Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AIex

    tag

    válasz zsero #60908 üzenetére

    Én 7-est szoktam használni, mert nagyobb az illesztőcsap része, nagyobb felületen tudja felvenni a lap a terhelést. Szerintem.

    7-esnek, én csak 4mm-essel szoktam előfurni, illetve 4-es furatot csinálok a fúrósablonon is.

    Sablont felrakom, megfúróm, ha a fúrószár nem elég hosszú, akkor sablon nélkül megfúróm a kívánt mélységre, majd az illesztőcsap részét, már egy hagyományos lépcsősfúróval csinálom. Ezeken jellemzően a 4-es legkisebb lépcső, ez prímán megvezeti a szerszámot, következő lépcső 6-os (ez elég szokott lenni az illesztőcsapnak, valóságban a csak nagyjából 6.8mm), és a 8-as lécspő legeleje adja a zenkelést. A zenkelés szokott egy kicsit kevés lenni, de ezt egy megfelelő zenkelő szerszámmal lehet orvosolni.

    Így kap az ember egy olyan kötést, ami azért elég stabil, messze nem ragasztott kötés, de attól is távol áll, amikor 4x50-es facsavarral megcsavarozzák, és majd a felszegelt hátfaltól lesz merev a bútortest.

    @zsero
    Időközben válaszolt epmd is, ha ő azt mondja, hogy elég az 5x50-es, akkor valószínűleg tényleg az. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák