Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz BBéci #4475 üzenetére

    Nekem bejött a mostani is! És köszönhetően a "nagy átverésnek" két nap alatt kétszer néztem végig.
    Hogy miért, mert szerintem engem átvertek: egy BD50-es verziót tettem be a lejátszóba, ami egyrészt elvileg 5 perccel hosszabb, de ez hülyeség, mert sehol sincs az az öt perc meg. Másrészt ez szerintem csak egy sima hamisítvány, ami attól fért csak fel egy 50 gigás lemezre, mert konstans 20-22 Mbit/s a bitrátája. Még akkor is, amikor minden fekete. Na ilyen a világon nincs. Ráadásul sokkal komorabb, sötétebb volt az a verzió színekben, ami nem tűnt fel mivel illik a film hangulatához. Na de ma letöltöttem egy BD25 verziót, illetve szerintem ugyanazt az mkv-t, amit itt a sok számjegyű gyuri is. (amúgy lehet, hogy ebből a filmből nem is létezik FHD-s BD50?) és azért teljesen más volt a képi világ. Nem állítom, hogy hű de vidám, de elég sok világos jelenet is van benne. Nekem ez fel sem tűnt a BD50-nek hazudott szarban. Ezért még fogok egy kicsit ordítani valakivel...

    Szóval, az az mkv sem tud többet bitrátában, mint a BD25 (pedig olykor szerintem ezek a nagyméretű mkv-k jobban megdolgoztatják a jelfeldolgozó egységet a lejátszóban).
    Két ok miatt lehetett, hogy gyuri0123 olyan hatalmas bitrátákat kapott maximum értékként: vagy az mkv hibás, tehát vannak benne olyan képkockák, amik nem illenek oda. Ahogy néztem, a Dune és az Oppo is másodpercenként frissíti az aktuális bitsebességet. De a Dune kiírja a maximumot is. Mivel egy másodperc alatt a BD verzióban 24 képkocka található (az mkv-ban meg ki tudja, de kevesebb biztos nem), elég ha bekerül egy-két olyan képkocka, aminek semmi köze a körülöttük lévőhöz. Ezt a szem nem veszi észre, de a jelfeldolgozótól kezdve minden el kezd kapkodni, hiszen nem egy "várható" képsorozat következik, amit talán már be is tárazott előre (pufferelt a masina), hanem oda nem illő. Ilyenkor - én ezt vettem észre, megugrik egy-egy pillanatra a bitráta, elég drasztikusan. Csak az Oppo nem mutatja a teljes film maximum értékét sem és az átlagot sem, csak a pillanatnyit, tehát itt az efféle hibákat nehéz észre venni.
    A másik, hogy ahogy gyuri0123 is írta, ő bele-bele tekerve nézte végig másodszorra a filmet. Nos, én is párszor vissza-vissza tekertem egy-egy résznél (akármi miatt), és ilyenkor is ugyanaz a helyzet, amit az előbb leírtam: az Oppo a lagymatag 15-18 Mbit/s helyett hirtelen 45-48 Mbit-eket produkált tekerés közben (szerintem itt is a nem odaillő képkockák miatt, hiszen hiába pufferelt már előre, ha gyorstekerésbe kezdek, akkor lehet eldobni az egészet, viszont gyorsan elő kell keríteni a megfelelőt). Na, ezt láthatta gyuri0123 a Dune-n, mert az a film végéig őrizni fogja a maximum értéket. Az Oppo pedig nem.

    Amúgy a BD25 szerintem átlagosan olyan 12 Mbit/s sebességű lehet, kevés a gyors képmozgás, az olyan jelenet, ami indokolná a magas bitrátát. A film kb. 70 százaléka (saccra) 15 Mbit/s alatti bitrátájú, a többi 30-ból 25 százalék 20 és 35 Mbps között mozog, a vége felé van egy-két jelenet, ahol belement a 40-be, de 45 fölé talán egyszer sem. Viszont vannak olyan hosszú jelenetek, ahol bőven tíz alatt van a sebesség 7-8 Mbit/s). Ezért saccolom, hogy átlagban olyan 12-13 lehet. Nem több. Szóval az biztosan nem igaz, hogy 70-80 Mbit/s a film átlagos bitsebessége!!!

    A film nem rossz, sőt, de kétszer végig nézni 3 órát (a tekeréseket is beleértve még talán többet is), hát nem tudom...

    Bocs, a hosszú posztért, kicsit belefáradtam a filmbe... :)

Új hozzászólás Aktív témák