Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zizzenet

    csendes tag

    válasz mikk2000 #1010 üzenetére

    Uff, köszi a részletes választ, a tippeket. Egy-két dologra én is reagálnék.
    A füst effektet nem tudom leírni, inkább mondok néhány példát, hátha ismerős lesz valamelyik:
    - Az Imerial Glory játékban a csatamezőn a seregek, ha mozognak, port vernek fel. Ha teljesen ''rázoomolok'', akkor rendesen belassul, feljebb emelkedve megint jó sebességű lesz a vetítés. Hasonló a helyzet a füstölgő ágyúcsövekkel, ha közelről szemlélem azokat.
    - Silent Hunter III-ban, ha felszínen vagyok és éppen egy terebélyes füstoszlopot árasztó, égő hajóroncs mellett haladok el, mikor belenézek a füstbe, erőteljesen akadozni kezd a program.
    - A Black & White II-ben, vihar esetén, ha épp a forgatagban van a kamera, leesik a képsűrűség, szintúgy, ha füstölgő gomolyagok haladnak el a kamera előtt.
    Nem tudom, ezek milyen módszerekkel készülnek, de tény, hogy mind megakasztják az adott program futását.

    Az operációs rendszer újratelepítése nem gond, nemrég tettem fel teljesen újra, és ez az 5.x-es mizéria az első pillanattól fogva tapasztalható volt. Továbbra is csak a 4.12-es driver tűnik használhatónak, a maga füstös és fényes hibáival együtt.

    1024 MB memóriám van (2x512 Dual-Channel).

    A kártyám egyáltalán nincs és nem is volt soha húzva.

    A DirectX-szel nem szívesen kísérletezem, jelenleg a 2005 augusztusi van fent, ha jól emlékszem.

    Az alaplapi driverem (Intel Chipset 875P) az elérhető legfrissebb.

    A többi útmutatásod pedig igyekszem követni. Még egyszer köszönöm.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák