Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz kalman7 #9988 üzenetére

    Az első stubay vésőm nem néztem meg csak átvettem az eladótól bumm.A sarka le volt csapva.Kb 3/4mm lehetett azóta már a köszörülésekkel lassan lement (azért nem köszörültem le majd 1mm-t 2-3 év alatt így is lement :) )Miután a próba véső-vásárlás (24-es),1év kipróbálás megvolt meg 2 év válság jött utána,úgydöntöttem veszek egy készletet ( készletben annyival olcsóbb hogy 1 példány ingyenbe van a szállítást vagy szaladgálást nem is tekintve)
    Tehát a Stubay is nyilván készít serbliacél vésőt ,meg jobb minőséget.Én a jobbat vettem meg.A kieddzett végű(a penge 2/3 része) 2k nyelű fajtát.A szeget nyilván csak akkor vágja el csorba mentesen ha amaz nem tud kimozdulni .(Nem látván 10-es csavart vágtam el HW körfűrésszel és 1 fog sem lett csorba , ám amikor aprószeget kapott azt kitépte a fából és kicsorbult)
    Feszítettem a S.vésővel fémet.Nem szereti ,kicsorbul, nem erre való .Fát valszeg lehet , de a régi narexeket nem dobáltam el ki van élezve az is ,(24-es) lelkiismertfurdalés nélkül avval végzem a betonvésést (ha le kell pattnitani valami útba levő kis darabot, ajtót azzal emelem le és a fára ahova éles véső kell,oda a stubay. Kemény , nagyon könnyen lefenhető és nagyon jó éle van és jó éltartása.A készletben nem küldtek ledurrant sarkú vésőt, azt személyesen adták ,amikor ott voltam náluk először:DDD
    Polírozás mondám adok a narexnek legyen pofás : Hát kb egy órát melgítettem a polírozógéppel,lett valami kis látszatja, még ma is látszik hogy egy éve felpolírozni próbáltam, a de ebből nem lesz fényes véső sose.Nem olyan anyag,de van 1 db meggyes vésőm az szintén jó minőség (hagyatékból vettem) és krómezüstfényűre lehet polírozni.Tehát itt az anyagok játszhatnak valamit a dologban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák