Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whitefalcon

    csendes tag

    válasz Conmet #153 üzenetére

    Én ma fogok venni egy ilyen jószágot, és először a gyári firmmel fogom kipróbálni, és majd megírom mire jutottam. Bár nekem úgy tűnik le kell majd cserélni... De a remény hal meg utoljára :)

  • seaky77

    tag

    válasz Conmet #153 üzenetére

    Lehetséges volna, hogy ezen a topicon nincs egy user sem, aki a gyári firm-el és gyári soft-al használja ezt a szerkezetet?
    Dehogyisnem mindenki azzal használja....... kb fél órát:)))) Szóval a viccet félre téve semmi porbléma nincs a gyári fw-vel ha sima router vagy access point üzemmódban akarod használni a router-t. Sőt azt mondanám az extra szolgáltatásokat amiket nyújt azok se rosszak. A baj az hogy NEM azt nyújtja amit elvárnál.

    Bittorent:
    - ha valaki torrent-et hall nem feltétlen az jut eszébe, hogy simán csak letöltsön (leech). A legtöbb helyen elvárják, hogy fel is tölts (seed) sőt a torrent etiket szerint a letöltött dolgokat 100%-ig kell seed-elni. Itt most tekintsünk el az illegális torrent-trackerektől ahol ellenkező esetben szankciók is várnak a nem seedelő leecherre (na ezdeszépvolt). A probléma az hogy a downloadmaster a ctorrent egyik moddolt verzióját használja torrentre és a gyakorlatilag csak addig seedel mig letölt. Már ha letölt, mivel a nagyobb fájlokkal >2GB nem igen birkózik meg. Ez egy bug a ctorrent-ben amit az enhanched-ctorrent-ben már javítottak. De az ugye nincs benn a gyári fw-ben.
    HTTP download:
    - ugy tudom ezzel nincs probléma kivéve azt ha megszakad aletöltés nem folytatja.
    FTP download:
    - itt is akadnak problémák, ha megszakad a letöltés

    Felület:
    - na szerintem itt hibáztak IGEN-IGEN nagyot mivel windowsos klienst-raktak alá. Nem tudom felfogni miért nem egy kb 6kb webes felülettel oldották meg. (linux ill. mac rulez) Kicsit Microsoft szaga van a dolgonak:(

    USB drive felismerés:
    - A hotplug némelyeknél nem igazán müködik jól, de ezen nincs is mit csodálkozni le van irva a kézikönyvében is hogy a hotplug az nem igazán hotplug (magyarul csatlakoztatás után reboot kell illetve tilos csak ugy kirántani). Nekem ezzel abszolult nincs kivetnivalóm ez igy müködik és kész.

    Ennyit a DM-ről. Sokan csalódnak mert a hangzatos marketing szövegből azt szürik le hogy egy super kis out-of-the-box-linux-illegal-torrent-seedmachine-t kapnak. Hozzáteszem jogosan mert első olvasatra igy tünik.

    Bandwidth management
    Sokaknak ezzel is problémája van mivel sajnos a sávszélesség korlátozás SE olyan triviálisan működik. Többeknek az a problémája hogy kimenő forgalomnál nem lehet portot állítani stb...

    PPP megy WIFI megy stb..

    De a nagy ereje ennek a routernek abban rejlik hogy customizálható. Bizonyos határokig a gyári fw-vel is el lehet jutni. Lehet bele rakni telnet server-t ctorrent-et httpd stb..
    De a legjobb rárakni egy Oleg-et vagy egy OpenWRT-t. És akkor kapsz egy real barbone linux PC-t/firewall/router/swicth-et. Amivel aztán mindent meg tudsz csinálni. De mint irtad ez téged nem érdekel.

    Nem akarlak meggyőzni sőt inkább lebeszélnélek róla. Mivel szerintem nem azt fogod kapni amire számítasz...

    Amúgy meg mindenkinek csak ajánlani tudom. Aki real hobby-sta az több éjszakán át nem fog aludni, ugyhogy nőtlenek, agglegények, frissentönkrement kapcsolattal rendelkezők, szakítani akarók-nak a legjobb vétel :DD

    üdv,
    seaky


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák