Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz csuszi #39580 üzenetére

    ez igaz is lenne, ha a gyártó nem működőképes állapotban adná át a terméket, vagy ha az ő általa kiadott illesztésekkel nem menne megfelelően, de visszaolvasva sokszor arról van szó, hogy a felhasználó frissíteni akarja az illesztést, és nem a notebook gyártója által kiadott verzióra, ami a notira van szabva, és korrektül működik is, hanem lát frissebb kiadást, de azt nem a dell letöltési szekciójában, hanem közvetlenül a hardver gyártójánál, és azzal kínlódik, mert nem okés, de azt a dell - de bármelyik másik gyártóra is igaz - nem is garantálta soha, hogy rendben működni fog.
    lehetnek elvárások a gyártók irányába, ami az ő saruk, azzal kell is őket csesztetni, de amikor a felhasználói oldalon adódik hiba, akkor ne a notebook meg a gyártó legyen már lehúzva...

  • kali

    legenda

    válasz csuszi #39590 üzenetére

    ezért írtam, hogy ami a gyártó sara, arról tudatni kell őket, oldják meg, jellemzően így is tesznek, ha valós a probléma, de visszaolvasva sok olyan problémát is olvasni, ahol inkább felhasználói hibáról van szó, amiről már nem a gyártó tehet, de azért csak a dell a hibás mindenért, pedig valóban nem.
    igaz, ez sok más témára is jellemző, a problémák jelentős része felhasználói hiba, de egyszerűbb másra fogni...
    részint összetett dolog ez, kiadnak egy típust adott támogatással, azzal minden okés, de később kijön újabb verziós oprendszer, ahhoz is a notira kell szabni az illesztéseket, és ha hivatalos támogatást adnak az újabb oprendszer alá, akkor tegyék is meg megfelelően, ellenkező esetben meg vagy fog rendesen működni, vagy nem.
    amelyik felhasználói elvárás jogos, arra sosem mondtam/írtam, hogy nem az, de ahol egyértelműen nem a gyártók képezik a hiba forrását, ott ne írja már le a felhasználó, hogy általánosságban problémás a gyártó, minek gyárt termékeket...stb, ráadásul csak egy típusú eszközével van gondja, és még ha az ténylegesen a gyártói problémás adott oprendszer alatt, akkor sem általánosíthat a gyártóra, hiszen sok más típussal nincs hiba.
    nézz át az oprendszeres támákba, ott fordított helyzeteket is találni, egyértelmű hardveres hiba, vagy tuningolt gép miatt is az oprendszert szidják, hogy nem működnek megfelelően, pedig az sem igaz, de a világ már csak ilyen, mindenki másképp csinálja... :)

  • kali

    legenda

    válasz csuszi #39593 üzenetére

    akkor sem teljesen így látom az arányt, ha valóban van problémás típus - mint az általad említett is -, és (sajnos) az sem garancia semmire, ha valaki rendszergazda, saját bőrömön szoktam tapasztalni, hogy mit és mennyit kell dolgozni utánuk...
    őszintén megmondom/leírom, ha nekem konkrét gondom lenne egy típussal, és nem oldanák meg azt aránylag gyorsan, akkor gyártótól függetlenül adnám is el és vennék másmilyet - de nem a gyártót írnám le, csak adott típust, és azt is csak a meghatározott oprendszer alatt, ha másikkal okés -, még akkor is, ha hozzávetőlegesen adott részemről az affinitás a hiba megoldásához, és esetlegesen lenne is alternatív megoldás, mint például az itt is írt; link

