Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nertpaelg

    tag

    válasz [balu] #236 üzenetére

    A Sitra Ahra-val semmi baj nincs, csak máshogy kell rá nézni, mert sokkal szimfonikusabb, mint az azelőttiek. Hátradőlős, zeneiséget élvezős album, nem a zúzós fajta, mint a korábbiak. Tetszett mikor kijött, koncertbe is nagyon jól beleillesztették, és most is tetszik. Ennél többet én nem várok egy albumtól, hogy jónak nevezhessen. Lehet ez a leggyengébb a szimfonikus szakaszukban, de ez is jó. (bár nekem a Gothic Kabbalah valamivel kevésbé tetszik). Erre lehet nem fogsz "bólogatni", de hihetetlenül lehet évezni, valahogy úgy, mint progresszív metáloknál. A rajongók jelentős része persze ugyanazt várja tizedjére is, de ebben semmi izgalmas nincs a legtöbb zenész számára. Ezért van egyébként lehúzva az internet minden bugyrában, mert nem egy üres önismétlés. És ez egyébként általánosságban is igaz. Kitűnő példa a Metal Archives, ami javarészt tele van maradi sznobokkal, kis túlzással bármely kicsit régebbi együttest nézni az ember, mindig a korábbi albumok vannak jól értékelve. A metál társadalom egyszerűen túl konzervatív. (Már csak az is ezt igazolja, hogy mennyi bakelitet lehet belőle eladni 2011-ben, a stílus ellenére.)

    Az a "logika", hogy csak akkor lehet kritizálni, ha tudok jobbat, sosem volt és nem is lesz valid. Ez egy nagyon gyenge védekezés. :) Ahogy AMDFan is mondta, ezt nem nekem kéne tudni, hanem a zenészeknek. És szerencsére azért valamennyire tudják is, például szintén ő (AMDFan) mutatta az inFlames próbálkozását, de látok fantáziát és kiaknázatlan lehetőségeket - mint már említettem - a Triptykon, a Ghost és a Lustre stílusában. Újat alkotni talán a stílushatárokon (rock, ambient) lehet most a legkönnyebben, de az eddigi stílusokból is még lehetne frisset kihozni szerintem. Ilyen a kissé elfeledett, eredeti értelemben vett Death/Doom keverék, gondolok itt a legelső teljes Paradise Lost albumra (Lost Paradise), vagy a kevésbé szétborult ritmusú Brave Murder Day-re a Katatoniától. Ezeket a stílusokat hamar otthagyta a legtöbb banda, inkább alternatív metált/rockokat játszanak, mégha sokra továbbra is rányomják - hibásan - a death/doom jelzőt. Stoner doomból is szerintem még lehetne újat csinálni, pl. úgy mint a Sunn O))) a hozzáadott drone-nal, csak mondjuk nem annyival. Aztán a Burzum - Filosofem nem-is-tudom-milyen metál stílusban gyakorlatilag készült az az egy album ami jó (vagy talán még a Hvis Lyset Tar Oss is ide sorolható), a többi meg kivétel nélkül sikertelen ripoff. Abból még bőven tudnék hallgatni, de azt a mágiát úgy látszik nem sokan tudják megfogni. :U Ja igen, aztán a neofolkot is simán belehetne még vetni, mint ahogy többek között tette az October Falls, csak mondjuk ne annyira siváran. Több metállal kevesebb neofolkkal. (talán az Ulver Bergtatt-ja ilyesmi, ami egy nagyon jó album egyébként, de nem muszáj black metálnak lennie.)

    Elképzelhető (illetve tudok is párról), hogy az itt ad-hoc legenerált stílusokból valójában létezik, de akkor sem élte meg a virágkorát, és még bőven láthatna új, ötletes és élvezhető albumokat.

    Amúgy igen, lehet rosszul keresem, főleg, hogy direkte már inkább nem is keresem, mert a régiek között véletlen rábökéssel is nagyobb eséllyel találok számomra megfelelőt. Illetve mostanában kivételesen nem hülyeségeket ajánl a last-fm sem, így ott szoktam még nézelődni, de az is főleg régieket ad ki. Mindenesetre nagyon szívesen fogadom a friss metál ajánlásokat, igazából arra van ez a topik, és nem metálról való elmélkedésre, még ha ezt is nagyon élvezem. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák