Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • front3r

    őstag

    válasz emiki6 #380 üzenetére

    Attól hogy a töredéke, az nem jelenti azt, hogy egy fix hardveren ne fusson sokkal jobban. Így csak 1-2 hardverre kell optimalizálniuk, a PC-s érát meg leszarják nagy ívben, mert abból úgy sincs nagy bevételük. Csak azért jelenik meg PC-re, hogy ne legyen belőle harag. :D (ezt érzem a kiadók közleményéből pl.a GTA 5-nél is)

    Ha annyira fontos lenne nekik a PC, mint platform, akkor nem lenne ekkora gépigénye.(Úgy látom régebben fontosabb volt a PC) De biztos vagyok benne, hogy náluk ez az utolsó, amivel foglalkoznak.
    Csak hozzáteszem, hogy PS4-en pl. még ennél is sokkal jobb grafikát fogunk kapni az Uncharted 4 személyében, igaz ott csak egy hardverre fejlesztenek ugyebár, de érthető. Nem kell erős vas a jó grafikához, csak sok munka. A kiadók meg abba a platformba fektetnek több pénzt, amiből a legnagyobb bevételek jönnek be. A PC, mint platform nem tudom meddig húzza, de ha tényleg rosszul fog futni az ACU, és a többi kiadó is követi ezt, akkor látványosan le fog épülni a PC gaming.
    Még mindig azt mondom hogy nincs minden veszve, hiszen régebben is emelkedtek jócskán a hardverkövetelmények, és úgy látszik ez a trend most fog felgyorsulni újra, majd lehet venni a hardvereket megint. De ez mindig is így volt PC-n. Igaz, ekkora mértékben talán még sosem emelkedett a hardver követelmény, ezért is lesz érdekes a jövő, hogy folytatódik-e ez mondjuk 2 év múlva, vagy beáll egy szintre, és akkor megint nem kell fejleszteni 2 évenként, hanem csak pl. 4 év múlva.

    Ja, és nem is beszélve arról, hogy ekkora gépigény mellett mi lesz ha be kell kapcsolni a PhysX-et? AC4-nél se ette meg a gépet, ááááh. :D Igaz ott csak lényegében a füst volt, ami megváltozott, volt egy réteg akinek nem is tetszett a füst animációja. Nem beszélve a TXAA-ról... kell az a GTX980, de lehet kettő is.

    Ezzel az a baj, hogy én pl. vágyom arra hogy maxon fusson a játék, ha már PC-m van, de ennyi pénzem nekem nincs. Azért döntöttem idén májusban a PS4 mellett. Meguntam ezt az egészet... ha idővel csúnyák lesznek a konzolos játékok, akkor azok lesznek, de legalább nem fognak akadozni, meg nem kell hardvert vennem bele. A kontrolleres irányítástól való félelem meg alaptalan, mert megszokható, de kell neki idő, de az embernek egy idő után természetes lesz. Egy TPS játékban meg amúgy semmi gond nincs ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

Új hozzászólás Aktív témák