Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcol7

    senior tag

    sziasztok!

    20ezer ft körüli összeget szánok android box-ra. Nem vagyok otthon a témában egyáltalán, de azt látom, hogy az s905 megy mostanában, amiket kinléztem, az az MXQ Pro, MXQ Plus, vagy MX Mini.

    Leírom mire lenne szükség:
    -ne legyen lassú később sem
    -minél több USB port(menne rá vinyó, webkamera,wireless egér/bill)
    -ha rádugok usb wireless egér/bill antennát, akkor menjen mindkét eszköz
    -skype/hangouts videocall menjen rádugott webkamerával
    -kezeljen 2tb usb külső vinyót, amibe beletartozik az is, hogy browseolja rendes sebességgel, mert amit pl a TV-m csinál, az botrány, 20mp mire lejjebb megy egy mappát..
    -esetleg bootoljon sd/usb ről, hogy próbálgathassak másik OSeket
    -az sem ártana, ha a rádugott vinyó tartalmát szolgáltatni tudná a LAN-on, pl ágyból telefonon nézni a hdd-n levő tartalmat(nemtudom ehhez milyen szoftver/service kell)

    perpill ennyi az elképzelés, lehet ezeket már rég mind tudja, de mint mondtam, nem tájékozódtam a témában túl sokat, elég friss az igény az eszközre

    az MXQ Pro és Plus között mi a különbség? specifikációkban nem látok eltérést.
    ebben a topikban az MX Minit látom sokszor említve. Abban 2GB ram van, amiatt ajánlottabb csak, vagy másban is jobb? abból mindent tud, amit a másik kettő?

    Köszi szépen előre is, üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz erzol #2962 üzenetére

    A Mini MXIII az ajánlottak között van, de nincs rajta AV kimenet, ami nem biztos, hogy létszükséglet, ha van a tévén fejhallgató kimenet. Most olvasom, hogy tonyrulez tévéjén nincs jack kimenet, akkor neki csak olyan doboz jó, amin van AV.

    (#2961) Balinov: 5-ös android alatt Logitech C720 webkamerával nekem működött egyből a Skype.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

  • robi1979

    aktív tag

    válasz DoItYourself #2963 üzenetére

    Logitech c720 vagy 270? Ebben van ugye mikrofon is? Android alatt működő WIFI-s webkamera nincs véletlenül?

  • envagyok

    veterán

    A másik kérés: Libreelecre van olyan addon, amivel a gépre dugott usb-s webkamera képét el tudja küldeni, egyfajta ip-kameraként használva az eszközt?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • Songoman

    aktív tag

    válasz Hyena #6144 üzenetére

    Reszben jogos. Bár en mar skype-oltam igy parszor (laptop volt a TV-re kapcsolva).

    Ugyanakkor 1 USD-ral kerul tobbe, es sose lehet tudni, hogy a jovoben lesz-e olyan alkalmazas, amire jo lehet.

    Meg nem is ugy kell belebeszelni, mint egy mikrofonba. Eleg ha leteszed a dohanyzoasztalra.

    Es webkamera eseteben a kamera mikrofonja 6 m-re van onnan ahol ulok.

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy Tronsmart Telos s905-ös TV boxom androiddal és libreelec-el. Android alatt szeretném használni a Skypot ehhez keresnék valami android alatt is működő olcsó és jó webkamerát. Tudnátok ajánlani olyan típust ami tényleg működik android alatt?

  • batabe

    senior tag

    Sziasztok, ezek az androidos boxok mit szólnak, ha radugok egy webkamerat? Tudom használni pl skypehoz vagy esetleg valami játék ki tudja használni?
    Egyébként 912 mit ad többet Android alatt, mint a 905?

    S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz batabe #12518 üzenetére

    Logitech C270 webkamera nekem működött android alatt, skype-ot kipróbáltam vele. Játéknál mire jó egyébként?

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz Technoman #12883 üzenetére

    Az openelec-et kivettem, mert már nem érhető el. S912-t érintő szöveget átfogalmaztam, a táblázat alá írtam egy SoC összefoglalót. DVB tuneres részt kicsit átírtam, linkeket frissítettem.
    14e. + Xbox kontroller
    18. új pont: webkamera
    30c: FTMC
    33: Android 3rd party ROM-ok, Auto Frame Rate Fix
    62: M18 remote.conf linkek
    +apróságok

    Lenyitott állapotban sajnos CTRL+F-el nem lehet keresni az összefoglalóban, csak ha így van megnyitva.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

  • zetecR

    addikt

    válasz DoItYourself #12885 üzenetére

    Webkamerát LE alatt mivel lehet használni?
    Gondolom Skype, Viber nem nagyon van.

  • robi1979

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy Tronsmart Telos tv-box. Android alatt van egy Vidon XBMC-m, tele minden sz@rral amit magának lehúzgált és nincs ezekre a dolgokra szükségem. Kérdés az hogy ezt a Vidon-t hogyan tudom alap helyzetbe állítani? Be van reggelve, a boxhoz kaptam.

    Illetve van egy USB-s webkamerám, de hol működik a skype-vel a boxxal hol nem, ez mitől lehet?

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz laca63hu #13888 üzenetére

    Nem túl ismert típus, ezt találtam róla. Van két tulaj akinek ilyen van: CoF, paparazzi2. Nagyon nem panaszkodtak, tehát valószínű, hogy az android is használható rajta. Ha biztosra akarsz menni, akkor az összefoglalóból válassz egyet. Androidhoz javasolt a 2GB RAM.
    Webkamerából a Logitech C270 nekem működött android alatt, valószínű, hogy más típus is működni fog.

    (#13893) drbodyjr: lehet, hogy ezt már máshol mondták neked, de kipróbálhatod, hogy kikapcsolod a Kodiban az amlogic hw-es gyorsításokat.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

  • DonJoee

    tag

    Üdvözletem,

    Kicsit hosszú. Bocsánat!

    Adott egy Yoka TV KB2 box (benne Android 6.0.1 s912 SOC-on, 2 GB RAM, 32 GB ROM, 2xUSB, 1xHDMI, 1xSD, 1xAV, 1xLAN (gigabites), BT4.0, AC-s Wifi külső antennával).
    Eddig tökéletes. Apósnál működik, első sorban Telenor MyTV-t néz vele, ott is a Spílert az angol foci miatt. De ha már van, akkor egy kis YouTube, egy kis böngészés, egy kis Skype is jól jön...

    Szóval Skype:
    Ehhez találtunk egy Microsoft LifeCam HD-3000 USB-s webkamerát beépített mikrofonnal. Ezt hosszas nézelődés után választottam ki, mert elég sok "tudor" írta azt róla, hogy megy Androiddal minden gond nélkül.
    Szóval a kamera megvan, a "CameraFi" nevű appal ki is lett próbálva és mind a video, mind a mikrofon része megy (appon belül source választás után (USB microphone)), tökéletes 720p-s videók készíthetők hanggal. Szuper, tehát mozog keze-lába, a box látja gond nélkül. Ölőm-e-bódottá!
    Viszont, ahogy az androidos Skype ismerői már tapasztalták, a windowsos verziótól eltérően itt nem igazán lehet az input hardvert állítgatni, főleg kiválasztani. Talán egy paraméter állítható: a videó minősége (low/high). Pl. az audio input már nem.

    De miért akarom én ezt állítani? Azért mert ebben a boxban defaultként be van konfigurálva egy "internal microphone device", ami ugye a maga harveres valójában nem létezik, csak gondolom az appok miatt fantomizálták bele, hogy fel lehessen mindent telepíteni.

    Tehát az van, hogy a Skype most a default "internal mic"-ről várja a hangot és nem igazán lát vagy akar keresni USB-audio-t. Azaz: kép van, hang nincs...

    Mit lehetne tenni?

    A Skype-ot ugye nem lehet beállítani, hogy USB-mikrofont lásson (mert első sorban mikrofonnal és kamerával rendelkező telefonokra készítették).

    Lehetne esetleg egy olyat csinálni, hogy defaultként a rendszerben az USB-mikrofon (vagy USB input audio device stb.) látszódjon?
    Vagy esetleg átirányítani az internal mikrofont a nemlétező hardverről USB-mikrofonra?

    Van ezekre valami build.prop vagy audio-policy.conf -mágia? Vagy máshogy kellene csinálni? Mondjuk egy appal, ami minden újrainduláskor lefut és beállítja a dolgokat, hogy végre lásson a Skype egy élő mikrofont?

    Vagy esetleg tudtok egy buherált Skype-ról, amiben ki lehet választani a hangforrást?
    Esetleg egy másik csevegő appot, amiben van videocsevely és a Skype szerverére csatlakozik? (bár az utóbbi időben a Microsoft eléggé kiírtotta ezeket, régen ugye volt pl. az IMO, az IM+ meg hasonlók).

    Segítsetek lécci, ha tudtok!

    (nekem az is jó, ha pl. kaphatnék pár build.prop és audio-policy.conf fájlt olyan boxokról, amiken nincs ez az őrült, nem létező internal mic konfigurálva, hátha lehet belőlük okulni)

    Köszönet!

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz darvinya #16620 üzenetére

    Az AV-be dugott headset hogy készteti a Skype-ot a webkamera mikrofonjának észlelésére? (USB mic) Vagy így materializálódna az a bizonyos "fantom" mikrofon a boxban? Ügyes. :)

    A Tovább-menün a három pontot érted? Kattintottam, kiválasztható a headset meg a sima fejhallgató, USB-mic nem. :(

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • ttt

    senior tag

    Mecool KIII Pro

    Előzetesen hangsúlyoznám, hogy ez nem egy teszt! Inkább csak saját tapasztalat. Mivel nem minden része érdekel az eszköznek és nem is áll rendelkezésemre olyan környezet amivel érdemi teszteket lehet végezni, nem is törekedtem ilyen mélységre.
    Ide jön még, hogy nem készítettem fotókat, a net tele van velük. Lentebb linkeltem egy pár oldalt, amit érdemesnek találtam, ha találok majd még olyanokat amik még többet adnak, linkelem. Illetve várom, szívesen veszem is ezeket.

    Egy kis felvezetés:

    Televíziós szolgáltató váltás miatt kezdtem el keresni valamilyen eszközt, ami nem túl drága, de tud kábetTV-ről rögzíteni. Alapból nem érdekeltek a média dobozok, egy már így is porosodik a polcon, kihasználatlanul, mivel a TV-im már lejátsszák az általános videókat, sőt felvenni is képesek, de egy tuneresek, így azt nézhetem amit veszek - a timeshiften kívül - nem elég.
    Rá kellett jönnöm, hogy olcsón mégis csak egy ilyen player/PVR lesz a megoldás. Sajnos közülük is kevés tud felvenni; vagy az erőforrás kevés, vagy csak a gyártói nem akarnak háborút a különböző szolgáltatókkal (jogok, egyebek) .

    Tehát képbe került a Mecool KIII Pro. Ára pont elmegy, a neten lévő specifikációk és tesztek alapján nekem jó lesz. Akciósan találtam is 115$-ért. Megrendeltem, és vártam a dobozt Kínából. El is tel az egy hónap, majd még két hét a vámolással és meglett.

    (Megj.: Mivel nem volt eu depóban, kénytelen voltam Kínából venni. Onnan a posta hozta "ingyen". ÁFA, kezelési díj került rá.)

    Ami jött:

    Egyszerű, de praktikus doboz - ami elszenvedett valahol egy nagyobb terhelést is, mert az egyik sarka roncsolódott, de magát a beltartalmat megvédte. Nincs túl lihegve: A box, tápegység - hozzá eu átalakító, HDMI kábel, távirányító, pár oldalas füzet. Sajnos az EU plug gyárilag hibás, láthatóan összeszerelési gond, az egyik érintkező visszahajlott, így másikat kellett alkalmaznom, mert nem bírtam szétszedni, megjavítani.

    Nem ördöngösség összedugni -nem részletezném.

    Bekapcsolva:

    A leírásokban és magán a dobozon is 6-os Android szerepel, de én már a Nougattal kaptam, azaz 7.1.1-s Androiddal. Annyi kiegészítés, hogy a HDMI kimenet auto módban van, és ha nem 4K-s megjelenítőre dugod, azt nem is sorolja fel (Utóbbit a neten tudtam meg). Valószínű, hogy itt még van valami detektálási gond is, mert én elsőre egy - hdmi/dvi átalakítóval - régebbi monitorra raktam, ami azonnal le is váltott "out of range" üzenettel. De egy fulhd/60Hz-es monitorral szépen bebootolt. Bejelentkezett az Android, el lehetett kezdeni az "ismerkedést" amit egy FullHD-s TV-n folytattam; 4K-s TV-m nincs - egyelőre nem is érzem szükségességét

    Aki az Androidot úgy-ahogy ismeri nem lesznek gondjai. A távirányító jól működik, a rendszer gyors. De kényelmi szempontból - meg hogy látja-e - rádugtam egy usb-s wifi egeret. Semmi perc alatt meg is jelent a kurzor - így már kényelmesebb. Ide tartozik, hogy csomagban árulnak hozzá airmouse-okat, utólag már úgy gondolom érdemes valamelyikkel együtt megrendelni. Valószínű én is veszek majd hozzá egyet.

    USB-s webkamerát is próbáltam - Canyon -, azt nem ismerte fel. Feltettem a kérdést itt-ott, hogy melyiket kezeli - mert olvastam, hogy van akinél megy -, de választ még nem kaptam.

    Web böngészője a Chrome, de feltehető bármi. A lapok betöltése gyors, mint egy asztali gépen. Ég és föld a 2-3 éves smart eszközeimhez képest.

    Az alkalmazásboltból elérhető appokat simán fel lehet telepíteni. Ami a hardvert ismeri - eddig - minden működik. Az olyan játékok melyek egy telefonon is futnak, itt is.
    Az alap képernyőre is ki lehet rakni/ le lehet venni azokat az appokat, amiket gyorsabban, sűrűbben el akarunk érni. Sajnos ez hét appra korlátozódik. Az "utolsó" felrakása után a "+" ikon is eltűnik. Némi keresgélés kellett ahhoz, hogy rájöjjek hogyan kapom vissza: Rá kell állni egy olyan appra ami "még sem kell" és ott hosszabban nyomni az "Menü" gombot a távirányítón. Ekkor feljön annak az eltávolítási lehetősége. Így lehet levenni az "asztalról". Ha kevesebb az app, mint amennyi lehet, akkor a "+" gomb is visszajön. Kicsit bonyolultnak tartom, ráadásul a felületen még akár két sornyi app is kényelmesen elférne, ezen lehetne még mit csiszolni. (De az is lehet, hogy csak még én nem jöttem rá, hogyan lehet több ikont kitenni. Aki esetleg tudja, kérem ossza meg :) )

    WIFI, BT - működik, a neten fent lévő tesztek alapján ezek is hozzák az elvárhatót.

    SD kártyát is raktam bele, egy 8Gb-osat. Azonnal felismerte. Háttértárként és rendszer bővítésnek is használhatjuk. A leírás alapján 32Gb-ig kezel kártyákat.

    Nekem lényegesebb részek:

    KODI

    Alapból nincs telepítve rá a Kodi, az ikonja fent van az alap képernyőn, de az az üzenet fogadott rákattintva, hogy telepítsem. akarom? Igen. Lejött szépen és el is indult egy saját induló képernyővel a 17-s. Én még ismerkedek a Kodival, így releváns tapasztalatokat egyelőre nem tudok megosztani. Azért nem bonyolult.

    Pluginekkel felbővítve, néhány tárolót hozzáadva, usb-s vinyót ráakasztva, a hálózati dolgokat beállítva minden működik, amit a Kodinak és a készüléknek tudnia kell.
    Engem az érdekelt még, hogy a tuner egységet kezeli-e? Sajnos nem. Az eltelt néhány nap utána olvasgatása során tudtam meg, hogy ez egy elég összetett dolog, így nem is igen lesz esély arra, hogy ez másként legyen ezen az eszközön.

    Próbának és tanulásnak telepítettem külön is a Kodi 17.4-s verziójat. Nem reklamált, feltelepült, erre rakosgattam már a tárolókat és a plugineket, itt állítgatok, próbálgatom. Bár nem hinném, hogy a saját Kodi-ján el tudnék cseszni valamit, amatőrként jobb az óvatosság. :)

    DTV

    A DTV a rendszer SAT/TV és PVR kezelője. Az asztalon van előre telepítve.

    Számomra a kábeles TV volt a kérdés és az érdekes. A tunere egy iker-tuner, azaz egy egységen belül van két bemenete. Az egyik a műholdas vétel- a másik a földi sugárzású digitális vételre alkalmas. Kezelik a jelenlegi frekvenciákat és kódolási módokat.
    A leírásaiban és a tesztekben sem szerepelt, hogy ismeri-e a kábel TV-k frekvenciáit, de az egyik eladói oldalon egy kérdés/felet válaszában azt írták, hogy igen. Ez egy lutri volt így, de bevállaltam. (Hozzá kell tennem, hogy a neten lévő tesztek egyikében sem láttam ezt, sőt egy-két képernyő mentés is arról árulkodott, hogy nincs ilyen lehetőség. Persze ezt azután találtam meg, amikor már ki volt fizetve, egy kicsit leizzadtam ;) )

    Elindítva az alkalmazást elsőre egy elég egyszerű setup fogad. Ráérzésre úgy tizenöt évvel ezelőtt is láttam már ilyet. Ugyanakkor az egér kurzor nem tűnt el és kezeli is.

    Van installálás, csatorna konfigurálás, EPG, eszköz beállítás. Már az installnál egyfajta megnyugtatás volt, hogy a Sat, TV alatt ott szerepel a kábelTV is. Ez a 6-os Andoidos verziónál még nem létezett. Gondolom ezt azóta fejlesztették, ami abból is megnyugtató, hogy nem álltak le azonnal a csiszolgatásával a rendszernek miután legyártottak x darabot. (Azért illúzióim nincsenek ezzel kapcsolatban ;) )
    Teszteltem T-home-on kiadott csatornákkal és a Digi kábelre kiadottal is, pár perc keresés után mindent szépen megtalált.

    A földi sugárzású vételt és a SAT-ot sem próbáltam; antennám nincs. Ugyanakkor utóbbiból a neten ebből van a legtöbb, mármint sat tesztből. Erősen furcsálnám, ha itt gond lenne ezzel.

    A csatorna beállításokkal nem kell sokat kínlódni, automatikusan megkeresi és jól meg is találja, beállítja őket. (Viszonyítási alapnak van két olyan néhány éves tv/monitorom amelyek néhány csatornát nem találnak ugyan ezen a kábelen.)

    Az EPG szépen hozza a csatorna kínálatokat egy hétre előre. Innen lehet felvételre is állítani. Kicsit fura, hogy alapból "play"-en áll a beállításnál- nem tudom minek az oda.
    A felvételeket kézzel is be lehet programozni, részletesen megadva honnan, mikor, mire vegyen fel. Az usb-kre csatlakoztatott driveokat lehet rá alkalmazni. Ezeken a fat32-t és az ntsc-t próbáltam, ezeket biztosan kezeli. De itt helyben formázhatói is az eszköz. Ha nem formázzuk az eszközt és úgy rögzítünk rá létrehoz egy könyvtárat (DTVRecordFiles) és abba teszi a felvételt. TS formátumot képez, amit arra alkalmas playerekkel is vissza tudunk nézni. Más gépről Kodiban is be tudtam tallózni, így hálóról is nézhetőek a felvételek.

    A program (nem éppen jó) sajátossága, hogy nem tud háttérben futni. Azaz csak kilépni tudunk belőle, nincs taszk váltási lehetősége, hogy pl. háttérben felvegyen, mi meg más is csináljunk a rendszerünkkel, böngésszünk, játszunk vagy éppen a Kodin nézzünk valamit. Ez a hardware erőssége miatt nem egy elszállt igény lenne, némi kompromisszummal szerintem megvalósítható lenne.

    Mivel nem tudjuk altatni sem; ha fel akarunk venni bekapcsolva kell hagynunk a DTV alkalmazáson. Az elkészült felvételek nevébe az adó+dátum+óraperc kerül, az EPG-ből is. :( Nem éppen elfogadható és akkor még finom voltam. De kézzel átírhatod. ;]
    Visszajátszáskor kitesz a jobb felső sarokba egy kamera képecskét, ami rec-et mutat. Azon túl, hogy megtévesztő gagyi és feleleges is. :U

    Tegnap több felvételre is beprogramoztam, különböző csatornákkal. Megcsinálta a felvételeket, de este mikor megnéztem volna, nem akart felébredni: sötét képernyő, majd később megjött a hangja az adónak amin áll, de kép nem. Az Android is írta, hogy nem válaszol, uh. kilép-visszalép lett a megoldás.

    Ja még annyi; volt kérdés már a képminőség. Nekem megfelelő, még a felvételeknél is. De nincs nincs túl nagy igényem. Ne nagyon tömbösödjön, meg valósághűek legyenek a színek.

    Egyelőre ennyi, ha van kérdés jöhet. (És bocs, ha hosszú lett, max törli akinek van joga :D )

    A linkek, amiket érdemes átolvasni. A hozzászólásokból is kiderül pár dolog:

    [mediaplayers.gr/mecool-kiii-pro/]

    [appnationconference.com/article/kiii-tv-box-test]

    Ezen a linkeken vagy egy két részes, elég részletes teszt még márciusból. Ekkor még a 6-os Androiddal (Azóta nem csak az Android frissült, de a DTV is két menüponttal: a kábeles menü- és az un. Smart Data Manager lehetőségével. Utóbbit korábban is elő lehetett hívni, egy rejtett menü volt még akkor.) :

    [www.cnx-software.com/2017/03/13/mecool-kb2-pro-hybrid-android-stb-review-part-1-specs-unboxing-and-teardown/]

    [www.cnx-software.com/2017/03/22/mecool-kiii-pro-hybrid-stb-review-part-2-android-firmware-tv-center-and-dvb-t2-dvb-s2-app/]

    Egy új firmware 09.09-én adták ki:

    [blog.geekbuying.com/2017/09/mecool-kiii-pro-dvb-t2-dvb-s2-3gb16gb-tv-box-firmware-update-20170909/]

    A frissítési módok linkelve vannak az oldalon.

    Mivel changelog nincs és egyelőre érdeklődésemre sem válaszoltak, hogy mi lett javítva, mi esetleg újdonság; nem frissítettem. Az eszköz a saját frissítési alkalmazásán keresztül nem talált semmit.

    Ebben amúgy is óvatos szoktam lenni; általában megvárok néhány tapasztalatot, hogy lássam érdemes-e. Vagy éppen nem rontottak-e el valamit akaratukon kívül.
    A leírások és videók alapján egyébként a féltéglásított boxot is életre lehet kelteni az alján lévő reset gombbal - ami egy kis furaton keresztül érhető el - és a pc-s programmal amivel az új firmwareket is fel lehet tölteni usb-n keresztül. Másik frissítési mód sd-n keresztül lehetséges, ez a halott rendszerre nem megoldás.

    Üdv: ttt

    [ Szerkesztve ]

  • robi1979

    aktív tag

    Sziasztok! Adott egy Tronsmart Vega S95-ös TV box. Kártyáról fut az LE, Androidos részt meghagytam rajta. Az Androidos részhez szeretnék USB-s webkamerát venni, ami működik vele. Ezt néztem ki: Logitech c270, szerintetek ez jól működne vele? Aliról rendeltem egy olcsóbb webakmerát, azzal befagy a kép. Használ valaki Androidos boxhoz videohívásokhoz webkamerát? Ha igen, milyet?

    [link]

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz beach head #24140 üzenetére

    Az ajánlottakat még mindig a topik összefoglalóban találod, a "C" kategória belefér ebbe az árba. Ezt írtad:
    A felhasználás célja youtube, böngészés, messenger, videóchat (usb webcam), filmnézés.

    A noname boxokon egy tablet android operációs van, ami tévén használva nem ugyanaz a felhasználói élmény, mint egy tableten, hiába dugsz rá billentyűt, webkamerát. A kezelés teljesen más, mert nincs érintőképernyő. Nagy reményekkel futottam neki én is anno, aztán maradtam a Kodinál, az tökéletesen passzol a tévés használathoz. Tv boxokra nem véletlenül nem adott ki a google ilyen rendszert, csak az Android TV OS-t, ami egy kicsit más, csak olyan appokat enged telepíteni (trükközni persze lehet), amiket optimalizáltak tévés használatra, távirányítóra.
    Konkrét ajánlás: itt egy X96 2G/16G verzióban, erre van hekkelt Android TV OS, fut rajta probléma nélkül a LibreELEC, ha esetleg megunnád az androidot.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

  • dugynok

    senior tag

    Üdv,

    Kezelik ezek a boxok skype alatt az usb-n ràjukdugott webkameràt és mikrofont?

  • csukasi

    tag

    Tervezek venni egy ilyen tv boxot, elsősorban online nézhető filmes oldalakra, és skype hoz kellene. Próbáltam utánaolvasni, sok helyen állítják ezekhez a boxokhoz lehet webkamerát csatlakoztatni, csak olyat nem találtam akinek ez sikerült is. Vagy csak félig, mert hang nem volt. Tudna e valaki konkrétan leírni box tipust, és hozzá olyan kamerát ami biztosan működik a skype al, van kép és hang is. Nekem ez is elég lenne csak ezt már sehol nem kapni. Talán ez működne ?
    Előre is megköszönöm ha valaki válaszolna.

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    veterán

    válasz vargalex #56716 üzenetére

    Androidos telefonról vezérelném. Semmilyen aplikációt nem néztem eddig. Csupán láttam pár youtube videót, hogy léteznek ilyenek.
    Az elképzelésem az, hogy nem szeretnék külső idegen szervert igénybe venni.
    Az öntöző és a webkamera lenne. De nem zárom ki a későbbiekben egy két plusz eszköz vezérlését. Pl kapu.
    De ez csak elképzelés. Fogalmam sincs merről merre haladjak :)
    Van egy ilyen kis setupboxom. Semmire nem használom, hát úgy gondoltam, végre hasznát vehetném... Gondolom a hardver teljesítménye bőven elegendő, és pici árammal
    megelégszik.

  • cocka

    veterán

    Sziasztok!

    QR kód olvasáshoz támogatott a webkamera használata? Drivert tud letölteni az Android automatikusan?

  • cocka

    veterán

    válasz Pelican #57819 üzenetére

    100%, mivel az érdekel, hogy az androidos boxom (Venz V12 Ultra) támogatja a webkamerát vagy valami megoldást QR kód leolvasására.

    [ Szerkesztve ]

  • ztsoft

    őstag

    válasz cocka #57822 üzenetére

    Akkor azt javaslom, hogy próbáld ki. Szerintem itt kevés olyan tulajdonost fogsz találni, aki ilyet használ (még Android-ost is). A legtöbben itt nem Android-ot használnak (LE, CE, stb.).

    A kérdésedre is válaszoljak.

    QR kód olvasáshoz támogatott a webkamera használata?

    Ezt csak próbával tudod meg, hogy támogat-e külső eszközt a program.

    Drivert tud letölteni az Android automatikusan?

    Ezt viszont kétlem, mivel a rendszer "partíció" csak olvasható (alap esetben), így nincs lehetősége oda bármit is másolni, telepíteni. Nem ismerem az új Android-ot, de kétlem, hogy a data-ról be tudna tölteni bármilyen driver-t (nagy biztonsági hiba is lenne, ha ez így működne).

    [ Szerkesztve ]

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

  • cocka

    veterán

    válasz cocka #57818 üzenetére

    Na megválaszolom magamnak a kérdést, egy kb. 2 ezer forintos gagyi webkamerával is működik, csak nem értesít a csatlakoztatásról. De a youtube mutat kameraképet. Szóval oké.

  • headhunter

    addikt

    A95X MAX Boxot használókhoz lenne kettő kérésem, kérdésem: (Eredeti Androidot (firmware-t) használókhoz.)

    1. CIB Bank app telepítés után a regisztrációra kattintva leáll, kilép? [link]
    (Nem lehet beírni a kódot?)

    2. A95X MAX, milyen Webkamerával kompatibilis? (Melyik gyártó webkamerája használható egyből?)

  • farkas-j

    őstag

    Sziasztok! Android box vásárlását tervezem.
    Amire használnám, videók nézése NAS-ról, Youtube, HBO GO, Horizon TV, TARR TV, esetleg később NETFlix, webkamerák megjelenítése, egyéb appok használata pl. időjárás stb. Azért választottam az Amlogic 922-est, mert ez időtállónak látszik. (Van már egy Amlogic 912-esem, aminek a teljesítményével elégedett vagyok.)
    Ha esetleg van más hasonló teljesítményű ajánlott eszköz, kérem osszátok meg velem.
    Három jelöltem van, mindegyik Amlogic 922-es csipkészletű:
    Beelink GT KING a X88 King és egy nonem tipus.
    A Beelink mellet szól a 3 USB port és a távvezérlője, viszont félek, hogy gyenge lesz a WiFi-je a belső antennája miatt.
    A nonem pont a külső antennája miatt tetszik, más érvem nincs mellette.
    Az X88 King csak azért került képbe, hátha valakinek van vele jó tapasztalata.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

  • MasterMark

    titán

    Az USB úgy működik, hogy van egy host és egy slave. A host van a számítógépen, oda tudod beledugni a slave eszközöket, mint pendrive, webkamera, stb.

    Két host-ot nem lehet összekötni, jobb esetben semmi nem történik, rosszabb esetben zárlatos lesz.

    Mobilokon az usb például tud lenni host is és slave is. Ezért lehet rádugni egy PC-re, és az meg látja rajta az adatokat, vagy tudja használni az erőforrásait. Ahhoz viszont hogy a mobil legyen a host azt jelezni kell neki, erre való az OTG kábel/átalakító. (Ezért több érintkezős a microusb mint amúgy kéne.)

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

Új hozzászólás Aktív témák