Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz helkis #340 üzenetére

    Ezekhez mit szólsz?Hol az igzság?Légyszi!!!!!!!!!!!!!!!!:

    "Magas cpu terhelésnél a VRM-eknek nagyon sok áramot kell szolgáltatnia a procinak, de ha a terhelés megszűnik a VRM áramkör nem tud olyan gyorsan reagálni, ezért feszültség túlfutás lesz.Minnél nagyobb a terhelésváltozás, annál nagyobb lesz ez a feszültségtúlfutás pozitív és negatív irányban is, ezért ha az idle feszültség magasabb mint a terhelt, akkor a 2 állapot között kisebb a teljesítménykülönbség, így a feszültségtúlfutás nagysága is.Fontos megjegyezni, hogy a cpu VID az nem a cpu célfeszültsége, hanem az a maximum amit az intel a processzornak meghatároz.Vdrop(offset) és a vdroop nélkül terheléseséskor a feszültség meghaladná a cpu VID-et, velük viszont éppen a cpu VID-je lesz. Tehát a vdroop a feszültségtúlfutás nagyságát probálja alacsonyabban tartani, a vdrop meg pont a feszültségtúlfutás nagyságával egyenlő."

    "A Drop szándékos az alaplapoknál. Azért van, mert van némi tehetetlenségi tényező a tápellátó áramkörben, ha megugrik a terhelés. Egy CPU képes néhány mikrosec. alatt óriási energiát felvenni. Ezt kell valahogy lekövetni a tápellátásnak, és kompenzálni a hirtelen energiaigényt. Ha viszont megszűnik a terhelés, akkor rövid ideig túlfeszelt lesz a rendszer, ehhez kell a drop, hogy legyen némi esély, hogy ne kapjon túláramot a CPU.
    Nem én találtam, ki, valahol olvastam"

    Érted már,hogy a magamfajta emberke miért nem tudja,hogy mi a jó és mi nem?S lenne majd még kérdésem :B :K

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák