Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz brownus #154021 üzenetére

    Licorice Pizza (2021)
    Köszi az emlékeztetőt, ezt anno feljegyeztem, hogy majd megnézem, de elmaradt.
    Hát... ennyire bolond filmet régen láttam :CPaul Thomas Anderson láthatóan kedveli a korszakfestő darabokat, és az alig-összefüggő anekdotákra építő történetvezetést sem most alkalmazta először, viszont ebbe a filmbe beletol egy jó nagy adag (potenciális) szürrealitást is - elvileg végig a szereplőkkel megtörtént eseményeket nézünk, de a zene, a világítás és a kameramunka engem végig bizonytalanságban tartott, hogy most eseményeket látok, valakinek a vágyait, vagy éppen egy közepesen high állapotba eljutott tripet :D Szerintem rögtön a film elején el kell dönteni, hogy hagyja-e magát az ember időnként meglehetősen össze-vissza sodorni, vagy nem - utóbbi esetben érdemes rögtön el is búcsúzni, nem fog működni a film. Én az első verzónál maradtam, és nagyon élveztem a lázas ifjúság csapongását a 70-es évek Kaliforniájában. A konkrét történet meg tökmindegy :) 8.5/10.

    #értékelés

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák