Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz buvartacsko #26820 üzenetére

    Direkt írtam, hogy ne értsd félre a posztomat.

    Én mondjuk keveset buherálom a gépeimet, használom egyszerűen és kész. Bármiféle beavatkozást akkor végzek, ha valami gond vagy diszfunkció jelentkezik.
    Viszont sajnos rossz a statisztikám, az osx-emet az elmúlt időszakban többször is kellett wellnesselgetni, míg az én irodai win7 rendszeremet (pro 64 bit, ha számít valamit) a telepítés óta nem igazán emlékszem, hogy karbantartottam volna (ez 3 és fél éve volt). Ja de, pár hete letöröltem róla azokat a progikat, amiket régóta nem használok, és kitöröltem a tempet, egy commanderből, csillag, delete.

    Bár újabban az osx-en se karbantartok annyit. Feladtam, hogy megfejtsem, hogy mi eszi meg időnként a memóriát és a procit. Tudom, hogy újra kéne telepíteni, de a gondolatától is kiráz a hideg, nincs erre 3-4 napom, hogy minden programmal, beállítással, egyébbel együtt újra felépítsem. Egy time machine visszarakás meg attól tartok, a gondok nagy részét is visszatenné.

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz buvartacsko #26820 üzenetére

    Igazat adok a kollégának, hiszen a világ legfejlettebb operációs rendszeréről beszélünk...

    Nemrég írtam meg egy itteni kollégának a véleményem és azt hiszem ide is befér. Előre is bocsánat, ha valakinek a lelkébe gázolok!

    Szerintem az OS X egy fos. Nagyon szép, tényleg ötletes dolgok vannak benne, de egyszerűen képtelen vagyok 100%-ig megbízni benne. Nem véletlenül menti magát nyakra-főre a rendszer... A Windows 7 amit a cég összes gépén használunk, hiba nélkül megy a munkatársaimnál. Pedig viszonylag alap, 150-200 ezres konfigurációk (tokkal-vonóval). Az, hogy a Windows instabil, megbízhatatlan, logikátlan, stb., már rég nem igaz. Csak hát aki megveszi a Mac-et 5-600 ezer Ft-ért, valamivel meg kell hogy indokolja a döntését, aminek legegyszerűbb módja a másik leértékelése. Szerintem.

    Ha pedig a két rendszert hasonlítjuk össze, hogy ez, vagy az miként működik, akkor azonos felszereltségi szint mellett kell megtenni. Mindkettőben lesznek hibák és ami jobb a másiknál. Az OS X mindig is arról volt híres (legalábbis ez volt az indok), hogy felcsapod a géped tetejét és instant működik. Nem kell állítgatni, nem kell vacakolni vele, egyszerűen csak használod és kész.

    Én nem vagyok elvakult egyik irányban sem, mindkettőnek vannak jó és rossz tulajdonságai, de az biztos, hogy ha komoly munkáról van szó, akkor a Windows megfizethetőbb, egyszerűbb, jobb választás. Ha pedig hordozható eszközről beszélünk, akkor inkább MacBook Pro, vagy Air. Munkaállomásnak Pro-t biztos nem vennék 1 milláért, de zenészeknek, művészeknek jó lehet az iMac, mert rengeteg hasznos alkalmazás készült rá.

    A beviteli eszközök szegényes választéka, egész egyszerűen vicc. Nem kell magyaráznom.

    Almás terméket birtokolni cool, tényleg nagyon menő. Főleg ha számítógépről van szó, mivel még mindig (viszonylag) kevesen használják. Ettől még számomra nem lesz több, de van akinek igen és mindenre van válasza, hogy ez, vagy az miért jó úgy, ahogy Copertinoban megálmodták. Még ha szar is.

    Apropó Copertino... Az Apple soha nem a felhasználók igényeit figyelte, hanem a saját elképzelései szerint alakította a rendszert. Ha jobban megfigyeled, azokat a hibákat, amelyek valami bevételt generálnak (iTunes, App Store) szinte azonnal javítják minden platformon. Azokat viszont, amelyek csak a felhasználókat bosszantják (Mail lekérés kikapcsolása, olvasottként megjelölés, szaggató animációk, stb.), soha nem javítják ki. A lényeg, hogy idomított majmok könnyen használhassák a rendszerüket, fogalmuk ne legyen mi-hol van benne és ne is akarjanak állítani semmit. Csak költsék a pénzüket alkalmazásokra, játékokra, zenékre, filmekre, stb., illetve maximum 2-3 évente cseréljék le az eszközeiket az új, korszerű és még szebb típusokra. Még ha nincs rá szükségük, akkor is, mert így menő és ezt várja el a cég is.

    Nem mondom, hogy ez feltétlenül rossz. Pénzből élnek ők is és mi is. Csak lassan több lesz a hype, mint a valódi érték. Ettől függetlenül nyilván el bírnám viselni, ha ilyen cégem lenne...

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák