Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Crimson driver 16.1 WHQL tapasztalatok és a véleményem. Mivel a puding próbája az evés és sokan javulást jeleztek itt, amig másoknál még mindig hibák voltak, ezért magamnak is megnéztem ezt a Crimson-t. Elöző 15.8 Catalyst drivert alaposan leszedtem a gépemről és gond nélkül feltelepült nálam az új kezelőfelületű AMD szoftver. A gondok szép sorjában érkeztek. Erősebb fehér kikapcsolását hiába kerestem a menüben, mert ilyen ott nem volt. Videólejátszómnak a képe valami maszatos és szétkent lett, a fényesebb részeken szinte beégett annyira erős fényereje lett. Élesség már megint nagyra volt állitva és közben a szétkent részletszegény képen ez nagyon groteszkül festett. Ilyen talán a Catalyst 14.1 volt (...de mégsem), mert az ennél értékelhetően volt csak rossz. Egyéni videó beállitásokra csak kis mértékben javult. Unigine Valley teszt jó pontszámokkal lement és nem láttam bántóan rossz képi hibákat és megakadásokat sem. Viszont a videókártya inkább játékra való és ott rettenetesen lagolt. Megakadt pillanatokra a célkereszt és a kép rángások miatt tiszta ideg voltam. :((( Sima 2D-3D játékban (The Treasures of Montezuma és Angry Birds, stb...) az egér mutató is másodpercre megakadt és játszhatatlan volt igy minden. Na nézzünk is be a motorháztető alá. :D Windows Hibanaplóban 22 hibaüzenet volt és egy pár órás rendrakás után minden újrainditás után megmaradt 4... Megoldani nem tudtam, mert pontosan beazonositani sem sikerült a teljes hibaforrást ("Service Control Manager" 7000-es hibakód). Némelyik játékban a videókártya indokolatlanul harsány hangzavart kezdett és melegedett rendesen, pedig a 15.8 drivernél alig pörögtek a ventik és nem is nagyon terhelte széjjel a videókártyát. Attól függően a LAG mindig jelen volt játékokban. Crimson-ban nem volt bekapcsolva semmi új features sem, ez bizony az AMD szoftvertől lett ilyen. Nagyon nehezen tudtam a 15.8-at visszatenni és a hibaüzenetek is megszüntek szerencsémre. Játékokban minden rendben, de ez megint a Catalyst drivernek köszönhető és nem akarok több ilyen driver tesztelést magamnak. Ez a Crimson még mindig tré, de itt most nem a felhasználó hibázott, hanem az AMD nem tud megint jó drivert írni. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák