Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Persze semmi sem fekete meg fehér, tudom/sejtem hogy pl af-ben a pana elpicsázza a fujit (már a g2 legalább olyan jó volt mint most a frissített X-E1) de az egyik a fíling ami X10 meg az X vonalat eladja, a másik a szokásos jó kis jpg szint. Nekem mindkettő piszkosul tetszik, pl nem akartam addig semmi kép egy kisebb vagyont X-E1-re kiadni amíg nem tudom valakinél letesztelni, aztán páromnak megvettük az X10-et, és annyira piszkosul megszerettem 1-2 hét alatt hogy nagylelkűen eltekintettem a teszttől (jó, meg folyamatosan követgettem azért az X-E1 fejlődését).

    Az obikínálat sem összehasonlítható, igaz hogy remek, de sokkal kevesebb üveg van az X oldalon egyelőre (és akkor a makró meg a 35ös még lustának is mondható), de ugye szerintem hibátlan rendszer nincs, be kell célozni melyik kompromisszumok valók inkább nekünk. Volt amikor nem sikerült, amit a kolléga is írt, de tegyük hozzá hogy ott eleve a cserélhető obis gépektől lettel eltanácsolva, és akkoriban EVF-es gép... fogalmazzunk úgy hogy nem túl sok volt kapható, tehát kikerülhetetlen volt szerintem a G2. Persze, írták hogy nem annyira zsír a jpg, de amit konkretizálni nem sikerült hetek alatt neten, az pár óra volt élőben.

    Hogy mennyire áptudét a GF1 nem tudom, de kicsit olyannak érzem mint mondjuk a D90/D7K (5000/5100), hogy oké, rawban meg isoban meg dinamikában van benne több tartalék, de a tesztképeknél még nincs és nem is olyan különbségre utalok ami ezen múlna szerintem - attól eltekintve hogy D5K iso1600at elérve számomra vegyes minőséget hozott (néha kihipózott színek) és ez kissé keserű szájízt hagyott, ezt gyakorlatilag az 5K1 megszüntette. Abban is bizonyos vagyok a hogy a világ legrosszabb (lassú szinkron) és legjobb vakukezelése a két gyártónál közeledett, ( ;] ) persze megint nem tudom mennyire, de nem is annyira érdekel, mert amit az X széria irányába érzek az színtiszta, elfogult szerelem :DDD

    szerk: Amúgy a másik ami a G2 alá tett az az volt hogy főként dof-ban a vártnál jóval kisebb ugrás volt a majdnem fényerős 2/3-os S100fs után, az apsc méret 18-105öttel sokkal közelebb volt ahhoz amit szerette, volna, amire persze utána ezért jött a fix is; plusz a fém markolászása után a 14-42 brrr...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák