Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonMaster

    addikt

    válasz Vakegérke #41479 üzenetére

    igen de gondolom te is az elsőben már tudtál helyen érthetően gépelni?
    a te korodban már nem írni hanem gépelni tanultak az emberek?

    írás és gépelés között van különbség, írni tanulsz első -és második osztályban, és olvasni is.
    nah most gépelni jó esetben Magyarországon tanulsz kb 8-ban. de ez is túlzás. mert a közoktatásban nincs gépelés tanítása. ettől függetlenül egy leírt vagy ebben az esetben írni nem lehet csak gépelni, de gépelt szöveget helyesen vagy helytelenül is, már első 2 osztályban tanítanak, ugyebár a könyveket sem eredeti írót formában mint anno a krónikákat amiket a papok másoltak kolostorban meg szerzetesek, hanem mindet nyomdai nyomtatót gépel bepötyögött -en kapod. Mond ha nincs igazam, nem tudom a korod de kétlem hogy több mint 500éves lennél hogy igazi kézírást kaptál volna, és a többit is mond nyugodtan ha neked vagy szerinted MO. Tanítanak első 4. osztályban gépírást(gépelést) . Ha már beszólsz legalább ne magadat oltsd be. (de legalább indokold meg ha már úgy is vissza fogsz szólni bár ezek tények ellen érvet nem tudsz felhozni maximum 50év múlva amikor már várhatóan gépírást fognak elsőben tanítani nem kézírást..)
    ö leírta hogy nincs fordítója nem tudja elolvasni, ebből következtettem arra amit írtam.
    még valami nem tudom neked hogy van, de nálam qwertz billentyűzet van. nah most általánosban én ABC sorban tanultam a betűket nem pedig így te így tanultad hogy qwertz már első osztályban aztán feleléskor elkellet mondani a qwertz sort?

    tessék itt van egy 2011-es cikk is erről(mármint hogy nincsen gépírás oktatás általános iskolában.).

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák