Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Viszlát #131784 üzenetére

    "...nem értünk egyet..." - ez ok. :R
    De azt illetően, hogy "...olyan dolgokat vársz el egy ilyen műsorban elhangzó beszédtől, ami nem dolga és nem is feladata", az a helyzet, hogy ez így pont nem jó meglátás, mert épp az a vicces, hogy egy díjátadó gála engedi (sőt! kívánja?), hogy olyan kiosztó-beszéd hangozzon el a vezetőjétől, ami azt teszi, amit aztán maga a gála is képvisel a továbbiakban. (Ezt most lehet, hogy nem érthetően írtam.) Az egésznek nem kéne ilyen-olyan dolgokról szólnia, csak arról, hogy x milyen jó szakember (színész, rendező, operatőr, stb.), "nesze egy díj, köszönjük az élményt, amit okoztál, így tovább"...
    Ezért is írtam bele fentebb, hogy "Felsőszintű szakmai tettek kellenek.", mert nem érdekel az (amit a politikusok is csinálnak), hogy pofáznak, leígérik a csillagokat, sajnálkozva elnézést kérnek, stb., aztán semmi sem változik. Egy díjnál ez mind nem! érdekel, a megoldandó problémákat, meg meg kell oldani. Ők vannak ott, ez az életük - és a felelősségük (pl. hogy ne a szopás legyen a cast alapja, stb.). A rajtuk kívüli dolgokat (ami nem a szakmájukhoz tartozik - pl. világbéke) pedig ne mossák egybe egy szakmai dologgal (pl. díjátadó).

    Az átlagemberezéshez
    Részben egyetértek, de - részemről - az állt mögötte, hogy évről évre egyre inkább látom a tendenciáját annak, hogy az emberek elbutulnak. Ezt a szót a következőképp értem: túlhajszoltak, túl sok felesleges inger támadja őket, ami egy "természetes" védelmi mechanizmusként hárításra késztet mindenkit, egyúttal figyelmetlen-neveletlen-meggondolatlan "hordaként" áramlanak, követelőznek, hogy "nekik ez/az/amaz márpedig jár" (mert ezt hallják-látják nonstop - avagy a jogalapú fogyasztói társadalom, amit kb. Romero a Holtak hajnalában is vízionált). Mindenkinek mindenhez joga van - akkor is, ha nincs (mert miért nézne utána?). Türelmetlenek - így ha falba ütköznek, egyből megy az anyázás.
    Nem bontom tovább, mert off, de kb. ebből igenis van egy negatívabb ítéletem a masszáról, a tömegről - azzal együtt, hogy egyénekre bontva ezt mindig másképp alkalmazom. Viszont egy "sok milliós nézettségű" profitorientált műsorban ez visszahajlik, és kölcsönös hatást fejt ki. Egyfajta spirál. Ez szerepelt a fenti kommentem hátterében.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák