Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz dobti #38830 üzenetére

    Nem elriasztani szeretnélek, de tudom, hogy visszatérő téma a kaptárkészítés és én szinte biztos vagyok benne, hogy van kimondottan ezzel foglalkozó fórum is a neten.

    Az a munka, amit Te szeretnél (sok egyforma elem legyártása) egy szempontból lehet veszélyes az említett barkácsgép számára: ez jellemzően egy folyamatos fűrészelést jelent a gép számára, a barkácsgépek pedig éppen ezt nem szeretik, a folyamatos üzemtől túlmelegedhetnek. Tehát te mondhatod azt, hogy nem akarod sokat használni ezt a gépet, évente csak 20 órát, ami nem sok ha ezt elosztod minden hétre, csakhogy itt arról van szó, hogy ha nekikezdesz darabolni, akkor azt nyomnád folyamatosan az adott napon. A barkács gépek meg lehet, hogy 5-10 percet bírnak egyben, aztán kell nekik a hűtés. és ez nem is jelent gondot, ha mondjuk valóban barkácsolsz és egyszerre legfeljebb 4 egyforma elemet gyártasz, közben méricskélsz, mást is csinálsz és a gép csak szakaszosan üzemel.
    Szóval, azt tervezd be a munkálatokba, hogy mondjuk 15 perc üzem egy óra hűtés. Most csak a hasamra csapva mondtam valamit, de a körfűrészhez mellékelnek egy leírást az üzemelésről és azt érdemes betartani.

    A kiválasztott gépről nehéz mit mondani, az Einhell számomra érthetetlenül nagy választékot kínál körfűrészből és még soha nem láttam tőlük olyan leírást, ami elmagyarázta volna, hogy mit mire ajánlanak. És sűrűn változnak a típusszámok, de fogalmam sincs, hogy belül mi változik.
    Amit kinéztél, annyiból "ECO", hogy nincsenek hozzá asztaltoldatok. neked kell tudnod, hogy ez előny vagy hátrány számodra?

    Közben érdemes volt méltatlankodnom, mert annyit találtam, hogy:
    "Einhell barkácsgépeknél a TH- (home) és TC- (classic) tipusmegjelölés a barkács illetve otthoni felhasználási területet jelenti, a TE (expert) pedig a féliparos felhasználást,"

    Na, most magyarázza el nekem valaki, hogy a TH és TC miben különbözik egymástól??? De ezek szerint neked a TE kezdetű gépet kellene inkább megvenned. Abból viszont a TE TS 1825 vagy 2025 is 70,000Ft felett kezdődik.

    Az általad kinézett gép (acél) lemezasztalos, a TE kezdetű gépek alumíniumból vannak és ha jól látom öntött darabok. Merevségben szerintem hasonlóak, de az acéllemez (a benne keletkező feszültségek hatására) általában nem sík, az alu talán pontosabb. A TC-TS és a TE-TS gépek stellere (vezetője) csak egy ponton rögzül (elől) ez nem a legszerencsésebb megoldás. A TE-CC kezdetű gépek már hátul is rögzülnek.

    Van az einhellnek egy EINHELL RT-TS 1725 jelű gépe is, ennek a klónjait áruljak évente 1-2 alkalommal a LIdl/aldi párosban Workzone/Parkside néven 35-40.000 körüli kedvező áron 3 év garival. De azt ki kell várni. Emlékeim szerint szeptemberben vagy október-november környékén szokták árulni.
    40.000Ft körül nincs nagy mozgástered, főleg ha új gépet szeretnél. De arra, amire te használnád lehet, hogy megfelelne egy háztáji készítésű ékszíjas darab is, amely persze ránézésre nem igazán impozáns, de a strapát jobban bírná.

    Nútot akkor tudsz ezekkel a fűrészekkel készíteni, ha a korong mögött található hasítóék nincs magasabban, mint maga a fűrészlap. A védőfedél miatt általában ez magasabban van, de van amelyiknél állítható a hasítóék magassága, illetve le is lehet belőle vágni flexszel. Azt nem ajánlom, hogy a hasítóéket leszereld, veszélyesebbé teszed vele a fűrészelést magát.

Új hozzászólás Aktív témák