Hirdetés

Aktív témák

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz new_bnet #314 üzenetére

    Ő arra gondolt, hogy van neki egy 300 ezres folyamatosa és szeretne felvenni 10 millió hitelt, amiből 6-ot tenne eseti számlára, ha jól értettem. Erre vonatkozott a HSZ-em is. Amire te gondoltál, az a Quorum vagy Platinum, ahol ugyebár a folyamatos összeg max. 20-szorosát veheted fel hitelként, ott viszont nem tudsz belenyúlni a pénzbe semmivel sem előbb, végig kell fizetned a 20 évet, mert kötelez a hitel, erre mondtam, hogy az egy elég nagy zsákutca, mert nem vagy sokkal előrrébb, mint egy hagyományos hitel esetében, hacsak nincs annyival több pénzed, hogy tudj ez esetin játszani. Amiben én fantáziát látok a Unit Linked megoldásokban, az az lenne, hogy egy minimális éves díjat fizetsz és mellette játszol az esetivel (ha az anyagiak engedik), viszont annál meg már vannak jobb alternatívák, ahol nem kell biztosítást kötni. Én egy hitel esetében azt javasolnám, hogy célszerűbb 30 évre felvenni, 10 éves halasztott tőketörlesztéssel és a pénzt mellette egy alternatív megoldásba helyezni (alapokba, de tisztán, nem biztosításon vagy bankon keresztül) és EMELLÉ kötni egy minimális kockázati életbizotsítást, havi 1-2-3-4 ezer Ft-ért a hitel mennyiségétől függően. Ez sokkal költséghatékonyabb megoldás és ha nagy gáz van, hozzá lehet férni a pénzhez és a kockázati életbiztosítás miatt akkor sincs gondban pl. az adott család, ha az adóssal valami történne.

    Amúgy egy alapkezelőt el lehet érni közvetlenül is, nem kell biztosítótársaságon keresztül (vagy akár bankon keresztül). A 7-es pozíciósok már ezt is megtehetik, csak nem gondolod hogy pl. Béres László Quantum-okat kötöget? ;-) Na, de ugyanezt el lehet érni BNEt-en kívül is, ha megfeleő kapcsolatokkal rendelkezel és nem kell 7-esnek lenned. :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Aktív témák