Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stalemate

    csendes tag

    válasz blakey #50696 üzenetére

    Teljesen jogos, hogy nem említettem, és az is hogy félreérthető, de nem gondolnám, hogy ez ekkora felháborodást keltőnek kellene, hogy legyen.

    A jobban tetsző kép itt nem játszik, hiszen szabályosan szar a Kodin keresztül a kép, mintha valamilyen belső beállítások túl lennének húzva, szemben a tv lejátszójával. Erre alapult az eredeti posztom is, csak nem fejtettem ki bővebben: pontosan milyen beállításokat tudok állítani ssh-n keresztül, mert pl a noise reduction kikapcsolása semmit nem változtatott.

    Egyébként meg vagy győzödve arról, hogy a boxszal lejátszott anyag ugyanakkora felbontású mint a TV-vel lejátsott, mert én valamiért nem, legalábbis a képekről ez derül ki. A Kodiban az "o" csak a forrás felbontását mutatja, nem a kimenetit, az az erősítőn vagy a TV-n tudod ellenőrízni esetleg ssh-n keresztül.
    Tudtommal a video playback igazodik a lejátszott tartalom felbontásához, mivel a Kodiban csak a "Adjust display refresh rate to match video" beállítás van erre vonatkozóan, így jogosan vagyok meggyőződve, hiszen ha mégis pl 1080p-be játsza le (mégis hogyan downgrade-elné az input tartalmat ha még a hdr jelet is érzékeli?), akkor a Kodi a hibás, amit kétlek.

    Beni2360 hsz-ben foglaltakat fogom ma kipróbálni, remélem javulást fog eredményezni.

Új hozzászólás Aktív témák