Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Joe fiú #4063 üzenetére

    én úgy tanultam, hogy a létező legrosszabb összeállítás, ami nálad van: a kalaptartóban lévő hangszórók "interferálnak" a mélyládával, a láda így (mivel biztosan nem azonos fázisban keltik a lökéshullámokat) szépen lökdösi a mélyközepeket minden egyes kilengésnél. ez nem csak torz hangot okoz (tolódik a fázisa is összev-vissza, és gondolom némi doppler effektus is bejátszik szerény fizikai ismereteim alapján), hanem szép lassan tönkreteszi a mélyközepeket (gondolj bele, ha pl. a mélyláda késik a mélkyözéphez képest, akkor előfordulhat az az eset, hogy a mélyláda által keltett lökéshullámakkor ér oda a mélyközép membránjához, amikor az éppen maximális kilengésben van: ekkor kap még egy nagy lökést kifelé. gondolom ez eddig a gyenge fej miatt nem történt meg.
    no de majd az okosabbak megmondják a tutit, lehet nincs mindenben igazam, de én eztet anno így tanultam. meg az Ákos86 által küldött surányihifis tutorialban is megemlítik, hogy az efféle összeállítást kerüljük. ha jól belövöd a szubot, és teszel egy 2 csatis erősítőt a somogyi szett alá, mérföldekkel jobb hangja lesz a rendszerednek.

    elektronikus zenére meg asszem pio,jvc az ajánlott.

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák