Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonBalint

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Ez valószínűleg, ez off téma, és elnézést kérek, de nem találtam megfeleő topicot hozzá!
    Adott egy kártya, egy GTX 970 Strix.
    Röviden a sztori:
    Használtan vettem, 2 éves kártya! Így géppel együtt vettem (minden más 1 éves), viszont a 970 egy hatalmas kártya, és nem bírta el önmagát. Az előző gazdija nem támasztotta ki, és megvetemedett, vagy 1,5 cm-el van megsüllyedve a külső sarka. Én kitámaszottam, viszont tegnap procicserénél levettem. Viszont, mikor összeraktam, nem támasztottam ki, ennek ellenére működött. egészen a mai napig. Tegnap a Rainbow Six Siege-el próbálkoztam, amint a főmenübe ért, elsötétült as kép, majd visszajött, de csak szürkeség volt. Próbáltam a driverekkel mókolni, annyi lett, hogy nem szürke, hanem arany színben pompázott a képernyő! Gondoltam futtatok egy benchmarkot, azzal rájövök a probléma nyitjára, ámm ekkor végleg elsötétült a kép, nem is erzékelte a kártyát. Próbáltuk másik gépbe, ott sem látta. Így arra a következtetésre jutottam, hogy lehet, bga hibás lett, és emiatt szállt el. A vetemedés miatt lehet, megfeszült a nyáklap, és alacsonyabb hőfok is elég volt, hogy elengedjen a forrasztás. Emiatt kérnék egy olyan szervízt itt magyarországon, aki foglalkozik ilyennel, és megbízható is. Sajnos az én környékemen nincs szervíz, aki ilyeneket elvállalna.
    Előre is köszönöm!

    Szerk.: Bios resetet is csináltam, gyanakodtam alaplapi PCIe csati szállt el, de az sem, mert másik gép sem látta. Egyszóval, minden otthon elvégezhető dolgot kipróbáltunk!

Új hozzászólás Aktív témák