Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • customer114

    senior tag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémára keresek megoldást:
    röviden: véletlenszerű monitor ki-be kapcsolás, színspecifikus (szerintem piros) csíkozás mellett
    (főleg alapjáraton, tehát játék közbe 70fokon nem jött még elő egyszer sem, se az aida 2 órás stability tesztje alatt, se a 3d mark teszt alatt)

    hosszabban: Új konfigot raktam össze a minap, mely egy régebbi (de biztosan 100%ig hibátlan) asus HD6670el le is lett sikeresen tesztelve, minden tökéletes.
    Itt jön a probléma, ugyanis egy asus HD7770 került ebbe az új konfigba, amire véletlenszerű képernyő ki- és be kapcsolások, valamint kis mértékű csíkozódás jelent meg (ahogy én tapasztaltam főleg piros színek esetén). Ez 1-2 óránként jelent meg és kb. 1 percig, ha tartott az egész, főleg üresjárat mellett. Jelenleg a legújabb CCC van fent, de régebbi verziókkal is csinálta. Hogy biztos legyek benne, hogy a HD7770el nem stimmel valami beletettem a régi konfigba (amiből a teszteléshez vettem ki a 6670et), és itt szintén csinálta a monitor villogtatást és a csíkozást, adott színekre specifikusan.
    Rendben van, gondoltam én a 7770el van baj, gariba vissza is viszem.
    Azonban itt jött a meglepetés: A régi konfigba visszatettem a 6670et (a 7770es teszt után) és ami eddig 2 éve tökéletesen működik, most elkezdett csíkozni és ki be kapcsolni a monitor, ugyanúgy véletlenszerűen, mint azt a 7770el tette.

    Amik biztosan jók és hibamentesek:
    - a monitor lg 22mphq fullhd ips, hdmi-vel használom
    - tápellátás (kap elég áramot biztosan)
    - az új és a régi konfig (minden hardware-e) és az asus 6670 is biztosan tökéletes
    - hőmérséklet értékek, a 6670 nem megy 50, a 7770 70 fölé terhelés alatt, üresjáraton mindkettő 30fokos

    ? próbáltam több CCC verzióval is, lehet nem találtam meg a megfelelőt?
    ? az egész hiba jelenség egy videókártya csere után kezdődött, lehet, hogy valamilyen software-es hiba lenne ami érzékeny arra, ha kicserélem az adott konfigban a videókártyát?
    ? mégis a 7770 hibás?

    Bármilyen véleményre, javaslatra nyitott vagyok, miután egy napom már elment hibakeresésre írok ide elég tanácstalanul.

    Köszönettel,
    customer114

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák