Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repasi

    tag

    Sziasztok,

    elkészült a HTPC-m és gondoltam megosztom a tapasztalataimat veletek, hátha valaki tud valami ötletet meríteni belőle. Szóval, ami a rendelkezesémre állt:

    -82 centis 100hz-es szélesvásznú Schneider képcsöves TV, nem egy nagy szám, de örülök, hogy az ösztöndíjamból össze tudtam rakni, egyébként elég szép képe van

    -egy Tevion 5.1-es Dolby Digital dekóderes házimozi szett, szintén zenész, de jól szól ebben a kis nappaliban és a lényeg a dekóder

    És akkor nézzük a HTPC-t. Nagyon sokáig tanakodtam a platformon, mivel játszani is szerettem volna vele, de nem is akartam, hogy nagyon elszaladjon velem a ló, ezért a jól bevált Socket A mellett döntöttem. A választásom egy Abit NF7-S re esett és a lényeg az S-en van azaz ez az alaplap Soundstorm chip-es vagyis real-time Dolby Digitalt nyom ki a digitális kimeneten, amit közvetlenül egy optikai kábel segítségével kötök az erősítömhöz, mielőtt megkérdeznétek, hogy miért nem coax-szal, arra az a válasz, hogy az előző gépem alaplapja kinyírta a coaxiális bemenetet, de a lapnak is annyi lett. Mindegy így legalább galvanikusan le van választva a gépről. Azt mondanom sem kell, hogy a játékok úgy szólnak, hogy kész, de majd erről később. A proci 2500+ Barton Zalman hűtővel minimumra tekert potival, nem hangos illetve ízlések és pofonok, de ha nézem a TV-t nem hallom és nem vagyok az a fajta aki max hangerő hallgatja a híradót :) A videokártya egy 9800 pro artic silencerrel, ez sem az a hangos fajta és legalább egy darabig még jó lesz játékra. A TV kártya már régen meg volt, mert digiztem vele régen VHS-ket ez egy Hauppauge PVR350, szerintem az egyik legjobb hardveres kártya a piacon. Egyelőre csak egy 80as IBM vinyó van benne, majd ha szükségét látom akkor ezt le fogom cserélni egy nagyobbra, most jó ahogy van. A DVD-ROM pedig egy LG, ez semmi extra. Ezen kívül még van két artic hőérzékelős rendszerhűtő a házban. A beviteli eszközök, két wireless Xbox kar és a Hauppauge távirányítója. Az Xbox karokat Cseh Robival (távir) forrasztottuk USB-sre, mert igazából a PC-s karokkal nem voltam kibékülve. Hát igen igazi konzolos játékélményben van részem, a FIFA-t isteni játszani vele, mintha ott lennék a pályán nagyon állatul szól a soundstorm és én szívem szerint sokkal jobban szeretek karral játszani, mint billentyűvel és azt még nem is mondtam, hogy mindez szélesvásznú. Akit érdekel, hogy lehet egy játékot szélesvásznúba tenni azoknak ajánlom ezt az oldalt :[link] És ha már feljött Cseh Robi akkor meg kell jegyeznem, hogy az RGB-SCART átalakító és a WUIR-es távirányító vevő is tőle van. Az előbbi ha valaki nem tudja sokkal, de sokkal szebb képet ad a TV-n mint bármelyik kártya TV-outja élénkebb, kontrasztosabb színek, éles kontúrok.A WUIR vevővel pedig távkapccsal tudom felkelteni a gépet. Hát röviden ennyi a hardverről.

    A házról: kezdjük ott, hogy a KIKA-ban vettem. Ugyanis egy TV állványt alakítottunk át, a középső polcát kivettük a helyére betettünk egy OBF lapot, a polcot pedig félbe vágtuk és abból lett a front plate. Ezen vágtunk egy kis ablakot hogy hozzá tudjunk férni a DVD-hez meg az infrához. Az ablakra pedig CNC maróval csináltattam egy alu face plate-t, ezen van egy nyílás a DVD-nek és az infrának. Egyszerűt akartam és amúgy sem akartam sokat rááldozni. Így a tálca nyitást-zárást távirányítóról oldottam meg, de hát azt úgy se használja olyan gyakran az ember, hogy ez kényelmetlen legyen. Röviden ennyi. Mondom a cél az volt hogy lehetőleg ne túl sokat áldozzak rá, ne legyen feltűnő, de ugyanakkor legyen valamennyire esztétikus. A kedvesem szerint az utóbbi sikerült legkevésbbé, de hát üsse kavics, meg amúgy is a nők kritikusabbak az ilyenekben.

    Szoftver: hát nem hittem, de ez volt a legkeményebb dió, de úgy néz ki, hogy sikerül megállapodni. A fő szempont az volt, hogy legyen natív támogatása az XMLTV-nek és ha lehet akkor legyen natív támogatása a távirányítónak is. Nagyon sokáig bíztam az MCE2005 sikerében, de a sok trükközés az XMLTV importálással nem igazán jött be, de lehet hogy csak én voltam béna. Aztán Bencee ajánlotta a Meedio-t, ami alapjában nem lett volna rossz és még ott tartogatom a tarsolyban. Ami ebben nem tetszett, hogy nem tudtam a képernyőt bekalibrálni rendesen. Mivel az RGB kábelnek sajnos meg van az az átka, hogy tökéletesen nem lehet belőni, vagy kilóg egy kicsi, vagy van egy kicsi fekete sáv. Ezért szoftveresen kell állítani, hogy mekkora ablakban jelenítsen meg. Ilyen elvileg van a Meedioban én nem tudtam beállítani. Alapjába véve tetszett, ezt kivéve. Nagyon sokáig szerettem volna a linuxos mythTV-t, de letettem róla, miután kiderült, hogy játszani is fogok a gépen. A befutó így a Mediaportal lett, ami egy kicsit bugzik, de mindent tud, ami nekem kell és a mindennapi használat során nem vészes, ha nagyon nyomogatok mindent csak akkor hajlamos elszállni. Folyamatosan fejlesztik és biztos lesz még ennél stabilabb. Épp a napokban jött ki az 2.0 RC3, amit még nem is próbáltam. Már lehet hogy ez is atomstabil lesz :)

    És akkor jöjjön néhány kép kedvcsinálónak, sorry a minőségért, de csak teló volt a közelben:

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]


    A képeket konvertáltam linkekké.
    Legközelebb vedd figyelembe, h. modemesek is használják a Ph!-t, meg amúgy is ''kilógott'' a képből.
    Viktor0610


    Külön köszönet:

    -Cseh Robinak a WUIR-ért, az RGB kábelért és az XBOX karokért
    -Murgács Csabának (alias Murga) az alu panelért
    -a bátyámnak, hogy segített összetákolni a házat
    -és a kedvesemnek a türelemért, ami néha azért el fogyott :))

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák