Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csillagkuty

    tag

    Sziasztok,

    segítséget szeretnék kérni Tőletek.
    Kb 2 hónapja vettem meg az első tökörreflexes gépemet, egy Canon 1100D-t, a szokásos 18-55 kit objektív van hozzá. max 1000-1500 kép készült vele eddig, nem volt vele semmi probléma. Most tanulom a fotózást, próbálgatom a gépet, a jövő hónaptól fogok fotós klubba is járni. A lényeg az, h egy hetet külföldön voltam, és rengeteget fotóztam, és gyakorlatlanságom lévén nem manuális beállítást használtam, hanem sokszor a tájkép funkciót. Eddig összesen 4 helyszínen történt az, h a gép ezzel az automata beállítással nagyon kiégett képeket készített, pár perccel később ugyanezen beállítással meg normális kép jött létre. Volt olyan is, h a tájkép beállítással nem is tudtam az adott helyen nem kiégett képet készíteni, akkor átraktam már beállításra, vagy manulálisan fotóztam. Velem volt egy barátnőm, akinek kicsit régebben van ugyanilyen fényképező gépe, és szerinte a gépnek hibás a fényérzékelője, nála soha nem fordult elő ilyen, h automatán így mérje a fényt. Hoztam képeket, kérlek nézzétek meg, h tényleg a gépnek lehet gondja, vagy épp olyan szögben tartottam, h lehetséges ilyen képek keletkezése. Tudom, fórumon nem lehet "távdiagnózist" felállítani, a tapasztaltabb fotósok véleménye érdekel, h láttak már e ilyet, ilyen beállítással :)

    Előre is köszönöm :)

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    QE55QN90BATXXH, S20+, Canon 70D + 18-55 IS STM, 55-250 IS II, 28-135 IS USM

Új hozzászólás Aktív témák