Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsozi56

    tag

    Sziasztok!

    A legvalószínűbb hibára szeretnék fényt deríteni!
    Gépemet (lásd adatlapom) az előző napi hibátlan működés után másnap indítani szerettem volna, de a képernyő sötét maradt, a VGA alaplapi led-je pirosan világított, ventilátorok (VGA-n is) forogtak. Kezdetben a reset gomb lenyomása után még párszor kialudt a led, a képernyőn végig követhető volt a rendszer felállása (Win 8.1) és a gépet lehetett használni.
    Később már csak a fekete képernyőt, vörösen világító VGA alaplapi led-et, működő ventiket kaptam vissza.

    A VGA-t kiemelve a CPU-ba integrált VGA-val minden tuti volt (Jelenleg is így Fut a gép)
    Próbaképpen a másik gépemből áttettem az MSI GeForce GTS 250 TwinFrozr kártyámat, amikor is a VGA alaplapi led-je bekapcsolás után szép rendben kialudt. Sajnos a DVI csatlakozók miatt nem tudtam a HDMI-s monitorra kötni, így a monitorról nem kaptam infót.

    Szerintetek a VGA a hibás, vagy valamilyen "frissítéssel" orvosolható a probléma?

    Ui: amatőr gépfelhasználó vagyok, így a leírtakon kívül mélyebb szakmai párbeszédet ne kezdeményezzetek!

    Köszönettel: Dzsozi56

  • Dzsozi56

    tag

    válasz Csupingo #65713 üzenetére

    Sajnos a másik monitor igen erőteljes csavarozással a falra szerelt, így maximum hét végén van időm leszerelni és a próbához ideiglenesen átvinni a DVI-s madzaggal együtt! Ezért is érdeklődöm, hogy jó eséllyel kifeküdt-e az EVGA 960-as kártyám vagy lehet még életet lehelni bele. Azért tartok a legrosszabbtól, mert az integrált VGA-val üzemel a gép, a driver problémára meg talán nem így, értesítés nélkül reagál a VGA. Valaki hátha tud válaszolni, mert találkozott már ilyen esettel!?

    Dzsozi56

Új hozzászólás Aktív témák