Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz facsi2945 #7339 üzenetére

    Nem az én asztalom, így talán bele sem kellene kotyognom, de minden attól függ, hogy pontosan milyen minőségben kell legyártani az ilyesmit? Három kényes pontja van a dolognak:
    1. méretpontosság (hány tizedmm a tűréshatár)
    2. milyenek legyenek a kockák élei?
    3. milyen minőségű a felület?

    Ne lepődj meg ha netán tripla különbségű árajánlatot kapsz! És nem biztos, hogy a legolcsóbbal jársz a legjobban.
    Nem tudom, ki csinálja majd meg, de én őszintén kíváncsi lennék a gyártás részleteire, egyszerűen a hatékonyság miatt.

  • thyeby

    őstag

    válasz facsi2945 #7339 üzenetére

    Így már valamivel többet tudok, de még mindig nem eleget ahhoz, hogy árajánlatba bonyolódjak.
    A fafajt rögzíteni kell, mert jelentős az árkülönbség. A legolcsóbb lucfenyőből kihozni, de olyanból ilyesmit nemnagyon szoktak készíteni. Úgy érzem, át kell gondolnod, hogy bükk v hárs lenne legideálisabb. Előző masszívabb, de nehezebb, utóbbi könnyű, de nagyon puha. A lucfenyőnél mindkettő léptékkel előnyösebb. Azt, hogy az élt nem kell letörni, meg kell erősítened, olvsad el az előző hsz-omat. A minta mihabarabbi határideje számomra semennyire sem egzakt. December húsz, vagy december negyven?
    Megfelel-e a lakkozás mártással, a megfolyásokat visszacsiszolva? A lakkot pontosítani kell: Márka, milyen fényű? (Legalább durván.) Ha szó nélkül elmegyünk mellette, utólag nem lesz korrekt reklamálnod.
    S nem ártana tudnom, hogy mit értel emberi ár alatt, mert lehet, hogy annak ismeretében én nem is kezdek kalkulációba.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák