Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nOvOp

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy fujitsu lifebook a544 laptopom. Windows 10 került rá és azt vettem észre (most), hogy folyamatosan megy a venti. Megnéztem a feladatkezelőt, és a System (ntoskrnl.exe) okozza a problémát. Kipróbáltam már több oprendszerrel is (win7, linux mint, Win10pro, home), mindegyiknél pörgeti. Próbáltam win10 alapdriverekkel, fujitsu oldaláról driverekkel, de semmi. Aztán olvastam, hogy adtak ki BIOS update-et (v1.20) arra vonatkozóan, hogyha eltávolítják az optikai meghajtót, akkor lehet ilyen probléma. És valóban, most cseréltem le a HDD-t SSD-re és kivettem az optikai meghajtót, helyére ODD került a régi HDD-vel. Kipróbáltam, hogyha visszateszem az optikai meghajtót, tényleg leáll-e a venti. És valóban. A ntoskrnl.exe 20 %-ról lement 0,1%-ra! Ahogy visszatettem az ODD-t, újra pörgött a venti és visszaugrott a ntoskrnl.exe 20%-ra. A gondom az, hogy nekem v1.23 BIOS verzió van fenn. Már nem tudom, honna jött, mert a hivatalos fujitsu oldalon a v1.20 a legfrissebb. Valószínűleg vmelyik driver kereső programmal jöhetett le vhonnan. A lényeg most az, hogy nem tudom downgrade-elni. Ebben kérnék segítséget. Hiába indítom el rendszergazdaként a letöltött v1.20 BIOS update fájlt (FTS_WindowsBIOSUpdateUtilityLIFEBOOKA544_120_1149817.EXE). Elindul, bejön a DOS-os ablak, majd kiírja, hogy 5 mp múlva újraindul a gép, beolvassa az aktuális verziót, majd bezárja a DOS-os ablakot és nem történik semmi. Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák