentes. Az a lényege, hogy kinyírni a bél flórát amennyire lehet, minimum 2-3 hónap kell hozzá, aztán utána intenzíven tejsav baktériummal és rosttal megküldeni a szervezetet, hogy lecserélődjön az állomány. Akkor szokták csinálni, ha valami nincs rendben az emésztőrendszerrel, és a káros bacik elszaporodnak benne. Egyelőre bizakodó vagyok, úgy tűnik, hogy működik a dolog, de majd az idő eldönti. Maga a diéta kimondottan kellemes, gyakorlatilag junk foodból állt. Csoki, fagyi, hamburger, szendvicsek, sült krumpli, húsok, stb. A lényeg, hogy csak fehér lisztből készült dolgok, alacsony rost tartalmú rizs, semmi gyümölcs, minimális zöldség, atom erős chili paprika, mustár, egyéb fertőtlenítő jellegű fűszerek, só, ecet/citromsav/tejsav fehérje bevitelkor, tejtermékek közül csak sajt. Ilyesmi. Fura, hogy pont ettől fogytam, amikor nem is akartam. De majd írok egy beszámolót. Egyelőre még kell pár hónap, hogy lássam hogyan alakul a rost visszavezetése. Pszichológiából annyi extra van, hogy lépten nyomon belém kötöttek az önjelölt életmód tanácsadók, hogy ez mennyire káros, stb. meg próbálták az észt osztani, hogy mit egyek. Nagyjából a testképzavarokat is ugyanez az attitűd okozza, hogy megpróbálnak beleugatni mások életébe, étkezésébe, önértékelésébe. Még ami új elmélet nálam, hogy kevesebb kalóriánál kevesebb antioxidáns kell, aztán ha valaki nem eszik sokat, akkor nem feltétlen szorul multivitaminra még ilyen étrenddel sem. De ez inkább csak megérzés, mindenesetre ennyi idő alatt nem alakult ki nálam látványosan hiánybetegség, nem is szedtem semmit, még magnéziumot sem.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák