Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z0mbi

    senior tag

    válasz Akellla #50813 üzenetére

    ha mar ilyen kategoriat nezel a lamello nem opcio? en ugy tudom ez az etalon. (nem gyakorlatbol mondom csak a nezett youtube videok alapjan mondom :) de hatha lesz itt vki aki okosabb... (egyebkent mire hasznalnad? en a korpusz keszitesen kivul (esetleg keret) nem hasznalnek semmire olyat... (nem mintha nem lennek kezdo... tehat erre is majd lehet kapok a fejemre itt ;) )

  • thyeby

    őstag

    válasz Akellla #50813 üzenetére

    Vedd meg gondolkodás nélkül! :K

    Több, mint tíz év alatt legkevesebb húszezer hosszlyukfuratot abszolvált. Hibátlanul.
    Igaz, én csak tömörfához (95%-ban bükk, a maradék fenyő) használom, bútorlapba bele nem fúrnék vele, ha fegyverrel kényszerítenének, akkor se. Még nem kellett marót cserélnem. (Pedig tíz éve itt egy tartalék készlet.) Tegnap is, ma is dolgozott. Még most is tűpontos. Szénkefét se kellett cserélnem, szervizben sose járt. Ha megtakarítanám egy száraz ecsettel, és a kezedbe nyomnám, azt hinnéd, hogy ez egy új gép.
    A kicsi, a DF 500-as elégedett tulajdonosa vagyok.

    A marót pedig ne éleztesd, ha elment az él. Dobd ki, vegyél újat bele. Drága is, kétes is lenne az élezés, a méret pedig valószínűleg elmenne tőle. És eszedbe ne jusson otthon Flex-el, vagy köszörűvel felújítani az élt. Azzal nemcsak a marót vágnád haza, hanem jó eséllyel a gépet is egy idő után. A gyári Festool darabja cca 10 E HUF. Ugyanez a CMT-től feleennyibe kerül. (Szerintem mindkettőt egy CNC készítette, csak mást gravírozott rá.)

    A használata rém egyszerű, mégis tanulni kell. Használat előtt négyig kell számolnod:

    1 - Jó maró van benne?
    2 - Jól állítottam be az anyagvastagságot?
    3 - Jól állítottam be a furatmélységet?
    4 - Jól állítottam be a hosszlyuk szélességét?

    Örök érvényű ökölszabályok:
    1 - Határozott, biztos kézzel kezeld!
    2 - Mindig teljesen feküdjön fel vízszintesen is, függőlegesen is a munkadarabra!
    3 - Csak tökéletesen rögzített munkadarabba fúrj bele!
    4 - A bronzperselyt időnként itasd finom olajjal! (NEM WD40-el!)
    5 - Csak elszívással használd!
    6 - Soha le ne ejtsd! (Még az ágyra se! :N )

    Ha a fentieket betartod, soha el nem rontod se a furatot, se a gépet.

    Hogy mennyire fárasztó, ez relatív dolog. Én hatvan évesen úgy 100 db lyuk kifúrása után már kezdek fáradni. Húsz évesen biztos 500-nál se fáradtam volna. Egyszál bél vagyok, a feleségem azt mondja, gereblyenyél.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák