Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #7952 üzenetére

    Ismerem,a dominót, alaposan körülnézek a nemzetközi szerszámgyártók kínálatában, mielőtt vennék valamit, mert van ami prakti és van ami nem annyira jó.Pl Boronkaytól rendeltem ,azt mondja milyen jól ismerem a CMT katalógust, hát nézegettem jópárszor amíg kiválogattam amire szükségem van. De hasonlóképen átnéztem a Freud ,dewalt , metabo körfűrészlapok katalógusait (a marói nem érdekelnek) végül Freud mellett döntöttem ár,minőség, és egy helyről beszerezhetőség végett,(3 féle lap ) és a gépekkel ugyanúgy jártam el fórom volt hogy ami az utolsó 5 -10 évben a kezemben megfordult és bevált az megvehető.Felsőmaró szerszámban, mai ismereteimhez képest ,nem volt csak részleges, nagyon hiányos infó támaszom, nekem kellett kitalálni hogy építem fel a szerszámparkot.(asztalosmarógépre tudtam volna milyen késeket vegyek)
    Nem szorítkozom épületasztalosságra, távol álljon tőlem hogy kijelentsem csak ezt , vagy azt csinálom.Ebben volt, van megrendelésem .Ha egyéb komoly munka van fából ,vagy agglomerált lapokból nem áll tőlem semmi távol ,mindent megoldok szakszerűen, csak legyen rá kellő fizetőképes kereslet.
    A lamellózó az bútorgyártáshoz megfelel,és minden kisebb laposabb elem összetiplizésére,vagy lehet dupla sorosan (persze ezek akkor is kis csapok) Fa táblásításra is kiváló és t lécezés helyett is jó szolgálatot tesz .Szakszerű értő kezekben nagyon sokoldalú kis építőgép .
    Persze van aki a bútort csak csavarozza, jóval kevesebbet tart mint a lamelló.(nekünk asztalosoknak anno amikor még csak az original, lamelló márkanevű horror árú lamellózó gépek léteztek nagy státusszimbólum volt) Most nagyon hasznos társ a mindennapokban.
    .Nem szoktam más célra használni, habár az én boschomhoz árulnak olyan feltétet(már megint körülnéztem :D még az alkatrészkatalógusokban is) amivel flexxé vedlik át, de nem tetszett nekem a fémpor a csúszkákban szerintem egykettőre tönkremenne, vagy gány kotyogós gép lenne.Erre mondom hogy vannak olyan mérnöki vagy formatervezői kreálmányok amik eleve kilőhetőek már katalógus fotó szinten,hogy ezt nem.Ugyanez érvényes a felépített gépekre is .Persze nem minden bibi látszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák