Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • esi_1

    újonc

    válasz g@bo #8863 üzenetére

    g@bo-nak:
    szla nyitas, most 2011.11. ho eleji tapasztalat:
    London, N17, High Road, HSBC Passport Account: https://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/current-accounts/passport/get-started?HBEU_dyn_lnk=CurrentAccount_FilterTool_Passport_Apply_Button
    8 font/ho, magyar utlevel plusz magyar lakcimkartya alapjan megcsinaltak a szamlanyitast (fekete lany a bankban lefenymasolta, felnagyitotta lakcimkartyam, es feliratozta kollegajanak, h melyik adat mi angolul, csak neztem, el is kertem fenymasolatba...)
    1 het mulva jott VISA, dombornyomott chipes bankkartya es az internetbank aktivalashoz infok, kodgenerator, stb.
    internetbank is mukodik, bankkartyaval is tudtam eddig mindenhol fizetni, penzt felvenni (iceland, oyster, DVLA, etc.)
    (lattam ez kulfoldrol is igenyelheto, romaniabol es ..., magyarorszagot nem lattam a listaba, de talan jovore, vagy magyarorszagi hsbc-be bemenve, megkerdezve megtudhatod)

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz melon #8929 üzenetére

    jaja az meg jobb, szal' enyhultek ezek a szla nyitasi problemak, amik korabban voltak...

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz alibaba78 #8932 üzenetére

    nem kedvelem az ilyen tipusu megnyilvanulasokat... dobj egy linket, vagy idezz be vmi hivatalos szoveget, h miert nem kaphattunk volna bankszamlat...
    gondolj bele egy olyan helyzetebe, aki tervezi az Angliaba jovetelet, keresgel, olvasgat a neten forumokat, mint tettem/tuk en is anno, es akkor olvas 3 konkret peldat arrol, h milyen egyszeru szamlat nyitni, legalabb emiatt nem kell aggodnia, majd egy megalapozatlan hozzaszolast arrol, h hivatalosan nem lehet... mire jo ez?

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz alibaba78 #8934 üzenetére

    Nem all ossze a kep szamomra, h miert kellene itt elni bankszla nyitashoz... es a munkahely, az mi? :)
    a lakcim kapcsan meg annyi, h amit bekopiztam linken azt irja, "Key benefits: open your account using your overseas address"
    Sztem meg inkabb epp forditva van, h barki kaphatna, barkinek lehetne nyitni, de itt is akadnak rossz indulatu ugyintezok, akik elhajtanak, letagadjak, h lehetne visszaelve a "hatalmukkal", h a kulfoldi nem fog leallni vitatkozni veluk...
    Es miert ne nyitnanak barkinek bankszamlat, aki bejon az ajton, ha abbol beveteluk lesz?

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz legiaap #9733 üzenetére

    "Kérdés:
    Biciklizni lehet járdán itt?
    Csak azért kérdem mert eddig még egy embert sem láttam ott, viszont ha nekem lenne cangám én tuti nem tekernék egy bazi forgalmas főúton.
    Meg milyen szabályok vonatkoznak a cangásokra?Nagyon figyelik őket a zsaruk?"

    en kb karacsony ota jarok bringaval london eszaki reszen, a kerekpar ut nem egyszer jardan vezet, pl. ld. tottenham hale retail park es kornyeke... es persze mint magyarban is itt is a gyalogosok osszevissza kovalyognak jardan, igy en sem a bringasavban tekerek, hanem ahol elferek kozottuk.
    a jarda sokfele szuk, es sok a gyalogos, igy igazabol ott haladni temposan nem lehet, sokkal inkabb a "fouton" a jarda melletti fel meteres szakaszon, azt tiszteletben tartjak autosok, buszosok egyarant, ott lehet igazan elhuzni mellettuk a dugokban...
    meghat a jarda tipikusan kolapokbol van lerakva, bringa utak meg tipikusan aszfaltozottak, ami kenyelmesebb. es az elmult 1 honapban mindenfele napszakban jartam az utakon es tavolsagtartoak a vezetok, odafigyelnek ram/rad. ha pl. beljebb kell huzodni, akar savot valtani parkolo auto miatt es jobbra pillantok vallam folott h jon-e auto, ha kello tavolsagra van h besoroljak ele megteszem, nem fog sem dudalni, sem leszoritani, szepen lelassit, megvarja amig kikerulom parkolo autot es visszahuzodok az utszelere.
    buszok detto, megyek buszsavban, busz mogottem az en tempomban, ha gyorsitok gyorsit, ha lassitok lassit, ugy is tudja h utszakasztol fuggoen kb egyforma sebesseguek vagyunk atlagban. meg senki nem dudalt ram, senki nem villogott ram, stb.
    persze volt olyan szitu, ami hatareset volt... 3 savos ut, bal szelso sav kanyarodo, kb 20-30 meterre buszmegallo lampatol, buszsavbol bementem kozepso bal szelere, h kikeruljem buszt, epp egy rendor auto ele vagtam be, de vagy 5 meterre volt meg tolem, busz vegenel voltam, busz indexelt h elindul es jott is volna at kozepso savba mert egyenesen ment volna tovabb, en meg nem huzodtam sehova szepen eltekeretem busz mellett majd befordultam ele, vissza a helyemre a buszsavba, majd at a sarga lampan... busz meg ott maradt pirosnal, mert "leszoritottam", rendor sem jott utanam, h huha, vagy akarmi... ez ilyen melobol hazafele szitu volt, es nagyon szerettem volna mar hazaerni.
    azert is maceras jardan kozlekedni mert altalaban racsok vannak, es nem engedik at egyenesen gyalogost hanem cikkcakkban kell atmenni, igy bringaval is macerasabb atkelni ilyen helyeken, mint siman atbiciklizni egy keresztezodesen. aztan errefele akadnak eleg cifra 3 szog alaku gyalogos atkelohelyek is, eleinte probaltam en is ott bringaval, de komolytalan perceket varni egyik masik lampanal, elvesztegetett ido, lattam mindenki buszsavban kozlekedik, en is azt javaslom.
    vilagitas sajat erdekedben kotelezo, ajanlott, par font a 2 lampa, ennyit meger h lassanak. azt hallottam lakotarstol h 30 fontra buntethet rendor, tipikusan cityben ha lampa nelkul kozlekednek, ezt kihagyom...
    latom bringasok piros lampan atmennek, nekem annyira sose sietos, igy inkabb mindig megallok lampaknal, addig is lehet szemlelodni, nezelodni... szokni h milyen lenne ha motoron vagy autoban ulnek.

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    piros pont a www.iceland.co.uk -nek Tottenhamben a High Roadon mert, tegnap a heti bevasarlasomkor haromszor szamoltak fel a 4 pintes tejet es ismeretlen bonus cardhoz irtak hozza a vasarlasom (nekem nincs is olyan), amit a bankbizonylatos cetlin lattam, ma visszamentem reklamalni a tegnapi es a januari blokkokkal, h lassa a manager mindig csak 1 tejet veszek. mire a tortenetem vegere ertem mar indult is a kasszahoz, meg egyszer rakerdezett, h csak egy tej volt-e, mondtam igen, mondta ok, visszaadja a ket fontot, rairta blokkra, beutotte penztargepbe es adta a penzt. :)

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz alibaba78 #9891 üzenetére

    en takaritanam, sztem ez is egy munka, ez is egy lehetoseg, tudod ezek ilyenkor eleg jol fizethetnek is...
    kerestem gumtreen, indeeden, totaljobson snow cleaner / clearer job -kent, probaltam urgent -kent es winter job -kent is keresni, neztem tfl honlapjat, airport honlapot, de neten nem talaltam csak par es regebbi hirdetest, aktualisat nem, ahhoz meg nem ereztem eleg erot es lelkesedest magamban h telefonalgatni kezdjek ezert...
    otlet?

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    utobbi idoben nem jutott idom idenezni, valaszolni, igy ezt most omlesztve potolom...

    Oyster, sajat tapasztalat:

    Szamomra csak az utolag altaluk kikuldott levelbol derult ki, h csak akkor van journey history h a website-jukon toltod fel a kartyad, ami az en esetembe nem eletszeru... ld. leveluk:

    Dear Sir/Madam,

    Please find attached a copy of your Oyster card statement.
    Oyster customers can now view and print their eight week statement online.
    You will need to log into your Oyster online account, click on 'My Card' and then select 'Journey History'.
    Please also note that the statement will only be viewable, if you have made a purchase of pay as you go from website.

    Szoval elkuldik a historydat emailben csak kerni kell: tfl website -> help & support -> 1. I would like to do... "make a complaint" -> 2. About... "Oyster" -> 3. Your comment relates to "statements" aztan onnan mar ertelemszeruen...

    dehat ez nekem kb dec. vegen megszunt ertelmet vesztette, mert azon kis szamu csoporthoz tartozok itt a forumon, aki se nem autozik, se nem tomegkozlekedik, hanem bringaval jar mindenhova... tudom, ez otthon nagyon extrem es beteges volt, itt azert jobban toleraljak, max magyarok neznek hulyenek miatta... dehat oket meg ha lehet elkerulom e temaval.

    Aztan volt a heten tema ez a kettos adoztatas tema, sztem ez annyira gyenge otlet, h kar erdemben foglalkozni vele, de sajnos mas forumokon is tema volt es igen szelsoseges indulatokat keltett, volt pl. facebookon a londoni forrodroton, aki hazaarulonak tartja azokat, akik "visszaadjak" a magyar allampolgarsaguk, masok felreertelmeztek ezt, elferditettek es magukra vettek, ugy ertelmezve ezt, ami minden kulfoldon dolgozora vonatkozik... ennyi.

    autos balhes temakrol egyedul a DAS jogbiztosito jutott eszembe, nekem volt biztositasuk naluk, mert legendakat zengtek roluk, aztan amikor fura dolgok tortentek velem jotanaccsal valoban tudtak segiteni, kb. annyi a tortenet h az en esetemben kb evi 80eft-ert, mint bizotsitasi dijert vallaljak h pereskednek helyetted/erted kb 5 mft ertekig, ha teged jogserelem ert akar kozszolgaltatotol, akar ilyen autos ugyben, stb.

    Tildy fizetese a koraval aranyosan novekszik, kivanom eljen tobb, mint 100 evig es keressen legalabb annyit evente... :)

    Wyco-nak gratulalok a felhivasahoz, a szereploknek meg koszonet, h megosztottak tapasztalataikat, tenyleg jo kis elettorteneteket lehetett eddig olvasni, remelem egyszer en is elkeszulok a sajatommal...

    vmit biztos kifelejtettem, de majd utolag beleszerkesztem...

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz engine88 #10274 üzenetére

    hurra! :) mik lesznek a kovetkezo lepesek es mikor?

    kozben eszembe jutott amit kifelejtettem, de lassu voltam: "Hiba, lejárt az időlimit (00:05), a hozzászólás már nem módosítható!" pfff...

    szoval ez is egy ilyen elemzos, listas cikk, amit Wyco, Tildy kedvel... http://www.bbc.co.uk/news/magazine-17155304

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz vizirider #10284 üzenetére

    felvalasz, itt mas a modja ennek:
    http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Startinganewjob/DG_195809

    Who can ask for a criminal record check?

    If the job needs a criminal record check any employer can ask for one. However, only organisations registered with the CRB can submit applications for criminal records checks.

    There are two types of registered organisation:

    a registered body - the employer
    an umbrella body - a registered body that processes criminal record checks for non-registered organisations

    szoval majd munkaltato kikeri, te fizetsz erte 30 fontot, amit majd jovair neked, varsz 30 napot, amig megerkezik vagy megkeresel egy agencyt es az kikeri plusz ugyintezesi dijert...
    (ezt epp most intezi egyik ismeros szoc.otthon takaritasi munka miatt)

    h elfogadnak-e mashonnan erkolcsit nemtudom, nemhiszem, de itt mar barmi lehet...

