Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • sanchy

    aktív tag

    Sziasztok!

    Anno volt egy ilyen problémám:

    "Adódott egy olyan problémám, hogy kb. 3 hónappal ezelőtt Elkezdte a notim nemfelismerni a meghajtóba pakolt lemezeket. Vettem hát egy új dvd-t a gépbe, de azzal sem történik semmi, Felpörög, de nem olvassa be a lemezt. Körbekérdeztem, azt mondták hogy az alaplapon behalt a "vezérlője". Na mondom ezt megszívtam, de sebaj, veszek majd hozzá egy külső dvd-írót. (Persze ez a mai napig nem történt meg)
    De most jön a feketeleves. Pár napja megpróbáltam bekapcsolni, de nem ad képet a kijelző
    !!!! Ki-be kapcsolgattam, egyszercsak megjelent a kép. Ma ismét próbáltam bekapcsolni, de semmi. Elkezdtem megint kapcsolgatni ki-be, és egyszercsak megjelent egy fehér háttér, rajta füstszerű foltokkal. Megijedtem, mi a franc ez. Kikapcsoltam, majd újra be, de ismét csak a nagy semmi. Megpróbáltam már vagy 20x ki-be kapcsolni, de semmi.
    Elképzelhető hogy teljesen meghalt az alaplapja a notinak? Mennyire combos egy ilyet javítani?

    Ha még menthető, légyszi segítsetek, hogy hogyan.
    a típus: ACER ASPIRE 5520G

    Várom a segítőkész fórumtársak mihamarabbi válaszát!"

    Kaptam rá egy ilyen segítséget:

    "Abban a típusban a vidkari szokott bedögleni. Esetedben nem csak az, hanem az optika vezérlő is.... HDD-t is hallgasd meg felpörög-e vagy sem. Nem nagyon érdemes javíttatni, hacsak nincs egy barát, aki foglakozik ilyesmivel.Szerencsétlenségedre- ha jól tudom- cserélhető a videókártya, és lehet, hogy egy alaplap cserével még 'ott vagy, ahol a part szakad', mivel a régi vga is behalt."

    Nos a mostani szitu a következő:

    Kicseréltem a VGA-t a notiban, de a másikkal is ugyanez a foltos képernyő jön be:

    [kijelzőkép]

    Szerintetek mi lehet a baj????

    Várom a gyors válaszokat!

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

Aktív témák