Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz emiki6 #292 üzenetére

    Teljesen szubjektívan:

    Mivel eltolták az Akrham Kngihtot, jelentős péznmagom szabadult fel, amit nagyon másra nem tudtam volna elkölteni (max piára meg nőkre, de arra megint van máshonnan tőkém :DDD) ezért elkezdtem keresgélni, hogy mivel tudnám elütni az időt addig, így lyukadtam ki az AC-khoz. Egy ismerősöm régebben áradozott róla, de soha nem játszottam velük, kivéve az eggyel megjelenésekor, de elég hamar ráuntam (most se vittem végig). Megvettem a Heritage Collectiont, utána a Jackdaw Editiont a Black Flagből és egyiket sem bántam meg. Vannak hibái mindegyiknek, az irányítás még a 4-ben is horribilis kissé (ellenpéldának ott a Batman vagy a Sleeping Dogs, ahol kb ugyanaz a játékmenet, de az irányítás mérföldekkel jobb), de becsületükre legyen mondva a készítőknek, hogy szépen alakítgatták, úgyhogy a 4-nél már annyira nem is rossz bill+egérrel menni (a 3-at csak kontrollerrel tudtam játszani, egyszerűen nem volt kényelmes egyetlen billentyűzetkiosztás sem).
    A különböző részek megítélése szerintem nagyon szubjektív, a 2 elképesztően jó volt, összetett, élvezetes, Ezio frankó hős, sokrétű volt a játékmenet, lehetett pepecselni mindenféle dologgal, a Brotherhoodban a testvériség rendszere jól ki lett találva, Róma pazarul festett, a sztori sem volt rossz, csak rövid, de nekem mégis a Revelations a kedvencem az Ezio érából: imádtam anno középsuliban is a Török Birodalmas időszakot, ez a Konstantinápoly meg talán még Rómánál is szebb, a testvériség rendszere kiforrottabb, csak ugye gyakorlatilag 0 a jelenkori szál. A 3-at nem vittem végig, nem is fogom, mert nem tetszik, bugos, nehezen irányítható és nem köt le sem Connor, sem Desmond, ellenben a Black Flag telitalálat: tele van érdekességekkel, lépten-nyomon megoldandó dolgokba botlasz, Edward is fasza hős, gyönyörű maga a játék, a tengeri csata pedig sok esetben lehengerlő (pont ma volt egy 3 fregatt elleni meccs, viharban, óriáshullámokkal és tölcsérekkel, tiszta Karib tenger kalózai 3 feelingje volt :D), úgyhogy engem megvettek kilóra. Kritikailag is ez lett a legelismertebb a 2 óta, viszont a kalózos téma miatt értelemszerűen kevesebben vették meg, ezt a Ubi kicsit rosszul mérte föl, de az tuti, hogy legalább 100 órát el tudok tölteni ebben a kribi világban ahhoz, hogy kimaxoljam (el is fogok).
    Nem mondom, hogy fanja lettem a sorozatnak, de mindenképpen egyedi és jól felépített világ az AC-é, gyönyörű dizájnelemekkel és sztorikkal. A részrehajlás érezhető valóban, de nem lehet egy olyan világot alkotni, ahol mindenki genya és csak saját magának akar jót, kizökkentené a játékost. A Unity-t azért várom amúgy, mert rengeteg dologban lesz más, irányítástól kezdve harcrendszeren át a fejlődésig és a küldetésekig, nem beszélve a koopról, ami alsóhangon zseniálisnak tűnik, vagy magáról a forradalmi témáról, ami hihetetlen hangulatos tud lenni. Remélem nem csalódok, mert talán ezen múlik, hogy fan leszek-e, Batman mellett elférne. :D

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Új hozzászólás Aktív témák