  • szabonagyur

    félisten

    válasz csuszi #39593 üzenetére

    Csak megjegyzem, hogy a hiba megoldását is elolvastad? Azt is, hogy hány meg hány esetben oldódott meg a probléma azzal, hogy a felhasználó hülye volt és 100-szor el lett mondva neki, hogy telepítse de ő még sem úgy csinálta, mert azt hitte ő az okosabb? Tény, hogy feljött 100-ból 90 embernek a hiba ami nálad is, de a 100-ból 90-nél ugyanaz volt a hiba oka. Mielőtt megszólsz 3537-em van tavaly november óta, szerintem egyike vagyok a legkorábbi tulajoknak akik ide írnak és semmi baja nincs gyári driverekkel! Az általad leírt hibák nem jönnek elő, az más kérdés, hogy a teljesítmény nem pont olyan mint aminek lennie kéne, de a gép használható, alszik, kel, stb.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • szabonagyur

    félisten

    válasz csuszi #39598 üzenetére

    Az a baj te is kisarkítod az egészet...

    Alapszintű embereknek van rendszerrel telepített gép, bekapcsolja és örül, hogy használja, felhasználó barát teljesen. Ez meg van az autós példádnál is alap felhasználó vagy, megveszed használod, olajat kell cserélned szerviz megoldja, hozzá sem kell nyúlnod.

    Aki már saját bevallása szerint jobban ért hozzá vehet rendszer nélkülit, felrakhatja maga és örül, hogy használja. De ha menet közben kiderül, hogy mégsem olyan szakértő mint gondolja kérhet segítséget, akár a fórumban is. Autós példádban szintén meg van ez is, ha úgy gondolod ki tudod cserélni az olajat, vagy légszűrőt akkor megtehet szerviz nélkül, de ha nem tudod nem foghatod rá a gyártóra, hogy az ő hibája mivel te úgy gondoltad nem alap felhasználó vagy és ki tudod cserélni.

    A felhasználó meg nincs hülyének nézve, csak mindenki ismerje el, hogy mennyire ért hozzá. Sehol nincs szerintem az leírva, hogy átlag usernek tudnia kell gépet telepítenie, mivel akkor a cégeknél nem lenne rendszergazda sem. Aki már gépet telepít nem átlag user mivel érdekli mi van a dolgok mögött, szereti maga csinálni.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • szabonagyur

    félisten

    válasz csuszi #39600 üzenetére

    Rendben aláírom, hogy az emberek azért veszik meg rendszer nélkül mert spórolnak rajta. De ha egyszer az a user aki megveszi rendszer nélkül NEM TUDJA feltelepíteni a gépet akkor miért baj, hogy utána kell járnia?
    Azt ne mond, hogy akik itt a fórumba írtak mindenki kellő ismerettel rendelkezik gépek telepítéséhez, de ez a fránya Dell széria kifogott rajta. De mindegy mit írok mivel te csak azt hajtod, hogy bárkinek fel kellene tudnia telepítenie egy gépet hiba nélkül, ez a normális. Nézz be más témákba szerintem, hogy ott sem tud mindenki egyből mindent, aki csak annyit ért a géphez, hogy bekapcsolja, max felrakja a programot annak nem kell tudnia telepíteni gépet még mindig... Csak ugye nehéz beismerni, hogy nem tud gépet telepíteni az illető ha már minden máshoz zseni.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • kali

    legenda

    válasz csuszi #39602 üzenetére

    kello ismeretnel elegendonek kell lennie, hogy felmegy a dell honlapjara leszedi a drivereket es felrakja - ejj, ha ez ilyen egyszerű lenne...
    ezen témában visszaolvasva is találsz olyanokat, akik arra nem képesek - a leírás ellenére sem -, hogy beírják a munkaállomásuk azonosítóját a gyártói támogatási oldalon, ami alapján az felkínálja a megfelelő/szükséges illesztéseket és alkalmazásokat, hanem azzal birkóznak, hogy a 3 - 4 wifi...stb illesztés közül melyik jó a notijukra, találomra feltesznek egyet, aztán csodálkoznak, hogy nem jó, jobb esetben mindegyiket kipróbálják, és valamelyik nyerő lesz végül.
    persze, telepítgessen csak bárki, minimális hozzáértés nélkül is, és okolják a gyártót, ha nem boldogulnak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák