Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz Drebil #33058 üzenetére

    Nem szeretek rosszat mondani senkiről, de amikor kérdeznek az más. A használt gépeiket úgy hirdetik, hogy átvizsgált állapotban (csapágyak lezsírozva). Ehhez képest egy Nagyon vacak elektra becum hc260-as kombigyalut úgy adtak el, hogy nem hívták fel a figyelmemet az előtolást végző tengelyek durva kopására a müanyag felfüggesztések besültek és tojásalakura kikoptak(ezt megoldotta az eladó, lehet az aki nekik eladta,) úgy hogy éppen eltudott forogni a két tengely. A behúzó henger beleérhetett a késhengert körülvevő erős acéllemezbe és annyira lekoptatta a tengelyt, hogy a melegedés megolvasztotta a müanyagokat a két végén. A vastagolóasztalon van egy fényes acéllemez aminek a ragasztása elvált és ez alá betömködött (gondolom az előző tulaj valami szürke ragasztót). Egyszóval borzasztó kezekben lehetett. Eddig rendbe is van a dolog, mert amikor használt gépet veszek ez is benne van a pakliban. Nekem csak az nem tetszet, hogy ahogy a hírdetésében mondja , náluk minden használt gép átnézésre kerül ez valószinű így is van és mivel azt nem mondja hogy a látottakat az új tulajdonosnak el is fogja mondani, így ez is rendben van. ( ez ami nem tetszett). Tehát ahogy ígértem rosszat senkiről nem mondtam, csak elmeséltem egy élményemet, ezt is csak azért mert kérdeztél.

  • Speciali

    tag

    válasz Drebil #33058 üzenetére

    Jártam párszor az üzletükben, elöször még egy kis lyukban voltak, ezelött 20 éve a "szikviz udvarban". Akkor még az öreg Papakosmas vitte a céget. Akkoriban vett tölük egyik haverom egy uj 5 funkcios gépet.Volt szerencsém elég sokszor dolgozni a gépen.
    Semmi jöt nem tudok mondani a gépröl. Alapjában véve nagyon primitiv megoldásokkal volt épitve a gép. De ez még el is ment volna, mert hát ez látszik, amikor az ember megveszi. De az anyagminöség, az valami botrányos ! Törött, hullott szét minden mozgo, forgo, rögzitö kis bizbasz a gépen.
    Kezdödött azzal, hogy kb 2 éves lehetett a gép, amikor épp hosszlyukfuroztunk rajta, és eltörött a tengely, a tokmány mögött. Nem tulterhelés volt, egyszerüen ennyit birt. Aztán késöbb, a körfürész emelö és döntö mechanikája esett szét, igazábol ott is az anyag fáradt el botrányos modon. Az egész gép, ugy szar, ahogy van. Oké, hogy öntvény, ipari filing, de itt el is fogyott a tudomány. Aztán a haver késöbb valahogy megszabadult a géptöl, ma már ö sem venné meg szerintem.
    Mégegyszer mondom, ez 20 éve volt. Lehet, már normális(abb) anyagbol dolgoznak, de nekem nincsenek illuzioim. Bulgária...khmmm...sosem volt hires a gépiparárol.
    Én mindenképp lebeszélnélek a vásárlárol. Inkább egy használt , de megbizhato gépet vegyél, vagy nem tudom. De öket messze kerüld el, ez a személyes véleményem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák