Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz Komplikato #70379 üzenetére

    biztosan van pontos definíció is, és nem én vagyok a megfelelő személy, de hogy esetlegesen ne maradj válasz nélkül:
    azonos képpont méretek mellett a 4k anyag 4x nagyobb képet eredményez, a 8k már 16x nagyobbat, mint a sima 1080p - tehát értelem szerűen a nagyobb jelen esetben jobb is (több képpont részletesebb képet eredményez, ugyan akkora megjelenített területen - triviális)
    természetesen, ha egy rossz minőségű kópiáról készítenek magasabb felbontású verziót (upscale), akkor az is rossz lesz, az sem mindegy milyen kodek-et használnak, minél nagyobb a bitráta annál jobb lesz a digitalizált változat és annál több helyet foglal - meg még persze sok tényező van
    talán nagy vázlatokban ez lenne

    egyszerű példa: sima hangtömörítés mp3 formátumra
    ha egy régi, elhasználódott, rossz minőségű kazettát/bakelitlemezt digitalizálsz a lehető legnagyobb bitrátával, az tulajdonképpen felesleges, mert a hibák is nagyon pontosan meg fognak maradni, mondhatni le lesznek másolva

    mozgóképnél "kicsit" más a helyzet, mert itt képeket/képpontokat kell betömöríteni... nem 2 mondatos eljárás

    ha rossz az alapanyag, akkor egy sima upscaling nem fog rajta segíteni, fhd-ben és fölötte is ugyan olyan rossz lesz, vagy még rosszabb, mert nagyobb felbontáson jobban kijönnek a hibák

    (ha valamit nem jól írtam kijavítani ér)

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák