Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    FP25-ünk van kb. 1-1,5 éve.
    (Legalábbis így az emelés után ekkora sebességű; nem tudom ilyenkor a szerződésben változik-e, de szerintem nem, tehát ott FP15 lehet még elvileg.)
    Mellette pedig egy Digital Gold TV csomag + Európa minicsomag.
    Felhívták anyámat egy új ajánlattal; én már rögtön azt mondtam rá hogy az valószínűleg a "kösz, nem kérjük" lesz, de megnéztem és tényleg jóval kedvezőbb a mostaninál.
    Állítólag most indult az ajánlat (hónap elején), és csak 15.-ig van.
    Előbbit láttam a honlapon is, utóbbit viszont nem tudom így megerősíteni, a honlapon csak az szerepel, hogy:
    Akciónkat 2012. március 1-jétől visszavonásig, az adott szolgáltatástípus (internet, upc telefon, digitális és analóg kábeltv) szempontjából új vagy meglévő szolgáltatási csomagjukon magasabb csomagra módosító egyéni, illetve meglévő upc telefon- és/vagy upc internet Szolgáltatással rendelkező üzleti Előfizetők részére, 12 havi határozott idejű szerződés aláírásával biztosítjuk.
    Na most mi ha a TV és Internet csomagot nem módosítjuk, de kérünk egy telefont is, az "magasabb csomagra módosító" -nak számít vajon ?

    Szóval az ajánlat lényege :
    Digital gold + Fiber Power 25 + telefon bronze díjcsomag együtt 7700-ért.
    Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy ehhez is rendelhető a TV-minicsomag külön (az valami 500ft körüli havidíjú).

    De ami lényegesebb kérdés, az a telefon technikai szempontból, és a Wi-Fi opció.
    Normál esetben milyen eszközt szoktak adni a telefonhoz ?
    A modem egyben a telefon-"leválasztást" is végzi ?
    Vagy csak router kombóban elérhető ?

    Illetve láttam, hogy van "Díjmentes upc wifi opció" is: [link]
    Alapvetően nem szeretem az ilyen egybe készülékeket. Még inkább nem szeretem a UPC álltal adott készülékeket...
    De most egy régi D-Link DI-524-ünk van, ráadásul "saját készítésű" táppal; így kivételesen jól jöhetne.
    Meg egy Cisco EPC3925-t adnak hozzá, és azért ők tényleg egy elég nagy név.
    Mondjuk a UPC valahogy biztos megoldotta, hogy ne legyen annyira jó...
    Vagy pl. egy kicsit rosszul sikerült szériáról van szó, és a Cisco megkereste a UPC-t, hogy nem kell-e egy adag, pl. harmad áron. :P
    Mi a tapasztalat a UPC eddigi Cisco-s eszközeiről ?
    Illetve erről a típusról van-e esetleg ? Vagy ezt vajon most hozhatták csak be, ezzel az ajánlattal ?

    Egy magyar manual: [link]
    Angol manual (A Google pont a UPC román honlapján találta): [link]
    A UPC honlapján információ és beállítások a modemről: [link] és [link]
    Amit nagyon sajnálok, hogy nincs rajta WAN "kimenet".
    Vagyis nem lehet szimplán csak modemként használni, és akkor ha akarnék, egy saját routert köthetek rá.
    Vagy lehet valahogy erre mód ?

    Van még pár érdekes dolog a UPC Wifi opció árazásával kapcsolatban:
    A csomagajánlat internet része:
    Fiber Power 25
    Szupergyors helyett most ultragyors!
    3 hónapig 50 Mbit/s
    díjmentes upc wifi opció

    A upc wifi opció oldaon pedig ezt írják:
    Fiber Power 50 és Fiber Power 120 csomagok esetén 0 Ft-os havidíjjal
    Elkötelezettség nélkül

    Most akkor lehet csak 3 hónapig kapnánk meg havidíj nélkül ?

    Egy 2500-as "eszközcsere díjat" felszámolnának, de az mivel csak 1x díj, az nem vészes:
    A upc internet Szolgáltatás igénybevételekor amennyiben csomagmódosítás vagy upc wifi opció megrendelése esetén az Előfizetőnél kihelyezett eszköz cseréje szükséges, egyszeri díj kerül felszámításra az ÁSZF 3. számú melléklete alapján. Ilyen esetben az internet-eszközcsere adminisztrációs díja 2540 Ft, a kiszállási díj kedvezményes összege 1300 Ft; ez utóbbi Előfizető általi saját telepítés választása esetén nem kerül felszámításra.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák