Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nm485

    csendes újonc

    Sziasztok,

    Új vagyok itt és azért regisztráltam ,hogy okosodjak és megosszam a tapasztalatokat.
    Én is vettem mo.-on egy androidos boxot: Sunvell T95 , 1/8Gb S905 szerkezet.
    Ugye el is tettem otthon és éjjel próbálgattam hiszen a család előtt senki sem szeret beégni.
    Úgy gondoltam amikor minden megy és rájöttem hogyan is használjam mit kössek rá akkor kiviszem a tv-hez és hasit mint az állat. Hát azért ez nem így van.
    Tegnap néztek a gyerekek először mesét róla......
    A történetem eddig:

    Már az első dolog ,hogy nem volt hozzá AV kábel csak hdmi.
    Én meg főleg CRT tv-hez használtam volna.
    Ugye mit tesz az ember ,masina szétszed ,megnéz jack aljzat kimér ,pcb lefotóz (képek később).
    Csináltam magamnak av kábelt mert egyik boltival sem volt kompatibilis.
    Netes leírások is kuszák mert néhol írták a Bluetooth-ot,hogy benne van néhol nem...hát nincs benne.
    Csak wifi és hálócsati (de ezért nem húzok ki kábelt).
    Meg kellett szokni a működését, távirányítója teljesen korrekt szerintem minden funkció jól elérhető.
    Vettem vezeték nélküli kis billentyűzetet és egeret, bill. kiosztást simán lekezeli.
    Ugye android 5.1.1 van rajta pár előre telepített progival.
    Netem keresztül egyik online tv sem ment, google play sem, kodival sem lehetett mást csak fájlokat lejátszani , telepíteni apk-t sem lehetett probléma mentesen.
    Nyilván mivel kezdő vagyok mindent tanulni tapasztalni kellett.
    Egy orosz oldalt találtam mint fórumot ehhez a típushoz.Innen sok link volt . Nyilván most már könnyű okosnak lennem mit is kellett volna venni.
    Láttam van rá új firmware 20160426 hát gondoltam szarabb már nem lehet.
    Sd formáz, firmware másol , reset gomb nyomva tart, tápcsati bedug. Majd vártam míg feláll a rendszer.
    Hát ez a firmware már úgy működik ahogy egy ilyen boxnak alapból is kellett volna.
    Most már használható a box, úgy ahogy én azt elgondoltam ja és a neten is láttam.
    A következő kihívás a DLNA lesz ,hogy wifin lássa a pc filmes mappáját.
    Soha nem állítottam ezt be se pc-n se más androidos eszközön..........
    Tanúlságot levonva érdemes tanácsot kérni a mesterektől.
    Most már DVB-t/c tunereset vennék.

  • nm485

    csendes újonc

    válasz interstate76 #682 üzenetére

    Köszi az ötleteket próbálom összehozni.
    A nero media home-ot is felraktam de nem jött be ,a serviio-t is próbáltam de fw frissítés előtt.
    Az smb-t sajnos nem ismerem ,hogy w7-32 megy-e majd azt is megnézem.

    A bluetooth-os Usb stick az működhet ezen a rendszeren szerintetek ? Jó lenne game controller-nél stb felhasználni a Bluetooth-ot.
    Eddig csak azt olvastam felejtős ha gyárilag nincs a boxba benne.

  • nm485

    csendes újonc

    válasz DoItYourself #685 üzenetére

    Igen igazad van az SMB-vel kapcsolatban ma fogom megnézni hogy is van .
    ÉS akkor lesz a meglepi ,hogy olyan egyszerű lesz beállítani mint a faék , én meg szívok a többi media-server alkalmazással.

  • nm485

    csendes újonc

    válasz mexel #745 üzenetére

    Én a T95-höz vezeték nélküli egeret használok + a saját távját használom nekem igy bevált.

    Nem a hozzászóláshoz tartozik szorosan csak gondoltam megosztok pár tapasztalatot:
    A T95 box adaptere egy nagy-rakás.. még arra sem jó hogy egy külső vinyót elhajtson mert letérdel a rendszer.
    Ezért egy külső tápos USB hubot használok 5A-es táppal oda aztán lehet csatlakoztatni, bármit elvisz.

    Most már lassan kezd kikristályosodni az egész rendszer.
    DLNA elfelejtettem (sajnos) nem igazán stabil a lejátszás marad a külső vinyó tele mesével.
    Nálam a T95 BOX rendszer :1. USB csati: Mini USB hub-bal - vez.nélküli egér + bill. stick + 32Gb pendrive
    2. USB csati: fen emlitett USB hub - hdd + joystick
    Most ráadásul játékokat is fel kelett tennem amit USB-s jostick-al játszanak a fiúk .Ami eddig tökéletesen fut Angry Birds, Beach Buggy Racing, Riptide GP2 , Leo's Fortune.
    Meg is lepődtem milyen a grafikája némelyiknek bár a box régi képcsöves tv-re van kötve (ez jutot neki).
    Arról em is álmodok hogy esetleg egy S905 box-os lehetne venni DVB-c/T/T2 tunerrel, nekem a DVB-C lenne a jó.

  • nm485

    csendes újonc

    válasz DoItYourself #876 üzenetére

    Korábbi tanácsodnak megfelelően most SMB-t használok a T95 box-on.
    Tapasztalatom alapján a wifis net helyett inkább lehúztam kábelt.
    Így gyorsabb net, a T95 box-on semmit nem kellet beállítani Kodi egyből látta a megosztot mappákat.
    Sajnos a 21" CRT TV-vel használom , hát annyira nem passzol de működik.

  • nm485

    csendes újonc

    válasz interstate76 #1186 üzenetére

    Sziasztok,

    Szeretnék a Sunvell T95 1Gb/8Gb mellé egy másik boxot is venni amin van bluetooth is, játszani kellene a gyerekeknek és némi filmlejátszásra.
    Hálózat és megosztás csak kábelről menne.

    Első jelölt : Beelink Mini MXIII
    Második jelölt: MXQ Pro+
    2Gb/16GB-os verziókat néztem.
    Úgy láttam ezek "kiforrott" modellek de gondolom már ezeket is másolják.

    interstate76: játék listáját toldanám meg ,azzal ami nekem is működik T95 1gb/8gb-on:
    Beach Buggy Racing (autós)
    Rayman Jungle Run (ugrálós)
    Rayman Fieste Run (ugrálós)
    Leo's Fortune (ugrálós)
    Riptide gp2 (jetsky)
    Jetpack joyride (platform)

    (Asphalt Nitro (autós) sajnos USB gamepad-es nem vezérelhető nálam de amúgy simán fut)
    (Rayman Adventure-t (ugrálós) sajnos sehogy sem sikerült működésre bírnom: connecting serever..)

    [ Szerkesztve ]

  • nm485

    csendes újonc

    válasz gabywap #1266 üzenetére

    Az AV kábellel kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani hogy én sem kaptam hozzá AV kábelt és amit próbáltam semelyikkel nem adott képet. pedig volt 3 fajta is.
    Én azt csináltam ,hogy szétszedtem a boxot és megnéztem ,hogyan is van bekötve az AV jack aljzat, tulajdonképpen a test érintkező pozíciója a lényeges .Majd ahhoz képest újra forrasztottam a jack dugót és minden oké volt.
    Ja és rendeltem is ali-ról egy hozzávalót AV kábelt ami egy hónap múlva meg is jött és láss csodát azzal sem működött.
    Ha valaki esetleg tud helyet itthon ahol 4 pólusú 3,5mm-es szerelhető jack dugót lehet kapni itthon az jó lenne.

  • nm485

    csendes újonc

    válasz DiszNóÓl #1295 üzenetére

    Igen ez az a csati köszi párhelyen néztem de csak 2,5mm-ben volt

  • nm485

    csendes újonc

    Sziasztok,

    Pár napja kaptam meg a gearbestről a Mini MXIII 2gb/16gb boxot.

    Ez a második boxom az elsőt egy Sunvell T95 1gb/8gb most azt nyúzzuk persze fw update után.
    Le kell szögeznem ,hogy a Mini MXII -at játékra szeretném a gyerekeknek +kodi + movieshark addon, nekem ennyi elég.
    Háló kábelen PC-s SMB megosztással (köszi a tippért DoItYourself )
    A Mini MXIII-ról így 3 nap távlatából:
    Elég (nagyon) kicsi de van benne anyag, azért egy bekapcsoló gomb jó lett volna.Távirányító a T95 távjához képest egy játékszer nem tetszik .
    Amint kiderült ,hogy működik a box szét is szedtem :)
    Valóban gyorsabb mint a T95 viszont még annyira nem vagyon oda tőle, nekem nem akkora durranás (még) és stabilitásban sem látok T95 --höz képest nagy külömbséget.
    Egy ami nem tetszik de nagyon , az alján van a hűtőtönk felül nincs semmi, olyan mintha fordított lenne a dizájn.
    Hát ez hosszabb játéknál nem tudom hogy jó -e de mindenképpen moddolom a hűtést és pofával lefelé használom majd.
    Csatlakozói nagyon szorosak alig lehet kirángatni belőle de ez gondolom változni fog.

    A T95 alu házas hűtését nehéz überelni még úgyis ,hogy a T95-nél egy kicsi hűtőborda van benne és teljesen zárt a ház de mégis az alu ház nagyon jól elvezeti a benti hőt ........alig melegszik.
    Nem tudom elfogadni ,hogy ezeket az androidos jó kis cuccokat ilyen hoki igénytelen hűtésekkel szerelik, bezzeg ha Win-es lenne a box akkor már van benne rendes hűtés rendszer .....de az más ár is.

    Igaz több játék megy rajta mint T95-ön , de mivel második gép így van időm "játszani" vele.
    S600-as (android kompatib. ) Bluetooth gamepaddal használnám (szinten gearbest-es cucc).
    Már a kodi ami gyárilag 16.0-volt újra lett húzva sok felesleg miatt.
    kezdőképernyőn folyamatosan keresi a hálózatot (pedig van is) hogy meghatározza a helyet ,hiába írom be kézzel nem fogadja el.........idő beállitva az ok....
    Fw: Mini MXIII-107L1.
    Van itt pár tapasztalt MXIII kolléga esetleg tud tippet adni ,hogy milyen fw érdemes rátölteni, van esetleg
    milyen FW-vel érdemes próbálkozni.
    Sajnos még nem érzem az a sok pozitívumot amit itt sokan leírtak Az MXIII-ról, bár még csak ismerkedem vele.
    Képeket teszek fel hamarosan a belsejéről.

  • nm485

    csendes újonc

    Sziasztok ,
    A képek a Beelink Mini MXIII belsejéről.

    Érdekesség a fordított design ,hogy a boxban a hűtendő felület alulra került.
    A hűtőtönk rögzítő csavarjai kicsit kiállnak így a hűtendő felület tetejére nem illeszkedik síkban rendesen.
    Az áramköri lap rendesen össze van rakva ,csak az a hűtés ........

Új hozzászólás Aktív témák