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz eszgé100 #10286 üzenetére

    igen, ez a kozszereplessel jar, h egyesek, most te, felreertelmezik a mondandom... pedig engem mindig csak a joszandek vezerel(t). koszonom kioktato szavaid.

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    tudom, h ez nem a kanadai topic, de... szoval sok szo esik vmi olyasmirol itt ezen a forumon is, h miert nem jo magyarorszagon elni, miert jottunk kulfoldre es ez ahhoz egy adag: [link] [link]

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz eszgé100 #10295 üzenetére

    eszge: ok-ok, semmi gond, elofordul... :)

    vizirider: tudom, h ettol nem nyugszol meg, mert en is hasonlo voltam, hiaba olvasgattam kijovetel elott 1-1.5 evig forumokat, ismerkedtem, beszelgettem kinn elokkel, az amit olvastam, hallottam mindenkinek a kulon-kulon tortenete, helyzete volt... es igen, azert az igaz itt is, mint magyarorszagon - most mindegy, h mire fogjuk, valsag ide vagy oda - h a multban mindig minden szebb volt es jobb volt, es a jelen, ill. a jovo ahhoz kepest mindig csak egyre rosszabb... (csak hat ugye nem mindegy, h melyik orszag/ember milyen szintrol "csuszik" lefele).
    meg hat erre, a kulfoldi kalandra ugy sem lehet 100%-ig felkeszulni, van ami jobban fog alakulni, mint ahogy szamitasz ra, van ami rosszabbul, van ami egyszeruen csak maskepp, mint ahogy idealis lenne, de osszesegeben pozitivabb lesz az egesz az otthoniakhoz kepest, mind anyagiakban, mind hangulataban es ez karpotol minden elszenvedett kenyelmetlensegert, szenvedesert... ha itt kinn is megmarad ez a lelkesedesed, tempod (pl. elmesz onkenteskedni, amig munkat keresel, angol majd szakmai tanfolyam(ok)ra jarsz szabadidodben, stb.), akkor elorebb fogsz jutni... de ha csak siman dolgozol es elsz honaprol-honapra, akkor is haladsz es nem halsz ehen.
    dehat mondom, en is hasonlo voltam, ugyhogy ezek a tipusu megnyugtatonak szant szobeli/irasbeli "tanacsok" ram sem hatottak igazan, en 4 honapja erkeztem es ami vegul megnyugtatott, h miutan 1 honapig egyenileg hiaba keresgeltem, regeltem agencynel, es az azonnal adott munkat, es azota is folyamatosan biztositanak munkalehetosegeket es beindult a gepezet, dolgozok es gyulik a szamlamon a penz... :)

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    válasz MegalodonS #10938 üzenetére

    ez sztem nem egy jo, nem egy korrekt cikk, elegge olyan "pletyka" hangulata van... olyan szobeszedszeru, szedett-vedett, vagy csak ossze lett csapva nemtom, de nem egy rendesen megirt cikk, mig ami szombat este az rtl klubon volt a fokusz pluszban az korrekt, megha szukszavu is, es csak 1-1 szo jut a lenyeges dolgokra, de jol koruljarja a londoni munkavallalast... ld. itt: [link]

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    ...annyi a tanulsag szamomra, h maskor komment nelkul teszek ilyesmit kozze (fokusz riport), amit en tapasztaltam az elmult 5 honapban az alapjan tartom korrekt riportnak az utobbi idoben megjelent cikkekhez, hirekhez kepest... A vakok és az elefánt ez a kozismert mese meg akar az angliai tapasztalatainkrol is szolhatna, h ki igy, ki ugy latja, sztem azok is "elvakultak" mar, akik egy ideje kinn vannak (hisz' a maguk vilagat, kornyezetet, mozgasteret velik valosnak) es hat azok sem latjak at a helyzetet, aki mon...

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

  • esi_1

    újonc

    ja, ide jon az okos duma, en ezt valasztom: csak az el nem vegzett munka nem vesz karba by WA

Új hozzászólás Aktív témák