Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manya777

    tag

    Na, mire az alábbi sorokat leírtam bekerült egy hdmi link elé :D De azért nem törlöm ki hátha tudtok segíteni :)

    Sziasztok. Szóval átraktam a gépem egy másik helyre így az addig használt 1,1 méteres hdmi kábel amivel rákötöm a monitort (Acer S240HL) a vga ra (gtx 680) már rövid. Nos van itthon egy 3 méteres hdmi kábel is, amit az xboxhoz használok. Beraktam azt a rövid 1 méteres helyett és az történik hogy minden működik , van kép is, csak mikor kikapcsolom a gépet akkor a monitor nem kapcsol ki, nem áll át "standby" üzemmódra hanem egy kék ablak úszik a képernyőn "a kábel nincs csatlakoztatva" felirattal. Gyakorlatilag ha kihúzom a vga ból a másik végét ugyan ez van. (Az 1 méteres kábelnél ilyenkor no signalt ír, és kikapcsol utána). Itt a másik kábelnél soha nem kapcsol ki csak lebeg a felirat. vettem egy 1,5 est hdmi kábelt az Aushanban ugyan ez a jelenség. Elmentem a 220 volt üzletébe is, ott azt mondta a szakember hogy biztos azok a kábelek amikkel ezt csinálja a monitor, azoknak valószínűleg az árnyékolásuk gyenge, adott egy állítólag minőségi kábelt ami még szemre is vastagabb volt mint az egy méteres amivel tökéletesen megy a gép. Haza hoztam és ugyan az, bedugom a monitorba és azonnal a kábel nincs bedugva úszó kis kép fogad. Minden kipróbált kábel egyébként mindkét oldalán Full Size. Kép mindegyiknél van, használható a gép, de hát azért csak jólenne ha a monitort nem mindig kézzel kellene kikapcsolgatni :( Van valakinek ötlete? :F :U

    [ Szerkesztve ]

    i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

Új hozzászólás Aktív témák