Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ImI87

    őstag

    válasz premete #18286 üzenetére

    Köszönöm szépen! :R
    Még annyi, hogy akkor pontosan milyen 4 gigás modult vegyek a géphez? Minden márka kb egy árban van (10K), 1,5V-os 1333-as CL9-es. Csak a kompatibilitás miatt tartom fontosnak a kérdést.
    A töltéssel kapcsolatban hiszek neked, de más meg azt tanácsolta, hogy ne legyen folyton bedugva, mert akkor hamar elfárad az aksi. Végülis akkor mi az igazság? :U

    A gép nagyon jó, egy fontos dolog van, ami nem akar működni, íme:
    Azért is vettem ezt az L701X gépet, mert van rajta digitális S/PDIF hangimenet, amin keresztül rá tudom kötni a gépet a házimozira. 3,5 jack formájú (tehát nem toslink és nem is klasszikus coax csatlakozó). Ez egy ilyen kombinált csati, működik sima jack dugóként, pl egy hagyományos fejhallgatóval (ezt leteszteltem, működik), és elvileg ki kéne adnia digitális hangot is. Sajnos ez a rész nem működik, hiába dugom be, a Logitech Z5500 hangfalam nem kap hangot ezen keresztül. ("no digital data")

    A kábel egy coax kábel, a végén van egy monojack=>rca átalakító, régebben ezt használtam egy Creative X-Fi elite Pro kártyával is, és simán működött.

    A laptop érzékeli, hogy bedugtam a kábelt, a felugró ablakban kiválasztom az S/PDIF opciót, és ilyenkor az eszközkezelőben automatikusan aktiválódik a digitális kimenet, az lesz az elsődleges eszköz. Ha elindítok egy zenét, vagy filmet, akkor a látszik, hogy megy, a kis hangerő oszlop ugrál le-föl, de a hangfalig mégsem jut el a hang.
    A hangfal bemenetét, és kábelt teszteltem más eszközzel, teljesen rendben vannak.

    A hangkártya programjában nincs semmilyen beállítási lehetőség ezzel kapcsolatban, színessé vált az S/PDIF csati, tehát érzékeli, de itt csak hangerőt és némítást lehet állítani. A vezérlő egy Realtek ALC655, a legfrisebb driver fel van téve.

    Ami nekem gyanús, hogy sehol sem találtam olyan opciót, hogy "enable S/PDIF pass through" vagy "S/PDIF bypass", vagy ilyesmi, a mi a régi hangkártáimnál mindig volt
    v.mi hasonló. (az X-Fi-nél is meg az ASUS Xonar D2X-nél is)

    Lenne v.mi ötletetek, hogy mit és hol kellene beállítanom hogy kimenjen a digitális hang? :U
    Vagy lehet, hogy a töldő nem megfelelő a kábel végén? Ez egy monojack dugó, szerintem jónak kéne lennie, hiszen digitális hanghoz direkt ezt ajánlották régebben, nem hiszem, hoy stereo kellene.

    Akinek van ötlete légyszi adjon tanácsot! :R

    ImI

Új hozzászólás Aktív témák