Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    Sziasztok,
    Itteni tanácsra (nagy ház wifi lefedettség miatt mesh hálózatot szeretnék) vettem 2 db Asus RT-AX1800U-t, majd a szolgáltatói eszközt modem módba állítottam, és az egyiket rákötöttem, mobilos appal be is állítottam vele a hálózatot, tehát ez működik router módban, tök jó.
    A másikat pedig szeretném "wifikiterjesztés-módban" (ezt hívják node-nak?) használni.
    Odáig jutottam, hogy a router módú Asus-t egy swich-csel összekábeleztem, a swichet pedig a másik Asussal, de innen nem tudom hogyan tovább. Hogyan tudom megoldani, hogy a másik Asus ugyanerre a hálózatra csatlakozzon és node módba álljon?
    Ha a telefonos appal a másik Asus QR kódját beolvastatom, akkor új hálózatot akar létesíteni. Adjam meg a hálózat nevének és jelszavának a korábban másik Asus beállításában megadottakat és így meg fog jelenni ugyanazon a kezelőfelületen és ott kiválasztva node módba lehet állítani?
    Mesh rendszert szeretnék, semmiképpen nem azt, h két külön wifi hálózat közt ugráljanak a telefonok, laptopok.
    Ja, közöm sincs az informatikához, úgyh légyszi úgy írjatok ebben a témában, mint egy hülyegyereknek :))

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák