Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Somatom #38781 üzenetére

    "Nekem ilyen gondom még nem volt a Puppy -val. "
    Nekem meg igen, és a Gparted nem tudott olyan FAT32-es partíciót létrehozni hogy azt használni is tudjam.

    "Ellenben az Win az SSD -t nekem sem engedte FAT32 -re formázni."
    Ez így igaz, 32G-nál nagyobb partíciót nem támogat formázni GUI alól. Parancssorban természetesen igen, erről írtam hogyan kell.


    "A 21. században ne kelljen már parancssorozni egy ilyen piti dolog miatt! "
    Tudod hogy kimondottam csípem a stílusodat ée kedvelem a humorodat. :)
    Tehát akkor a Windows az az OS amiben minden nap terminálozgatni kell és a Linuxon pedig zavarbaejtően széles a GUI alól macerálható dolgok sora.
    Hm... Több év napi használatú Win-LinuxMint/Arch Linux után én ezt pont nem így látom. De Te tudod, biztosan így van.

    "Aki egyszer használt már Gpartedet, az utána rá se néz a Win fapados partíciókezelőjére."
    Ebben igazságod vagyon csakhát Windows alatt Gparted...? Mert a kollégának aki a segítséget kérte sajnos csak Windows rendszere van.

    Viszont, egy elvi síkú kérdés.
    A GParted az ugye felfogható külső applikációnak.
    Windowson pl. a MiniTool Partition Wizard szintén külső, ingyenes partícionáló szoftver és ezzel csomót kötsz, azt csinálsz amit akarsz a meghajtókon. Csak telepíteni kell. Ugyanúgy mint a GPartedet. Akkor hol itt a problem?

Új hozzászólás Aktív témák