Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    Sziasztok! Van olyan program, ami egy fotó teljesen felületén kiegyenlíti a különbséget, és a gyengébb szinteket is felhozza a jobbak szintjére?
    Vettem egy EPSON V19 szkennert régi fotóim digitalizálására. Egészen jól kijavítja a régi fakó, sárgult képeket, igaz kicsit hidegek a színek. Még régebben kaptam egy fotóról egy szkennelt képet. Egy csoport van rajta, egyik felét süti a nap (itt jók a színek), másik fele árnyékban van (itt pedig fakó, színtelen). A régi szkennelt képen az árnyékban lévők is úgy néznek ki, mint a napos területen állók. Az én szkennelt fotómon mindig rosszabb az árnyékban állók képe. Itt egy példa. Ez egy árnyékban álló személy keze, felül az én szkennelésem, alul a régi. A régin mindenki ilyen színű, attól függetlenül, hogy hol áll. Enyémen csak a napos részen lévőké. Nem tudom, hogy ezt szkenner program tudja, próbáltam a VueScannel, amiben több lehetőség van, de ugyan az a gond, mintha javítanám, a jobb még jobb lesz, nem lesz egyforma a gyengébbel. Lehet erre tényleg külön program kell. Sorry, hogy kicsit hosszú lett, csak próbáltam leírni mi a probléma. Illetve ha nem idevaló linkeljétek be légy szíves, hol kérdezzem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák