Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satariaaa

    tag

    Sziasztok!

    Hosszú olvasgatás/filózás után én is SSD-re váltottam. Samsung 840 EVO. Végignéztem most a fórumot és tuti van írás a bajomra, de annyit olvastam már, hogy hetekig zúgni fog a fejem, szeretnék egyenesben segítséget kérni. Mindent, de tényleg mindent úgy csináltam, ahogy itt, a cikkekben írva vagyon. A win telepítés elötti firmware frissítéstől kezdve, a BIOS beállításon át, a Win7 konfigurálásáig mindent megcsináltam! Defrag meg minden más letiltva, az intrnet explorer cuccai vinyóra kirakva, mindent végigcsináltam, amit kellett... Nem tettem fel az alaplap vezérlőjét sem, a win7é fut! Rohadtul figyeltem mindenre. Még szerencsém is volt, mert az egyik telepítési cikkben pont le volt írva az én alaplapom BIOS beállítása pontról pontra! Ez itt látható, így is van beállítva!

    Gigabyte GA-790XTA-UD4 (rev. 1.0)
    Standard CMOS Features
    Drive A -> None
    Floppy 3 Mode Support -> Disabled

    Advanced BIOS Features
    HDD S.M.A.R.T. Capability -> Enabled

    Integrated Peripherals
    OnChip IDE Channel -> Disabled
    OnChip SATA Controller -> Enabled
    OnChip SATA Type -> AHCI
    OnChip SATA Port4/5 Type -> As SATA Type
    Onboard ESATA Controller -> Enabled
    Onboard ESATA Mode -> AHCI
    Onboard SATA3 Controller -> Enabled
    Onboard SATA3 Mode -> AHCI

    A procim amúgy 2 magos 4 magosítva, de a win telepítés elött minden alapra lett visszaállítva, ahogy írva volt. A gondom az, hogy a mérés igen siralmas értékeket mutat. Mondom ezt azért, mert láttam, hogy itt milyen mérések miatt aggódnak, ahozokhoz képest az enyém osztva 2-ve majdnem :( .
    A gép persze érezhetően gyorsabb lett, csak most jön a tipikus: "A pénzemért" érzés.
    Mi lehet a baj, mit rontottam el?
    A válasz könnyebb felkutatásáért és tudva azt, hogy baromira odafigyeltem minden lépésre, egy dolgot csináltam máshogy, amit el is mondanék. Lehet itt rontottam el és totálisan hülye vagyok, de ez tünt logikusnak! Az alaplapomon van 4 db Sata csatoló, egyenként 2 eszköznek. Ezekből 3db kék (SATA2) egy pedig fehér (SATA3). A kékek számozása: Sata2-0, Sata2-1 stb. Ez direkt ki volt emelve a telepítési segédletben, hogy hogyan kössük a cuccot. Ezt értem, világos, de a fehér csatim a SATA3 aminek a számozása a köv: Sata3-6, Sata3-7.
    Kettes darab meghajtó van a gépbe, SATA3 mindkettő. Az egyik az SSD, a Sata3-6 porton, a másik vinyó, a Sata3-7 porton.
    Miért csináltam ezt? Mert az is le volt írva világosan a telepítési segítségben, hogy SATA2 hardvert a SATA2 portra 3at a 3ra, semmi varia...
    Akkor mi a baj??? Annyira elszomorító hogy ennyi sok nap/hét/hónap rákészülés után ennyit sikerül lemérni, számomra hihetetlen és kicsit elfogadhatatlan is, hogy ennyit tud csak a cucc. :(
    Mondjatok valami okosat légyszi! Remélem tudtok segíteni! Délután leszek és iszom szavaitokat!
    Képek a mérésekről/adatokról/mindenről :)

    http://kepfeltoltes.hu/view/140617/82627689101_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    http://kepfeltoltes.hu/view/140617/02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Satariaaa

    tag

    válasz xuldar #11638 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! Az legalább megnyugtató, hogy nem az SSD-vel és nem velem van a baj. Gondoltam a technikára is, hiszen valóban nem mai, de amit én csinálok vele arra tökéletes. Egyébként gyorsult a gép, nem is kicsit, tehát érezhető, hogy előrelépés történt, csak a mérések ilyesztettek meg! Szerintem akkor átkötöm SATA2-re a cuccost és megnyugszom :)

    Jelen esetben ha modernizál az ember, akkor ennek a problémának az elekrülése érdekében akkor arra kell figyelni, hogy mire is kell figyelni???? :)
    A SATA3 csatolókat ne valami külső chip vezérelje, hanem az alaplap sajátja, esetemben AMD ugye?
    Jól értem?

Új hozzászólás Aktív témák