Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rockopapa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Rá kellet jöjjek hogy a winfos szar... úgyhogy feltomtam egy fedorát. Ekkor viszont arra is rá kellet jöjjek, hogy egy kukkot sem értek az egészből.
    Van egy pár problémám:
    Van egy külső usb (trust) és hangkártyám amit fel is ismert a rendszer de csak 2.0 ban, pedig a kártya 5,1 es.
    Ati radeon videokártyám van amit szintén felismer csak a gond vele az hogy nem tudom a képet kirakni a tv re is s-video kimeneten. Bepipálom hogy két monitort legyen de nem tudok tv-t kiválasztani csak monitort...így a tv n nincs kép. pontosabban van valami de azt nem nevezném képnek...

    Előre is köszi a seggítséget.

    Tetszik nagyon a rendszer csak még sokat kell tanulnom....
    :R

  • rockopapa

    csendes tag

    Na hi re:)
    elöször is thx a segítséget... vannak még gondjaim csak nem akartalak egyből leterhelni.

    Az van hogy megnézegettem a forumot amit adtál... az angolom elég pocsék de végülis van hangom:) egyedül az a bajom hogy felcseréli a a centert/sub csatornát a hátsó jobb/bal csatornával. egyszerüen megcseréltem a két kábelt és kész is :) tudom elég tróger megoldás de működik. Én ezt már komoly sikernek könyvelem el :C Igaz winfos (biztonság kedvéért azért még van az is ) alatt meg megfordul az egész de egyenlőre jó az egynekem.

    Hát az atit is nézegettem de nem sok jóra jutottam vele. Addig addig álligattam amig el sem akart indulni a linux :)) nem is tudom mit írt ki pontosan, de a lényeg hogy vissza tudtam csinálni :) Igaz volt egy kis para meg idegeskedés megy "kivágom ezt a sz*rt", de így szép az élet Fenn van a driver jött is hozzá frissítés amit valami miatt nem tudok frissíteni... kiirja hogy:

    file /lib/modules/2.6.23.1-10.fc7/extra/fglrx/fglrx.ko from install of kmod-fglrx-8.42.3-4.2.6.23.1_10.fc7 conflicts with file from package kmod-fglrx-8.42.3-3.2.6.23.1_10.fc7

    igazság az ezzel már nem tudtam mit kezdeni, megállt az a bazinagy tudományom :U
    az is elég zavaró hogy most minden indításnál jelez hogy van frissítés.. de nem tudom frissíteni :)

    köz hogy nem hagysz elkajlódni.
    byz rockopapa

  • rockopapa

    csendes tag

    Hi ...
    Köszi a leírást majd nyálazgatom....

    Igazság az hogy nem tudom hogyan telepítettem a drivert ... szerintem felismerte auto... most jelzet a rendszer hogy frissíti .. ennyit tudok.
    Gondolom ez nem túl sok info.

    Most megyek sunyálni mert az esti meló eléggé gajra tett!
    Na pá
    Köszi

  • rockopapa

    csendes tag

    Hi all!

    élek még ... Az van hogy felraktam a catalyst control centert fel is ment nagynehezen ... de most valami gáz van ... nem fut az ablakkezelő, szerintem csak configolni kellene az control centert az jó lenne de fingom sincs hogy hogy ...így mot gyakorlatilag használhatatlan számomra a fedora.
    Egy cimborám azt javasolta váltsak debianra, most egy kicsit tanácstalan vagyok. Abban biztos vagyok hogy linux, de nem tudom hogy a tényleg jó nekem a fedora... vagy beválasztottam?
    még jelentkezem na pá

  • rockopapa

    csendes tag

    Hi all!

    Hát az van hogy igazság szerint nem játszani akarok linux alatt hanem filmet nézni tv-ém.(svideo kimenet stb). Mivel a az idő nem sűrget felrakok egy másik linuxot, cimbim azt jobban vágja. Aztán ha nem megy még mindig visszatérhetek ide egy fedora 8 al. Igazság szerint nekem mindegy milyen linux. A lényeg az a kb 5-6 dolog amire én használom a gépet.
    -video
    -zene
    -php/mysql
    -gimp
    -tv tuner
    -internet/firefox msn skyp/
    és ezt ugy hogy nem fagy le nem lassul be nem kell ujrarakni fosni a vírusoktól stb...

    A vírusokkal kapcsolatban azt olvastam valahol, hogy a linux esetében a "fölöslegesen"nyitott portokra kell odafigyelni. pl ha megtalálják ezt egy portscennerel a te ipdről küldhetnek levelet vagy valami ilyesmi. idézném ha megtalálnám:)
    De majd mondjátok ha hülyeség ...

    a lényeg hogy nem adom fel a linuxot...csak háturól támadok:)

    Pá mindenkiNET

Új hozzászólás Aktív témák