Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz inf3rno #2502 üzenetére

    Majdnem pontosan két évig bírta az MTD BC 43. A csavaroknak utána kellett húzni egy év után, mert majdnem szétesett a kezemben a nyél. A heveder, amire beakasztom is gagyi, a biztonsági leoldó elengedett egy idő után, úgy kellett visszadrótoznom, hogy ne essen le folyton nyírás közben. A fej az első évben szét is ment, utángyártottat vettem hozzá viszonylag olcsón a bulimocitól. Érdekes módon az utángyártott fej jobb, mint az eredeti. Még ami anomália volt, hogy nem triviális, hogy a fejet hogyan kell jól összerakni miután feltekertem rá a damilt, és ha nem jön össze, akkor megeszi a damilt és/vagy egybe olvadnak a szálak. Ami kb. azzal jár, hogy 10 percenként szét kell szedni. Már úgy voltam vele, hogy szétverem az egészet, de hosszú kínlódás után mégis sikerült rájönnöm a nyitjára, azóta nincs ilyen gond. Tartozékok terén még a benzin keverője, ami felejtős, mert túl kicsi. Vettem egy külön benzines kannát és egy mérőhengert az olajnak. Most a kuplungja hibásodott meg, még nem derült ki, hogy javítható e. Garancia még talán lenne rá, de már rég elvesztek a papírjai, meg a vírusos időkben amúgy is kerülöm a nagy boltokat.

    Nekem azért érte meg mégis, mert akciósan 30k volt, szemben egy 1.6LE-s márkás géphez képest (Stihl, Husquarna, stb.), ami 150k vagy több hevederrel, mindennel. Ez bírja 2 évig vagy ha nem, akkor van gari, a márkás meg mondjuk 10 évig, és akkor sokat mondtam, mert állítólag már a komolyabb gyártók is a tervezett elavulást tolják és 5 év után tönkremennek az ő gépeik is. A javítás meg horror áron van. A garancia is végig le van fedve, ha két évente kell újat venni. Meg persze nem utolsó szempont, hogy nem kell egyszerre nagy összeget kiadni. Szóval nekem anyagilag mindenképp jobban megéri egy ilyen olcsóbb gép, ha nem is bírja sokáig. Tudom ajánlani az ilyen gagyi kínai gépeket, mint Hecht, Einhell, MTD. Utángyártott alkatrész is van olcsó hozzájuk a bulimoci.hu-n, legalábbis fejet ott vettem, remélem kuplung is lesz. Azért azt hozzáteszem, hogy ezek a gépek arra jók, hogy pl évente 5-10x lekaszálom a magas füvet a telkeinken. Szerintem mielőtt meghibásodott max 20.000 négyzetméter, amit kaszálhattam vele összesen. Aki napi szinten ezzel foglalkozik, annak érdemes minimum két márkás gépet venni darabját 150-250k között, és akkor van csere gép a meghibásodásnál is, és nincs vele annyi szopás, mint az olcsó gagyival. Én még olyan alternatívában gondolkodom, hogy veszek két birkát a telekre minden tavasszal, ősszel meg újra eladom őket. Árban darabja 30-50k között lehet annak is, és kevésbé környezet szennyező.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák