Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pelican

    őstag

    válasz Stalemate #50661 üzenetére

    Jajj, ne már!
    Akkor a körtét hasonlítod az almával.
    Eddig arról volt szó hogy direktben usbről és hálózatról különbözik a lejátszás.
    Erre írtuk, hogy az nem lehet.
    Itt egyáltalán nem erről van szó.

    http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

  • zsiga68

    senior tag

    válasz Stalemate #50661 üzenetére

    Azért legközelebb ne titkold ezt az infót.Mert igy teljesen másról van szó mint amin elindultunk..

    [ Szerkesztve ]

  • blakey

    titán

    válasz Stalemate #50661 üzenetére

    Ez teljesen világos, viszont a pendrive direktbe a TV-be van csatlakoztatva - ez szuper, eddig meg sem említetted.
    Ezzel indítottad: [link] és a következő hsz-ekből sem derül ki, hogy egyik box másik TV. Biztos van aki gondolatolvasó, én nem és nem is akarok az lenni, arra reagálok ami le van írva, még akkor is ha valamiért 2 értelmű lehet.

    TV lejátszója vs. egyéb lejátszó - eltérések lehetnek, sőt többnyire vannak is, de figyelembe kell venni, hogy csak akkor lehet konkrétan kijelenteni egy lejátszó képminőségéről, hogy jobb ha minden esetben színhelyes a kijelző és minden beállítás sztenderd szerint van hangolva, eltérő esetben maximum jobban tetsző kép lehet egyik, másik javára. A képek között jól látható a különbség de egyik sem az igazi. A TV-k belső lejátszója gyakorlatilag minden esetben belenyúl a képbe, még akkor is ha kikapcsolod a zakcsökkentést vagy a dinaikus kontrasztot, stb. Gyártónkén változik, hogy igen, nem vagy valami más. Az is fontos, hogy tökéletesen ua. a beállítások legyenek érvényesek minden bemenetre vagy ha profi vagy akkor minden bemenet az adott lejátszóhoz van kalibrálva ami megjelenítés szempontjából nem mutathat eltérést csak ha valóban jobb egyik vagy másik lejátszó, de színhelyesség, kontraszt, fényerő ua. kell, hogy legyen. HDR esetében még az is közrejátszik, hogy a külső eszközhöz nem megfelelő a beállítás vagy a megjelenítő nem ugyanakkora dinamikatartománnyal kezeli, mint a külső forrásból érkező jelet.

    Én minden bemenetet az adott lejátszóhoz állítottam (azért nem kalibráltam, mert nem ez a szakmám) és ilyen nagy különbségek nincsenek, sőt, nagyon kell keresni, hogy hibát találjunk valamiben. Van különbség de nem olyan amit ne lehetne figyelmen kívül hagyni.

    Egyébként meg vagy győzödve arról, hogy a boxszal lejátszott anyag ugyanakkora felbontású mint a TV-vel lejátsott, mert én valamiért nem, legalábbis a képekről ez derül ki. A Kodiban az "o" csak a forrás felbontását mutatja, nem a kimenetit, az az erősítőn vagy a TV-n tudod ellenőrízni esetleg ssh-n keresztül.

    SDR (FHD) anyaggal is teszteld le.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák