Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Henk #2593 üzenetére

    Nemrég leírtam a tapasztalataim, a szerintem ma kapható legjobb (leggyorsabb) MLC-s SSD-vel kapcsolatban (Intel X25-M G2 M)

    A "Kristály lemez jelző" szerint már a 80GB-os verzió is 240-250 MB/s seq sebességgel olvas.
    Mig a 32GB Samu slc csak 107-vel.
    Én nem tudtam olyan valós programot találni. ahol ez lényeges lett volna vagy tesztelhető.
    Ha más meghajtóra másolunk, akkor ott az irási sávszél korlátoz, olyan program meg kevés lehet amely xxx MB nagyságú file-okat folyamatosan tölt a memóriába.
    (esetleg játékok pályatöltése..)

    4K-s méretnél már közel azonosat mér a CrystalDiskMark (az ATTO is) és ez meg is látszik a bootidőn. 19 vs 20 az Intel javára. Kb ilyen mértékü különbség érzékelhető menet közben is...

    Viszont zaj tekintetében új dimenziók nyilnak meg.
    2 SSD-m mellet 2db HDD-van a gépemben.
    10perc után lemennek alvóba és netezés, wordozés alatt ott is maradnak.
    Nem hallom a HDD-ket, még hangszigetelni sem kell.
    Amikor kell valami adat (pl PS, film) akkor elindulnak. Az SSD-k természetesen hangtalanok.

    **

    A régebbi vezérlőkre sokan panaszkodtak, de mielött leváltottam az SLC-ket pár hete megnyugtattak a fórumtársak, hogy az új vezérlők már nem teszik ezt, és minden OK.
    Más (nem magyar) fórumokon is ez az infó.
    Hozzáteszem, hogy volt MLC-s buffalo 30GB-os SSD-m és NTFS-vel szerintem akadt néha, de FAT32-vel tökéletes volt.
    És az árához képest meglepően gyors.

Aktív témák