Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz ígyvanferi #68628 üzenetére

    1:30-as FM alatt 4 perc lefaragása azért elég jó. :K Minden zónában meg nem igazán tudsz javulni. Én márciusban még 1:19-es FM-et futottam, most meg kifejezetten nehéznek érzem a 3:45-ös tempót. :U

    Ugyanakkor tegnapi edzéshez a bemelegítésre 10 perc laza E2-es pulzuszónában volt a feladat (165-174 BPM), de a már 3:55-4:00 között mentem 165 BPM-nél, úgyhogy nem volt épp bemelegítés. :P

    Szóval ha FM-re gyúrsz, akkor jó eséllyel a 10K-d nem lesz olyan erős és 5-10 másodperc tempó eltérések is jelenthetnek nagy különbséget. Én leginkább 20-30K között értem jól magam, ezért nem is erőltetem az 5/10K-t, mert teljesen más munkát igényelne.

    Szerintem az jó ötlet amit inf3rno írt, hogy csinálj egy táblát, amiben mindig adott pulzushoz kötsz egy tempót (vagy fordítva) és akkor ha kifejezetten pl. 4:10-es tempóra gyúrsz, akkor ott figyeled a változást. Mondjuk ebbe időjárás, öltözködés, kipihentség, energiaháztartás feltöltöttsége, stb... szóval kb. minden is :D belejátszik. Van, hogy két nap eltéréssel ugyanazt futom és az egyik egy zsák sz*r, a másikon meg magam is meglepődök. :B

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák